Windows 7 SORUN acil yardım Pls..

alperen71
20-10-2010, 16:42   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
19 mesaj

Beyler 1 hafta önce Windows 7 yükledim ve harici har diskimi takdığımda içinde 2 dosyam   .exe uzantılı içine giremiyorum.Dedim .exe uzantısını siliyim ole gireyim silincede dosya klasörü değilde klasör olarak görünüyor. Nolur bir yardım lütfen!

(XP de açıyordu ama Vindows7 de açmıyor) (Harici Hard Diskimde 2 dosyam war)

linda
20-10-2010, 21:27   |  #2  
Yıllanmış Üye
387 mesaj

Soru şu: daha önce de bu klasörler exe miydi.
klasörleri exe şekline dönüştüren bir virus türevinden bahsedebiliriz. güvenlik yazılımı varmıydı. yani yazılacak ve sorulacak soru çok aslında. herşeyi detaylı anlatmalısınız.

Kapalı Hesap (158332)
20-10-2010, 22:39   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 2
268 mesaj

Arkadaşım tamda denk geldin daha dün bana bulaştı bizim okuldan. :D Şu şekilde o virüsten kurulabilirsin ama bazı dosyalarını kaybedebilirsin. Şimdi AVG İnernet Securty'i indir ve bilgisayaırnı güvenli modda başla daha sonra AVG ile tarattır. Tüm bilgisayarı taratır. Virüsün adı Win32 sana B cinsi bulaşmış zaten en tehlikelisi o bulaştımı kolay kolay kurulamıyorsun. :D AMA dediğim gibi yap sorunun çözülecektir. GOOGLEDEN WİN32 VÜRÜSÜ YAZ DETAYLI BİLGİYİ SANA VERECEKTİR. Sonucu buraya yazarsan sevinirim.

linda
20-10-2010, 23:20   |  #4  
Yıllanmış Üye
387 mesaj

Avg nin sahtesini yapmışlar. AVIRA deneyin.

coskunkolik
20-10-2010, 23:29   |  #5  
Yıllanmış Üye
382 mesaj

Benim en sevdiğim virus bulaşmış senin diske. Klasörlere exe uzantısı veriyor. O virus ev yapımı acemi işi. Zarar düzeyi çok az. Senin orjinal klasörünün bir kopyasını çıkarıp ona exe uzantısı atar. Senin orjinal klasörlerini ise gizli durumuna getirir. Yapcan tek iş "Gizli ve Korunan işletim sistemi dosyalarını göster" özelliğini aç. Senin klasörlerin orjinalleri görünür olacak. Sonra onların bir kopyasını alıp harddiskine kopyala. Sonrada harici diskine bas formatı. Olay bitsin.

Son Düzenleme: coskunkolik ~ 20 Ekim 2010 23:31
Kapalı Hesap (158332)
21-10-2010, 00:02   |  #6  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 2
268 mesaj
Alıntı: linda  
Avg nin sahtesini yapmışlar. AVIRA deneyin.
Arkadaşım AVG'nin sahtesini yapmışlar diyorsun. Bana açıklayabilirmisin bu nedir? Sahtesi nasıl oluyor acaba? Sahesini yapsalar AVG'nin suçu ne veya güvensiz olduğunun ispatı nedir. Öyle sallamayla olmuyor. Deniz Bank, Word gibi bir çok Türkiye Devi Bankaların Korumasını yapan anivürüs programıdır. Lüfen konuyu sapıtarak yanlış bilgi aktarmayalım. 20 yıldır bilgisayar kullanıyorum tesbitlerimde en hafif ve en güçlü ve kendi veri tabanını kendi hazırlayan güvenlik yazılımıdır. Vede 2011 güvenlik dalında bir çok ödüle sahip bir markadır.

Neden AVG kullanayım diyorsanız. AVG kendisi detaylıca anlamış.

Link:    http://www.avg.com/tr-tr/why-avg

Kulaktan dolma bilgilerle insanları yanıltmayınız.

Batuhan Karsan 26
23-10-2010, 21:28   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 62
2,471 mesaj

Yaa AVG taramaya başlayınca bilgisayar ölüyor ama