Windows 7 sadece istediğinizi sunacak...

CHIP Online
08-03-2009, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

MS Windows 7 ile birlikte ek yazılımlarını kullanıcıların gözüne sokmamaya kararlı. Bu nasıl olacak?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Wind ... -sunacak_11325.html

Resimlerle: Windows 7 RC: Nihai sürüm adayından 36 yenilik

Daha önceki bir haberimizde Internet Explorer 8'in istenildiğinde Windows 7'den kaldırılabileceğini bildirmiştik. Öyle görünüyor ki, Microsoft müşterilerine işletim sistemi üzerinde tam denetim hakkı sunmak istiyor.

Windows şefi Steven Sinofsky'nin geliştirici blog'unda yaptığı açıklamaya göre Windows 7 kullanıcıya işletim sisteminin fonksiyonlarını kontrol etmede daha fazla imkân sunacak. Sadece IE 8 değil, istendiğinde Windows Media Player, Windows DVD Maker, Windows Search, el yazı tanıma özelliği, Windows Gadget platformu, XPS Viewer ve Faks/Tarama gibi hizmetler de devre dışı bırakılabilecek. Bunun için "Windows Özellikleri Aç veya Kapat" menüsünde gerekli seçenekler sunulacak.

Tüm konu: Windows 7 sadece istediğinizi sunacak...

İzleyin: Windows'un geleceği

Resimlerle: Windows 7 RC: Nihai sürüm adayından 36 yenilik

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Siz de bileşenlerin isteğe göre kaldırılmasını talep edenlerden misiniz?

Kapalı Hesap (91855)
08-03-2009, 00:59   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 25
2,006 mesaj

kesinlikle kuruluma gelişmiş diye bi menü eklenerek bu özelliklerin kurulup kurulmaması hakkında sorulmalı
windows 7 yi kurulum yapmadan da kullanabilmek de gayet iyi olur
şimdi yükle seçeneğinin altına öyle bi menü eklenmeliydi
ben internetten bi tane vista live cd imajı indirdim sonra ultra iso ile boot ayarı yaptım ve oluşturduğum dvd ile hem kurulum yapmadan kullanabiliyordum hem de kurulum yapabiliyordum tabi vistanın dosyalarında bi değişiklik yapmadım
bu live özelliğinin olmasını feedback ile yolladım umarım olur

Hiper£l£v£nKids
08-03-2009, 11:01   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,310 mesaj

"kesinlikle kuruluma gelişmiş diye bi menü eklenerek bu özelliklerin kurulup kurulmaması hakkında sorulmalı"

Buna katılıyorum

ilginch
08-03-2009, 13:11   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,635 mesaj

ie yüklü gelmesin talebine karşı yapılmış heralde..
yerinde olmuş

uGuR.uK
08-03-2009, 15:45   |  #5  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj

yükleme kısmında bunların sorulmasına bende katılıyorum, ama buda birşey tabi, yakında oda olur elbet...

Fattur
08-03-2009, 17:49   |  #6  
Yıllanmış Üye
5,768 mesaj

Bence yükleme esnasında sormasın.Fazladan vakit kaybı.veya uyarlanabilir dvd ler yapılmalı.Veya yükleme esnasında bi gelişmiş mod birde normal kurulum gibi birşey olsun.Gelişmişte seçme olsun normal da normal kursun Kahkaha

ama sormaması daha iyi gibime geliyor..