Windows 7 SP1 neleri değiştirecek?

CHIP Online
14-01-2010, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Vista'ya SP1 hazırlarken eli ayağına dolaşan Microsoft, Windows 7 SP1'de ne yapacak?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/wind ... stirecek_17616.html

Resimlerle: Windows 7 için en iyi araçlar...

Windows 7 çok iyi durumda ve pek çok kullanıcı bugün için bir servis paketine gerek duymuyor. Ama peki yarın neler olacak? Microsoft'un en son işletim sistemi Windows 7 SP1'den neler bekleyebiliriz?

Daha önceki Windows sürümlerinde geçerli bir kural vardı: Yeni Windows'a servis paketinden önce geçme! Ama Windows 7, beta test süreciyle bir istisna olmayı başardı. İşte bu yüzden Windows 7 SP1, özünde ve karakterinde biraz SP2 gibi olacak; yani işletim sisteminin olgunluk sürecinde çıkan bir SP olacak.

Microsoft'un SP1'i hazırlamaya başlamasının temel sebeplerinden birisi, yeni işletim sistemine geçmeden önce SP1'i bekleme kararı alan şirketleri de kendine çekmek. Yoksa Windows 7 kolay kolay servis paketine ihtiyaç duyacak gibi görünmüyor. Windows XP ve Vista için yama üzerine yama çıkmaya devam ederken Windows 7'de işler çok sakin yürüyor.

Tüm konu: Windows 7 SP1 neleri değiştirecek?

İzleyin: Windows 7'yi çocuklar bile kullanır

Resimlerle: Windows 7 için en iyi araçlar...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Windows 7 SP1'e gerek var mı?

clickonline
14-01-2010, 00:19   |  #2  
clickonline avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
459 mesaj

Yamalamalımı , yamalamamalımı :D

By_Kert
14-01-2010, 09:26   |  #3  
By_Kert avatarı
Yıllanmış Üye
728 mesaj

Mutlaka eksiklik oluyor zaten gerek duyulacağını düşünüyorum daha 7 ye geçmedim ama geçenlerin bazı sıkıntıları vardı

osskur
14-01-2010, 19:02   |  #4  
Taze Üye
7 mesaj

!!!bence kesinlikle var win 7 de  büyük bir dosya yı hdd içerisinde taşırken ram acağıp çasıyor kopyalama bittikten sonra bilee sistem kendi ni toparlayamıyor ram kullanımı%90 dan aşşağıya inmiyor ve dolayısiyle kasılmalar oluyor  Kızgın.
Zonkaynı şey internetten büyük bir dosya dowload ederkande oluyor  dowload tamamlandığında ram kullanımı %90 da sabitliyor ve bilgisayarı resetlemeden  normale dönmüyor.

bu problemin sadece bende o olduğunu söyleye bilirsiniz ama  kaç gün dür bunu araştırıyorum ve diğer
forum sitelerinde bu probleme şahit olan bir çok kişi var. hatta yabancı forumları da araştır sonuç aynı bence  bu büyük bir problem

umarımm  bu sorun sp  de düzeltilir Hmph

Toxic
14-01-2010, 19:03   |  #5  
Yıllanmış Üye
3,600 mesaj

evet var.

Ahmet Ertuğrul
14-01-2010, 21:17   |  #6  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Bende, büyük dosyaları bir sürücüden diğerine taşırken eğer temayı klasik yapmazsam bilgisayar donuyor.