windows 7 Ubuntu 10 Norton Ghost Yükleme Sorunu

voztemur
25-05-2011, 21:08   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Windows 7 ve Ubuntu (linüx) yüklü bilgisayarımın c: (Windows) sürücünüsünü klonlamaya çalışıyorum fakat başaramıyorum ilk önce Windows 7 nin kendi bünyesinde bulununa "Yedekleme ve Geri yükleme" aracını kullanmak istedim "Kaynak birimde bozuk kümeler bulundu. Bu kümeler yedeklelemedi. (0x8078007D) kodlu bir hata aldım ve yedekleme sonlara doğru başarısız oldu.
Ardından Norton Ghost 15.0 ı denemek istedim fakat onda da "Error 1327. Invalid Drive D:\" hatası aldım sistemimde d: sürücüsü Linüx için ayardığım sürücüdür ve formatı ex4 dür bildiginiz gibi bu format windows tarafından deslenmemektedir. cözüm önerilerinizi bekliyorum.

Kapalı Hesap (153334)
25-05-2011, 21:17   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 186
6,419 mesaj

Hacı beni yanlış anlamayın ama iki düşmana aynı toprakları verirsen no lur savaş çıkar değilmi.Ya windows kurucan ya linux hdd bile farklı olsa yine linux windows a saldırıyor windows da linux a.Kayıp kümeler o yüzden çıkıyor.Windows yükleyince linux iyi çalışmıyor windows sil linux yükle sonra sil windows u yükle bilgisayar sapıtıyor hdd bile kitlendi benim servise gönderdim 3 kez.En güzeli tek sistem ya linux u kur babalar gibi yada windows sunu kur babalar gibi.Sanal makiniden bile etki ediyorlar birbirlerine.Şimdi bir iki sap çıkar derki "senin kadar saçmalayanı görmedim"Ben doğruları size aktarıyorum.İki Aplle os bile yüklesen değişmez aynı sorun hepsi istiyor bilgisayarında tek o sistem kurulu kalsın o yüzden kilitlitliyorlar hdd format bile çekme diye.Windows 7 den xp dön bakalım kaçtane hata sorun vericek.Zaten windows 8 çıkarsa hepten xp mi yi kurmayı unutun belki dosya formatı değişicek nfts olucak  "hiyerarşi" dosya sistemi.Usbler bile windows 8 olmadan çalışmıcak tek format sistemine çeviricek öyle kalıcak olursa tabi.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (214898) ~ 25 Mayıs 2011 21:27
voztemur
25-05-2011, 21:26   |  #3  
OP Taze Üye
7 mesaj

Katılıyorum ama ikisinden de vaz gecilmiyor sadece linüxle yaşayabilecegim bir hayat ne kadar güzel geliyor kulaklara

Kapalı Hesap (153334)
25-05-2011, 21:31   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 186
6,419 mesaj
Alıntı: voztemur  
Katılıyorum ama ikisinden de vaz gecilmiyor sadece linüxle yaşayabilecegim bir hayat ne kadar güzel geliyor
Bana Kalırsa linux güvenlidir ve çoğu ilk linuxtan gelmiştir windows a ama oyun oynatmıyor kullanışlı olanı var olanı yok insanlar alıştıgına devam ediyor.Pardus 2011 kurdum güzeldi ama ufak bişeyde kitleniyor hemen görevi yeniden başlatıyor ama zaman alıyor.Program arişivine Hayran kaldım sınırsız özgür programlar hepside özgür.Ben windows a alışkınım linux bana zor ve karışık geliyor oyun oynatsa belki denerim.Windows da okadar basit ki herşey çogu sistemler windows a adapte.Windows 7 güzel bir sistem ama tam xp tadını alamadım açıkçası.Çok performanslı bişey demiyorum ama ses kartımın sürücülerini çalıştırmadıkdan sonra ne yapayım performansı windows 8 i bekliyorum yeni bilgisayar alıcam belki xfi alırım ozaman ihtiyaç kalmaz xp ye.Linux biran önce windows oyunlarını çalıştırmaya baksın istedigi kadar özellikli olsada oyun oynamadan işlemcinin yükünü ekran kartına bindirmeden kullanışlı ve paralı olmadan bence başarısı gölgede kalır.Bişey paralı olmadımı arkadaş kimse almiyor.Paralıda olunca korsan kullanılıyor anlamış değilim.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (214898) ~ 25 Mayıs 2011 21:37
voztemur
25-05-2011, 21:44   |  #5  
OP Taze Üye
7 mesaj

Tüm bu saydıkların ( Driver, Oyun...vs) Linüx ile ilgili sorunlar değil yazılım ve donanım firmalarının linüxü desteklememelerinin bir nedeni tabi ticari kaygılar yüzünden.
Benimde ilk linüx ile tanışmam Pardus dağıtımı ile oldu aynı sorunlar bende de vardı bende sıkılıp silmiştim şimdi Ubuntu ile devam ediyorum ilk yüklediğimden beri bir sorunla karşılaşmadım.
Bu yüzde özetle en azından crack (Hırsızlık) Sıkıntım olmuyor Linüx de :D

M.G.G
25-05-2011, 22:06   |  #6  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,367 mesaj

Wine emülatörü yükleyin windowsta kullandığınız uygulamayı linuxtada kullanın (:

İkinci bi çözümde 1 gblık flash alıp linux işini görceğimizde puppy linux çalıştırılalım (:

voztemur
26-05-2011, 09:34   |  #7  
OP Taze Üye
7 mesaj
Alıntı: M.G.G  
Wine emülatörü yükleyin windowsta kullandığınız uygulamayı linuxtada kullanın (:

İkinci bi çözümde 1 gblık flash alıp linux işini görceğimizde puppy linux çalıştırılalım (:

Mantıklı Öneriler Tabi bide sorunumun cözümünü bulaydık :D

Clonezilla "http://clonezilla.org/" diye bir Açıkkaynaklı bir program buldum ubuntu nun forumundan ama kullanamadım gözümün önüne harici hdd deki tüm verilerin silindiği geldi kurcuklayamadım daha önce kullann arkadaşlar var ise bir el atabilirlermi duruma

Recebow
26-05-2011, 14:29   |  #8  
Recebow avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
550 mesaj

Acronis true image programını deneyin norton ghosttan daha basit daha ,kullanışlı daha hızlı bir backup programı

voztemur
26-05-2011, 14:46   |  #9  
OP Taze Üye
7 mesaj
Alıntı: hellino  
Acronis true image programını deneyin norton ghosttan daha basit daha ,kullanışlı daha hızlı bir backup programı
Aynı sorun devam ediyor dediğim gibi ex4 formatını kabul etmiyor