Windows 7 Starter

tamas
07-10-2009, 02:01   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
94 mesaj

Arkadaşlar merak ediyorum bu herhangi bir yerden starter sürümü indirildiginde en fazla 3 program çalıştırabilme uygulaması otomatik olarak kalkacakmı ve duvar kagıdı değişmiyor diye birşey söz konusu.7600 sürümünde geçerlimi bu hala?

Son Düzenleme: tamas ~ 07 Ekim 2009 02:23
Banned
07-10-2009, 02:48   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Sanırım bilgisayarınız var. Bu durumda stareter almayacaksınız, alamayacaksınız. Çünkü starter bilgisayara yüklü satılan bir sistem, ayrıca satılmıyor. Bu nedenlede merak etmenize pek gerek yok. Diğer taraftan üç program kısıtlaması kaldırılıyor diye biliyorum ama sabit tema olabilir, sonuçta home bazic ten eksikleri olmalı. Şunuda unutmamak gerekir alınabilecek en düşük windows 7 sürümü home premium.

kirpikral123
07-10-2009, 03:48   |  #3  
Yıllanmış Üye
772 mesaj

Merhaba ben starter surumlerini çok seviyorum gereksiz bir suru özellikten arındırılmış oluyorlar ve performansta diğer surumlere gore daha iiyi oluyorlar.Ancak bilgisayarın pil suresinde bir artış olmuyor bunu bilmenizi isterim.Eskiden windows 7 rtm surumune ulaşmadan önce 3 program sınırı vardı.Ancak artık bu sınır kaldırıldı fakat halen daha walpaperın değişmemesi gibi bir durum söz konusu,fakat bu sorun uçüncü parti yazılımlar ile çözülebilmektedir.Örneğin uç boyutlu masaustu uygulamasında istediğiniz wallpaper masaustu olabiliyor ve 3boyutlu olmasınada gerek yok,googlede aratırsanız bir suru bilgi bulabilirsiniz.Windows 7 starter çok duşuk sistem gereksinimleri istiyor ve evet bunu her teknoloji mağazasında bulamazsınız çunku sadece bilgisayarlara kurulu olarak gelicek.Ayrıca kutu olarak satılmayacak ancak siz bu surume birazcık uğraş ile ulaşabilirsiniz.Bu surume ulaşmak için öce windows 7 rtm 7600tr diye googleda aratın ve bu surumu indirin,sonra bu indirdiğiniz dosya iso olucaktır bu iso dosyasını dvd ye yazmadan önce bir içindeki ei.cfg dosyasını silin ve tadaaa tum surumler emrinizin altında olucak.İstediğinizi seçebiliceksiniz.Eğer aero ve media centerdan vazgeçebilirim derseniz - benim gibi - starter kurun derim.Yok benim için hızdan çok görsellik ve aşırı ram kullanımı derseniz - bu ram kullanımı yukseltme yaptım ve laptopta kurulu gelen programlardan kaynaklanan bir kullanımdır normalde win 7 home premium 600mb ram kullanmaktadır- o zaman windows 7 home premiumu seçmelisiniz.Home basic önermem gereksiz arada kalmış bır surum.Home premiumla aynı özellikleri istiyor ve bir çok uygulama ve özellikten mahrum bırakılmış durumda.

tamas
07-10-2009, 10:35   |  #4  
OP Üye
94 mesaj

Cevaplar için çok teşekkürler.
@kirpikral123
Bir ara özelden üçüncü parti yazılımın adını ulaştırırsan çok memnun olurum :)

AyPrensii
07-10-2009, 10:41   |  #5  
AyPrensii avatarı
Yıllanmış Üye
747 mesaj

Noteßook KuLLanıcıLarı KesinLiKLe Home Premium Sürümünü KuLLanmaLıdır. ULtimate Desktop PC Lerde Daha İyi.

tamas
07-10-2009, 10:47   |  #6  
OP Üye
94 mesaj
Alıntı: NoquitgamE  
Noteßook KuLLanıcıLarı KesinLiKLe Home Premium Sürümünü KuLLanmaLıdır. ULtimate Desktop PC Lerde Daha İyi.
Notebook'un özellikleri önemli bu konuda.Madem Xp'den daha stabil ve hızlı o yuzden neden 1gb ram'e sahip olanlara xp'de kalın deniyor? :) Onlar için en uygun Starter sürümü.Gereksiz programlardan arınmış sade windows.

AyPrensii
07-10-2009, 10:52   |  #7  
AyPrensii avatarı
Yıllanmış Üye
747 mesaj

Windows 7'ye Gececeksen Ztn Ekran Kartının AERO Özelliğini Desteklemesi Lazım. 1 GB Ram iLe Arkadaşım ULtimate Sürümünü kuLLanıyor.. AERO Özelliği OLmayan Bir Ekran Kartı Windows 7'de Sorun Çıkartır. Bazı.Özelliklerini Kısarsın Ama Buda Windows 7 'yi KuLLanmanın Bir anLamını Vermez... Bence Starter Sürümü Çok Gereksiz Bir Sürüm AERO Özelliğin Varsa Ram iSe En az 1 GB İse HOME PREMİUM yok eğer AERO Özellik yoksa Ram ise 512 MB Wİndows XP' Tercih EdiLir. Windows XP Startere Göre Daha İyi :)

tamas
07-10-2009, 11:04   |  #8  
OP Üye
94 mesaj

Burda esas nokta ram kullanımı.En az ram kullanımı Starter.Çünkü diğer sürümlerle gelen birçok gereksiz programdan arınmış.Xp kullanıcıları için ilk etapta ideal olan sürüm.Premiumda 600 mb Home Basicte 400 mb Starter'da ise 300 mb'larda ram kullanımı söz konusu.Daha stabil ve hantallaşma söz konusu olmadıgında bence sade sevenlere starter olur.Aero çokta mühim değil..

AyPrensii
07-10-2009, 11:12   |  #9  
AyPrensii avatarı
Yıllanmış Üye
747 mesaj

Senin PC ÖzellikLerin Nelerdir Bi Yazarmısın ?

tamas
07-10-2009, 11:22   |  #10  
OP Üye
94 mesaj

Emektar sistemlere ya xp ya starter :)
Sis Mirage 3 Graphics 128
2GB DDR2 ram
1.87 intel celeron

AyPrensii
07-10-2009, 11:24   |  #11  
AyPrensii avatarı
Yıllanmış Üye
747 mesaj

Windows XP ProfessionaL Sürümü Tam :) Ram Kapasiten ii aMa O ONBOard Kartın Çok FazLa Puan aLamaz. İŞLemcinde Çok Eski Windows XP Sana Göre İyi:) Görünüm iStiyorsan Windows 7 Temasını İndir KuLLan:) YadA Vista İnsprat 2.1

tamas
07-10-2009, 11:27   |  #12  
OP Üye
94 mesaj

Son şanşımızı starter ile deneyeceğiz öve öve bitiremedikleri windows'u görelim :)

AyPrensii
07-10-2009, 11:33   |  #13  
AyPrensii avatarı
Yıllanmış Üye
747 mesaj

Hadi BakaLım HayırLısı :)

melen
08-10-2009, 23:14   |  #14  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,638 mesaj

Home Premium kurun Leptoplara. CHIP'te testi var. Göz "sıçratabilirsiniz". (:D)

farukdgn
08-10-2009, 23:24   |  #15  
Yıllanmış Üye
1,219 mesaj
Alıntı: kirpikral123  
Merhaba ben starter surumlerini çok seviyorum gereksiz bir suru özellikten arındırılmış oluyorlar ve performansta diğer surumlere gore daha iiyi oluyorlar.Ancak bilgisayarın pil suresinde bir artış olmuyor bunu bilmenizi isterim.Eskiden windows 7 rtm surumune ulaşmadan önce 3 program sınırı vardı.Ancak artık bu sınır kaldırıldı fakat halen daha walpaperın değişmemesi gibi bir durum söz konusu,fakat bu sorun uçüncü parti yazılımlar ile çözülebilmektedir.Örneğin uç boyutlu masaustu uygulamasında istediğiniz wallpaper masaustu olabiliyor ve 3boyutlu olmasınada gerek yok,googlede aratırsanız bir suru bilgi bulabilirsiniz.Windows 7 starter çok duşuk sistem gereksinimleri istiyor ve evet bunu her teknoloji mağazasında bulamazsınız çunku sadece bilgisayarlara kurulu olarak gelicek.Ayrıca kutu olarak satılmayacak ancak siz bu surume birazcık uğraş ile ulaşabilirsiniz.Bu surume ulaşmak için öce windows 7 rtm 7600tr diye googleda aratın ve bu surumu indirin,sonra bu indirdiğiniz dosya iso olucaktır bu iso dosyasını dvd ye yazmadan önce bir içindeki ei.cfg dosyasını silin ve tadaaa tum surumler emrinizin altında olucak.İstediğinizi seçebiliceksiniz.Eğer aero ve media centerdan vazgeçebilirim derseniz - benim gibi - starter kurun derim.Yok benim için hızdan çok görsellik ve aşırı ram kullanımı derseniz - bu ram kullanımı yukseltme yaptım ve laptopta kurulu gelen programlardan kaynaklanan bir kullanımdır normalde win 7 home premium 600mb ram kullanmaktadır- o zaman windows 7 home premiumu seçmelisiniz.Home basic önermem gereksiz arada kalmış bır surum.Home premiumla aynı özellikleri istiyor ve bir çok uygulama ve özellikten mahrum bırakılmış durumda.
windows vista çıktığında windows vista starter yüklü bilgisayar alanlar vistanın demosunu karşısında gördü. bence hiç de senin dediğin gibi arındırılmış değil. önemli olan özellikler de yok

OSMAN BAĞÇEVAN
09-10-2009, 08:17   |  #16  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj
Alıntı: NoquitgamE  
Windows XP ProfessionaL Sürümü Tam :) Ram Kapasiten ii aMa O ONBOard Kartın Çok FazLa Puan aLamaz. İŞLemcinde Çok Eski Windows XP Sana Göre İyi:) Görünüm iStiyorsan Windows 7 Temasını İndir KuLLan:) YadA Vista İnsprat 2.
bir puanı az vericek diye windows 7 kurmayacak mı ?
daha eski işlemciye kurdum , kullanılıyor daha sorunu yok..

yanlış yorumlar yapmayalım!

ErKaN-23
09-10-2009, 09:42   |  #17  
ErKaN-23 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
931 mesaj
Alıntı: tamas  
Son şanşımızı starter ile deneyeceğiz öve öve bitiremedikleri windows'u görelim :)
ta formun başında arkadaş starter sürümü win 7 de yok dedi siz hala neyi neyi tartışıyorsunuz anlamıyorum starter dürümü kurulu gelir ayrieten satılmaz ayırca win 7 de bu sürüm olmayacak

tamas
09-10-2009, 17:26   |  #18  
OP Üye
94 mesaj

Şu anda yüklü gayette güzel çalışıyor..