Windows 7 RC İnternete Sızıyor

suikastby
20-04-2009, 20:30   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
370 mesaj

TÜRKÇE  dersteği varsa yükleriz:d

delphi63
20-04-2009, 20:48   |  #27  
Yeni Üye
33 mesaj
matador86
Microsoft yine hata yapmış, yazılım devi için boyle hatalar zaman zaman güven sarsıyor, daha bir download sayfası bile zamansız acılırken bazen win 7 üzerinde ne gibi hatalar olacagını dusunduruyor, neyse biz merakla beklemeye devam edelim:)
Aslında hata yapmış değiller. Bunların hepsi pazarlama taktiği. Hiçbir beta tester'e verilmeyen 7075 build ve diğerleri nasıl sızıyor. Sadece internal testerlere dağıtılıyorlar. Onların sayısıda 1000'i geçmez. Sızdırılan windows 7 sürümlerini microsoft onaylı olduklarını tahmin etmek güç değil. Burada yapmaya çalıştıkları tamamiyle ilgi uyandırmak ve bunu başardılarda. Bunu bir yazılım geliştirici ve yönetici olarak'ta söylemekteyim.

Vistanin arabiriminde bir kaç basit değişiklik ve bazı konularda iyileştirmeden ibaret Windows 7. Açıkçası; çok daha iyi şeyler bekliyordum. Çünkü işletim sistemlerinde köklü değişiklikler yapılır. Diğer türlü service pack'lerle bu destekler verilebilir.

Burada çok yeniyim ama bu konudan bağımsız genel olarak şunu söyleyeyim:
Hayatında vista kullanmamış insanların windows 7'nin vistadan daha iyidir demesine şaşırıyorum. Tamamiyle kulaktan dolma bilgi.

Son Düzenleme: delphi63 ~ 20 Nisan 2009 20:50
delphi63
20-04-2009, 20:54   |  #28  
Yeni Üye
33 mesaj
PcMaKeR
Aha linkler kaldırılmış
daha dün akşam vardı.

Oynatıyorlar ha şaşırdım iice.

noluyor be.

"
Product Search

Your search did not match any products when using your filter settings.

Click here to try your search with expanded filter settings.
"

dün download linkleri vardı. Premium üye girişi yapılırsa download yapabiliyordu.

Şimdi kalkmış.

Matador86 söyleyince tekrar baktım gitmiş linkler.

sitede geçen yazı ise:
"The Windows 7 Beta download period is now over. If you completed the Windows 7 Beta download, product keys are still available if you do not currently have one."

Türkçesi:
"Windows 7 Beta indirme dönemi artık bitti. Windows 7 Beta indirmeleri tamamlandı. Ürün anahtarları hala mecvuttur."

RC sürüm için verilen keyler aktif olacak gibi bir anlam çıkarttım ben

5 Mayısı bekleyelim. O zamana kadar Windows 7 ye bakmayacağım.

Çıkınca windows vista makinamdaki herşeyi windows 7 ye taşıyıp yola ordan devam.

aynı vista daki yaptığım gibi ;)

Aslında benimde dikkatimi çekti. Muhtemelen sitede yazılanlar rc1 içindi ama download ibareleri daha önce relase olan beta içindi. Çünkü microsoft RC olarak isimlendirdiği yazılımlarda beta ifadesini kullanmıyor. Buradan yola çıktığımızda reklamın iyisi kötüsü olmaz taktiği.

Son Düzenleme: delphi63 ~ 20 Nisan 2009 20:55
--MaTaDoR--
20-04-2009, 22:52   |  #29  
Yıllanmış Üye
385 mesaj
delphi63
Aslında hata yapmış değiller. Bunların hepsi pazarlama taktiği. Hiçbir beta tester'e verilmeyen 7075 build ve diğerleri nasıl sızıyor. Sadece internal testerlere dağıtılıyorlar. Onların sayısıda 1000'i geçmez. Sızdırılan windows 7 sürümlerini microsoft onaylı olduklarını tahmin etmek güç değil. Burada yapmaya çalıştıkları tamamiyle ilgi uyandırmak ve bunu başardılarda. Bunu bir yazılım geliştirici ve yönetici olarak'ta söylemekteyim.

Vistanin arabiriminde bir kaç basit değişiklik ve bazı konularda iyileştirmeden ibaret Windows 7. Açıkçası; çok daha iyi şeyler bekliyordum. Çünkü işletim sistemlerinde köklü değişiklikler yapılır. Diğer türlü service pack'lerle bu destekler verilebilir.

Hayatında vista kullanmamış insanların windows 7'nin vistadan daha iyidir demesine şaşırıyorum. Tamamiyle kulaktan dolma bilgi.

sen win 7 hakkında ne dusunuyorsun bılmıyorum ama ben tum surumlerı test eden kuran kullanan bırıyım yerı geldı lınuxte kurdum yerı geldı macos ta kurdum vistanın tum surumlerını kurdum kullandım bana gore win 7 vistadan daha iyi....

h@y@let
20-04-2009, 23:11   |  #30  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
887 mesaj
delphi63

vistayı çıktığı günden beri kullanıyordum ve windows 7 vistadan kat kat daha iyi diyorum.

D o ğ a n
20-04-2009, 23:24   |  #31  
Yıllanmış Üye
534 mesaj

Vista 30 Ocak'ta çıkmıştı, ben Şubat'ın ilk haftası geçmiştim Vista'ya. O gün bugündür Vista kullanıyorum. 7'nin betasını 1-2 hafta kullandım. Görsellik bakımından mı dersiniz, hız bakımından mı dersiniz, oturmuşluk bakımından mı... Beta olmasına rağmen Windows 7 her nereden bakarsanız bakın daha gelişmiş ve daha iyi geldi bana.

delphi63
20-04-2009, 23:43   |  #32  
Yeni Üye
33 mesaj

Arkadaşlar; sizlerin görüşlerine tabiiki saygı duyuyorum.
Ben mesleğim gereği her yönden test ediyorum. Microsoft yeni bir işletim sistemi diye lanse ettiği windows 7, 2000'in makyajlanmış hali olan xp'nin sürecine çok benzemekte.

Şunuda hatırlatmakta yarar. Bugüne kadar zıdırılmış ve yayınlanmış windows 7 sürümlerini kurdum. Üzerinde yazılım geliştirdim. Bazıları gibi kurup 1 kaç saat sonra kaldırmadım. Günlerce kullandım. Ama geliştirmeler beni tatmin edecek düzeyde değil.

Ben vistaya haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Sonuçta vista; sp1 ile oturmuş bir işletim sistemi. Herkes yavaşlığından şikayetçi. Son yapılan testler ortada vista ile 7 arasında %1,2 gibi bir fark var olduğu.

Sonuç olarak windows 7 için sadece hızlı ve stabil işletim sistemi olarak algılatılmaya çalışıldığını düşünüyorum.

Turkish Developer
20-04-2009, 23:59   |  #33  
Turkish Developer avatarı
Yıllanmış Üye
671 mesaj
delphi63
....
Merhaba.
Bu Konudaki Yazdıklarınızı Okudum Sayılır. Size Bazı Kısımlarında Hak Veriyorum.

Anladığım ve Tahmin Ettiğim Kadarıyla Delphi Üzerinde Kendini Geliştirmiş Bir Kullanıcısınız, (Yanılıyor da Olabilirimr)

Windows 7 Kurulum Başlaması İtibari ile Kayıtlara İntikal Eden Rakamları Aktarmaya çalışacağım.

İlk Etapta 2.5 Milyon Ürün Anahtarı Sunuldu, (Bu Ama 3'er Ama 5'er Çok Alındı) Beklenmedik Çok Kısa Zaman Zarfında Tükendi.

Yazılımcı Firmanın Devasa İndirgeç Sunucuları Yoğunluk Karşısında Hizmet Veremez Duruma Geldi,ve Beklenmedik Bu Yoğunluk İçin Ek Bir Sunucu Hizmete Geçirildi.

Yaklaşık 10.000.000 Sistemde Kuruldu.
500.000 Kullanıcı Raporu Ele Alındı. Bunların Üzerinde Ciddi Hata Saptaması 2000 Oldu.

Kullanıcı Memnuniyeti Göz Önünde Bulundurulduğunda , Yüzdelik Oranda 70 lilerin Üzerinde Memnuniyet ,
80 lerde Hızın Beklenenden Üstün Olması, 80-85 i Donanım ile İlgili Problemlerle Karşılaşılmaması vs.
Bu Saydıklarım İlk Ele Alınan Kayıtlar.
Size Hitaben Değil, Genel Olarak Yazmak İstedim Fakat, Vista ile Windows 7 Kıyaslamasında Vistanın Genel Kullanım Bazı Tarafından Pek Ciddi Bir Üstünlüğe Sahip Olduğu Söylenemez.

Şuda Var; Windows 7 Henüz Beta Sürecinde Kullanıldı, ve Her Sürüm de Stabil Değildir, Yeni Format Atılmış Boş Bilgisayar Gibi Hızlı ve Akıcı Kullanım Sağlar. Bu Yüzden Beta daki Hız RC de , RC deki Hız Olası RC 2 de veya RTM de , RTM deki Hızda Bir Nihai Sürümde Olmayacaktır.

Bir Çok Henüz Windows 7 ile Tanışmamış Kullanıcının Bu İşletim Sistemini Kullandı Paranoyasına Girmiş Oldukları Konusundaki İthamınıza Hem Fikirim.

Saygılar.

--MaTaDoR--
21-04-2009, 00:37   |  #34  
Yıllanmış Üye
385 mesaj

sizleri bilmiyorum arkadaşlar ama ben kendı kullandıgım sistemi anlatıcak olursam soyle bahsedım öncelikle iyi bir pc kullanıyorum detay oalrak yazmama gerek yok zaten sonrasına gelince tam bır download ve upload hastası guncel programalrı takıp eden bır kullanıcıyım.mecburen cogu programı ındırıp test edıyorum ve upload edıyorum bazende geliştirme uzerıne çalışıyorum win 7 beta olarak internete sızdıgından bu yana xp nın yanında kullanıyorum son zamanlarda xpden de vazgeçtım sadece wın 7 kullanıyorum tabı bu secım hakkında bır suru nedenım var. kullandııgm sıstemde abartısız 1000 nın uzerınde uygulama kurulu tabı bunlar antıvırus yada yardımcı sıstem programlarının gosterdıgı degerler zamanla kurup kaldırıyorum tabıkı, sanırım bu kadar uygulama kurup kaldırmam wın 7 nın hatalarının cogunu gormeme nden oldu bır bakıma wın 7 de sanslı benden cok hata kodu aldı:) her neyse soyle dusunecek olursak wın 7 nın cıkıs amacı zaten vısta ıle kaybettıgı degerı gerı kazanmak degıl mı. bunun yanıdna elbettekı gorsellıge yenı cıkan teknolojı uyumuna daha ılerı bır donanıma ıhtıyac duyacak yoksa cıkan teknolojı nasıl kullanırız:)ben xp ye bırsey demıyroum ama vısta benım ıcın kotuydu ve wın 7 daha daha ıyı.

PcMaKeR
21-04-2009, 00:52   |  #35  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

turkish developer ile delphi69 yazılım geliştiricisiniz.

C# ve asp.net ve oracle - mssql kullanıyorsunuzdur kullanmıyorsunuzdur bilmem ama şuan için eğer normal bir kullanıcı yada merak eden biri değilse eğer windows 7 kuracak kişi kurmamalı derim.

7000 ile 7048 i test ettim. şuan için sakat. iis i kuramadım ya.  7000 de kurulan şey 7048 de kurulmadı.

daha birçok varyasyon vardı. ama hız ile stabil çalışma vistadan iyi.

ram kullanımı hala sakat derecede yüksek. özellikle yeni tema pek katkı sağlıyor ram tüketimine.

rc 1 e kadar dokunmayacağım dedim ve sabırla bekliyoruz bakalım. eğer vistanın rc 1 i gibi olursa hemen silecem yok iyi olursa devam ederim. çünkü enterprise sürümü ile ultimate sürümünde program geliştiren şirketlere özel bir araç geliyor. enterprise da gelmesi garanti ama ultimate de tam bilmiyorum. kendi sitesinde yazıyor.

sabırla bekleyelim bakalım.

Turkish Developer
21-04-2009, 01:13   |  #36  
Turkish Developer avatarı
Yıllanmış Üye
671 mesaj
PcMaKeR
.....

şuan için eğer normal bir kullanıcı yada merak eden biri değilse eğer windows 7 kuracak kişi kurmamalı derim.

7000 ile 7048 i test ettim. şuan için sakat.

daha birçok varyasyon vardı. ama hız ile stabil çalışma vistadan iyi.

ram kullanımı hala sakat derecede yüksek. özellikle yeni tema pek katkı sağlıyor ram tüketimine.

sabırla bekleyelim bakalım.

Anladığım Kadarıyla;  Güvenlik Zaaflarına Karşın Bir Kişisel Sorumluluğun  Alınmamasını Ele Aldınız,ve Değerlendirdiniz.

Bildiğiniz Üzere; Yeni İşletim Sisteminin Çalışması Donanım Olarak Bir Sorun Arz Etmiyor.Güvenlik Konusunda da Önde Gelen Güvenlik Yazılım Firmaları Öncelikli Kombinasyonlarla Üniter Destekler Windows 7 İçin Getirmiştir.

Hangi Farklı Sürümde Ne Derece Etki Edeceği, Başarılı ve Başarısız Olacağı Yönünde RTM Olmadan, Bir Şeyi Şimdiden Net Olarak Kestirmek Mümkün Sayılmaz.

RC Beklenen Endişelerden Çok Üstün Başarı Gösterdiğini Hissedeceksiniz :)=

Beklemek Lazım Diyelim Şimdilik Biz Buna.

Sevgiler.

Tırtıl
21-04-2009, 08:06   |  #37  
Denetmen
1,579 mesaj

Bence boşuna RC bekliyorsunuz...

RC çıkmayacak piyasaya, daha önce firmalara dağıtılan harici. Direk RTM göreceğiz gibi geliyor Mayıs sonlarına doğru.

Son Düzenleme: Tırtıl ~ 21 Nisan 2009 08:06
PcMaKeR
21-04-2009, 09:21   |  #38  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

saol Turkish Developer güvenlipği kastetmedim yazılan programın tutarlı çalışmasını kasdettim. şuan için biraz kıt gibi.

Ama çıkınca Ultimate ile Entperrise da diğerlerinde olmayan süper özellikler var.

Tırtıl çıkarsa onu indiririz hele çıksın da.

TÜRK
21-04-2009, 15:14   |  #39  
Yeni Üye
20 mesaj

win7 7106 ben indirdim denedim fakat tekrar 7077 yükledim bence performans olarak 7077 daha iyi 7106 da internette bazi problemler yasadim sayfalarda donma gibi, bir de dil ingilizce olmasina ragmen buttonlar cince isteyene rapid den indirecegi linkleri verebilirim.

--MaTaDoR--
21-04-2009, 15:56   |  #40  
Yıllanmış Üye
385 mesaj
TÜRK
win7 7106 ben indirdim denedim fakat tekrar 7077 yükledim bence performans olarak 7077 daha iyi 7106 da internette bazi problemler yasadim sayfalarda donma gibi, bir de dil ingilizce olmasina ragmen buttonlar cince isteyene rapid den indirecegi linkleri verebilirim.
arkadaşım o patch eklenmıs hali ingilizce surumu ınternete sızmadı, indirdiğin surumu ınceleseydın sonradan ıngılızce dılının eklendıgını gorurdun. ornegın bazı yardımcı sıstem programlarında medıa player ı buıld 7077 gosterıyor zaman zamanda help dosyaalrında karekter bozuklugu olusuyordu ayrıca bazı patch lenmıs versıyonlarda sağ alt kosedekı buıld yazıları gorunmuyordu  yanı ındırdıgın gerçek ıngılızce dıle sahıp olan degıl...

delphi63
21-04-2009, 22:36   |  #41  
Yeni Üye
33 mesaj

Delphi'den gelme C# ile devam eden birisiyim. Yazılım sektöründe amatör yıllarımıda eklersem tam 13 yıldır sürekli geliştiriyorum.

Windows 7; vista üzerine kurgulanmış bir işletim sistemi. Vistanın bazı can sıkıcı fonksiyonları düzene oturtulmuş, görsellik geliştirilmiş ve bazı ufak şeyler eklenmiş. Aynen win 2000'den xp'ye geçiş gibi.

Şu anda düşünmemiz gereken Vistanın üzerine ne kattığı.
Çoğu insan xp ile karşılaştırıyor win 7'yi. Çok saçma bir düşünce. Xp tarih oldu. Win 7'nin halefi xp değil Vistadır.

Microsoft kullanıcıların yeni işletim sistemi beklentisini karşılamak istiyor. Windows 7 yeni bir işletim sistemi değil bir öncekinin biraz ( az biraz ) geliştirilmiş hali bence

PcMaKeR
21-04-2009, 23:02   |  #42  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj
delphi63
Delphi'den gelme C# ile devam eden birisiyim. Yazılım sektöründe amatör yıllarımıda eklersem tam 13 yıldır sürekli geliştiriyorum.

Windows 7; vista üzerine kurgulanmış bir işletim sistemi. Vistanın bazı can sıkıcı fonksiyonları düzene oturtulmuş, görsellik geliştirilmiş ve bazı ufak şeyler eklenmiş. Aynen win 2000'den xp'ye geçiş gibi.

Şu anda düşünmemiz gereken Vistanın üzerine ne kattığı.
Çoğu insan xp ile karşılaştırıyor win 7'yi. Çok saçma bir düşünce. Xp tarih oldu. Win 7'nin halefi xp değil Vistadır.

Microsoft kullanıcıların yeni işletim sistemi beklentisini karşılamak istiyor. Windows 7 yeni bir işletim sistemi değil bir öncekinin biraz ( az biraz ) geliştirilmiş hali

aha bu düşünce işte xp cilere anlatmak istediğimizde anlatamadığımız. ama genede devam abi diyecekler...

Selçuk İslamoğlu
21-04-2009, 23:11   |  #43  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Mojove dedim, dinletemedim :p

delphi63
22-04-2009, 08:57   |  #44  
Yeni Üye
33 mesaj
Selçuk İslamoğlu
Mojove dedim, dinletemedim :
Sizi aşağıdaki bu yazınızla takdir ediyorum.