Windows 7 Sürümleri

kirpikral123
03-02-2009, 22:46   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
772 mesaj

Windows 7 Başlangıç

Pazar: Dünya çapında yer durumu bu kez yeni bilgisayarlar ile sadece
Temel özellikler: Gelişmiş görev, atla Listeleri, Windows Media Player, Yedekleme ve Geri Yükleme, Eylem Merkezi, Aygıt Sahne için, Oynat, Faks ve Tarama, temel oyunlar
Neler eksik: Aero Cam, birçok Aero masaüstü donanımları Windows Touch, Media Center, Canlı küçük önizlemelerini, Ev Grubu oluşturma.Bu sürüm netbooklar için düşünülüyor.Ancak windows vista starterdaki kısıtlamarın aynısı örneğin aynı anda 3 programdan fazlasını çalıştıramama gibi bu surumdede olucak.

Bu sürüm sadece PC yapımcıları ile kullanıcılara, ancak sevk edilecektir Vista ile farklı olarak, bütün dünyada satılacak.

2)Windows 7 Home Premium

Pazar: Mainstream perakende pazarı
Özellikler: Aero Glass, Aero Arka Plan, Windows Dokunmal, Ev Grubu oluşturma, Medya Merkezi, DVD oynatma ve yazma, prim oyunlar
Neler eksik alan, Uzak Masaüstü bilgisayar, gelişmiş yedekleme, EFS, Mobilite Merkezi, Çevrimdışı Klasörler katılmak

3)Windows 7 Profesyonel

Pazar: Mainstream perakende pazarı
Özellikler: Domain katılmak, Uzak Masaüstü bilgisayar, yer farkında baskı, EFS, Mobilite Merkezi, Sunum Modu, Çevrimdışı Klasörler
Neler eksik: BitLocker, BitLocker, To Go AppLocker, Doğrudan Erişim, Branche Önbellek, MUI dil paketleri, VHD önyükleme

4)Windows 7 Ultimate

Pazar: Perakende pazarında sınırlı yer durumu
BitLocker, Özellikler: BitLocker, To Go AppLocker, Doğrudan Erişim, Branche Önbellek, MUI dil paketleri, VHD önyükleme
Neler eksik: Toplu lisanslama

5)Windows 7 Enterprise

Pazar: Cilt-lisans iş yalnızca
BitLocker, Özellikler: BitLocker, To Go AppLocker, Doğrudan Erişim, Branche Önbellek, MUI dil paketleri, VHD önyükleme
Neler eksik: Bireysel lisans

6)Gizli Home Basic sürümü

Sıcak 7-7 hareket: Elektronik yükselterek...
Neler eksik:Aero Cam, Canlı Thumbnail Previews, Internet Bağlantısı Paylaşımı ve birkaç

vieX
03-02-2009, 22:51   |  #2  
Yıllanmış Üye
288 mesaj

Çok gerekli bir paylaşım olmuş teşekkürler. Bende Ultimate sürümü var. Profesyonel sürümü ile Ultimate sürümü arasında hangisi daha iyi tam anlıyamadım =(

kirpikral123
03-02-2009, 22:52   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
772 mesaj

bu sefer daha Windows Vista ile olduğu gibi 7 windows sürümü görünebilir. Ama gerçekte, tüketicilerin genellikle sadece iki farklı sürüm arasında seçim yapması gerekecek.

kirpikral123
03-02-2009, 23:07   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
772 mesaj

Windows 7 ultimate en kapsamlı surumlerden bir tanesidir.Windows 7 professionalde bulunmayan şu özelliklere sahiptir:BitLocker, Özellikler: BitLocker, To Go AppLocker, Doğrudan Erişim, Branche Önbellek, MUI dil paketleri, VHD önyükleme

kirpikral123
03-02-2009, 23:11   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
772 mesaj

yükseltme : windows vistadan diret olarak yukseltme yapılabilecek.ancak xpden yeniden yukleme gerekecek.&4bit sürüm ve 32bit olucak.32 bitten 64bite yukseltirkende temiz kurulum gerekicek...

kirpikral123
04-02-2009, 02:06   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
772 mesaj

Eğer isterseniz yukarıda yazılı olan surumlerinde betalarını indirebilirsiniz.Bilgisayarım windows 7 çalıştırmaz zorlanırım demeyin her bilgisayar rahatlıkla çalıştırabilir çünkü.Ayrıca yukarıda belirtmeyi unuttum bunlardan farklı olarak birde windows server sürümünü çıkarmayı duşunuyorlar.onunda betası var.uzun uzun bakıp size tam adresini vermek isterdim ancak şu anda kapatmak zorundayım ve sanırım uzunda bir süre açamayacağım o yuzden windows 7 newste bulabilirsiniz diyebiliyorum sadece tam linki veremiyorum.

kirpikral123
04-02-2009, 02:14   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
772 mesaj

Dayanamadım aradım buldum microsoft beta yazıcaksınız google searche.Sonra siteye girip davetiye numarası kısmına şu numaraları giriceksiniz :WIN7-3HQW-RF74 işe bu kadar basit....