Windows 7 ve driver sorunum

barış2626
15-11-2010, 13:22   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

Merhabalar benim sorunum ise şu şekilde bilgisayarımda herhangi donanımsal bir problemim yok.Sürücülerimin bir çoğunu windows kendi tanısa da driver'larımda problem yaşıyorum.

Realtek ALC662 ses kartına sahibim güncel sürümü yüklüyorum sesde cızırtı yokken cızırtı başlıyor.Driver paketini kaldırdığımda sorun çözülüyor.
Nvidia G105M ekran kartımı 512 mb olduğunu ve tanıdığını söylüyor fakat aero özelliğim açılmıyor sürücünüzü güncelleştirin şeklinde uyarı alıyorum.
Cardreaderımda vs problem yok sorarsanız ses alıyosun neden hala uğraşıyorsun diye ben ap tuner kullanıyorum ses driverlarımı yüklemedende maalesef kullanamıyorum sebep bu.

sistemim windows 7 ultimate 32bit orjinal dvd korsan vesaire değil.
ram olarak 3 gb bir kapasitede pc'm.
intel core 2 duo işlemci.

Verimli performans aldığım bir bilgisayar yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.
İyi çalışmalar güzel günler dilerim...

Unspoken88
15-11-2010, 13:54   |  #2  
Yıllanmış Üye
195 mesaj

Ses kartının yazılımının Realtek değilde microsoftun yazılımı olması sorununu çözer gibi,realtekte böyle sıkıntılar yaşanabiliyor.Aygıt yöneticisinden veya program ekle kaldırdan realtek yazılımını kaldır ve sistemini baştan başlat,microsoft kendi yazılımını kendi kuracaktır.İllada ben kendi üreticimin ses kartı driverini kuracam diyosan,yazılımının güncellenmesini bekle ve yeniden deneyebilirsin..Aeroya gelince,ilk defamı böyle bir sıkıntıyla karşılaşıyorsun,daha önce aeroyu aynı işletim sisteminde kullandın mı ?

barış2626
15-11-2010, 18:02   |  #3  
OP Taze Üye
15 mesaj

Sevgili dostum cevabınız için teşekkür ederim ses için dediğinizi bekleyebilirim.Aero ile ilgili sorunu ilk defa yaşıyorum daha önce vista home premium kullanmıştım herhangi bir problem çıkmamıştı ekran kartım çok kötü değil ve aero desteği var neden açamıyorum çözemiyorum:S

barış2626
16-11-2010, 04:10   |  #4  
OP Taze Üye
15 mesaj

ilgili driverlarımı casper'ın indirmeye sunduğu ftpten indirince tüm problemlerim çözüldü eğer sizde casper kullanıyorsanız ve benim gibi problem yaşıyorsanız yapmanız gereken şu linkte gösterildiği gibi seri numarasına bakmak ve gerekli driverler'ı indirip kurmak.
Seri numarasını öğrenmek için ftp://213.194.123.227/Dizustu%20Bilgisayar/Beni_Oku.jpg
Sürücüler için ise ftp://213.194.123.227/Dizustu%20Bilgisayar/
tıklamanız yeterli:)))