Windows 7 ve Xp Kullanımı

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Fr.AndreBerks
15-02-2010, 23:03   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
84 mesaj

Bilgisayarımda önceden Win 7 kuruluydu.Donanımsal problemler çıktı hdd falan yandı tamiri için babamın şirketine götürdüm ordakı teknisyenler tamiri yaptıktan sonra Xp kurmuşlar.Şuan Hdd C ve D olarak ikiye bölünmüş durumda.C'de Xp var D'ye Windows 7 kurmak istiyorum.Xp'den vazgeçemiyorum çünkü yıllardır vazgeçemediğim bir oyun Counter-Strike 0nline Windows 7'de ping yapıyor.D'ye Windows 7 kursam açılışta işletim sistemi seçiniz diye birşey çıkar değil mi? Yani ilk önce windows 7 sonra xp kurun yada tam tersi gibi bi zorunluluk yok?

OSMAN BAĞÇEVAN
15-02-2010, 23:09   |  #2  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

Önce Xp , sonra win7..zorunlu..

Counter oyununu bırakmanı zamanı gelmedimi ya :)
Counter ı sizin kadar seven arkadaşlarıma , Cod 6 yı yükleyince counter ı unuttular..Tarih öncesi ekran kartında bile güzelcene çalıştı ve online de oynuyoruz..
Counter sorununuza biraz araştırın..
Siz counter ı bırakın , tek işletim sistemi windows 7 kurun..Size özel windows 7 teması yapıcam..Xp görünümlü :)

Fr.AndreBerks
15-02-2010, 23:14   |  #3  
OP Üye
84 mesaj

Turnuvalara falan katılıyorum takımım var senelerdir oynuyorum bi bırakamadım şu oyunu :)

3-4 ay oynamadım gene canım oynamak istedi yaşam tarzı gibi bişi oldu benim için :)

Teşekkür ediyorum yorumunuz için.

CarL CoX
15-02-2010, 23:18   |  #4  
CarL CoX avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
614 mesaj

bendede cs source var online oynuyorum ama bi sorun çıkmadıı hatta serverlardaki adminleri bile atıyorumm :D:D:D

Fr.AndreBerks
15-02-2010, 23:52   |  #5  
OP Üye
84 mesaj

Tamamdır arkadaşlar D'ye 7'yi kurdum şuan sorunsuz kullanıyorum bilgisayarı :)

Recep Baltaş
16-02-2010, 00:23   |  #6  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Ben de CS: Source ve diğer CS 1.6 sürümünü oynadım Ping falan yapmadı. Hatta Source'ta işyerinde 5 ms Ping gördüm. Evde 20 ms Ping ile bağlanıyorum sunuculara...sizde nasıl Wİndows 7 Ping yapıyor anlamadım yani...hayır benim anlamadığım oyun Windows 7'de Ping yapsa, geliştiriciler bunu düzletir...böyle bir saçmalığa izin vermezler....Ha sorununuz devam mı ediyor, gidersiniz Steam'in sitesine, söylersiniz Valve'a olur biter...Sizdeki sürüm orjinal mi?

Kapalı Hesap (153334)
16-02-2010, 12:19   |  #7  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

oyuna bağlandıgında windows 7 güncellemelerini tüm torrent ve downloadları keseceksin sadece bağlantı hızın kalacak yoksa ping artıyor.(Xp si windows 7 si farketmiyor)

Fr.AndreBerks
16-02-2010, 14:50   |  #8  
OP Üye
84 mesaj

Arkadaşlar dediğim gibi oyunu profesyonel olarak oynuyorum parada kazanıyorum yani.O downloadları kapatma falan onları tabiki biliyorum oynarken msni bile kapatıyorum :).Oynadığım sürüm 1.6 ve orjinal değil.Birçok kişide bu sorunu yaşıyor.Bende anlamıyorum ve saçma da geliyor ama Win 7'de bişi var.Xp'de sorunsuz oynuyorum. Zaten oyunda sXe dediğimiz anti-hile programı Win 7 ile uyumlu sürüm çıkartılmadı o da hata veriyor.Xp'de oynamak daha iyi oluyor.

OSMAN BAĞÇEVAN
16-02-2010, 18:06   |  #9  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

Xp mode ,bir alternatif ama ne kadar iyi bilemem..denemeside bedava  :)
Benim webcam im çalıştı bu sayede..sizinde counter ınız çalışır :
https://www.chip.com.tr/blog/osma ... dows-7-de_4101.html

Oyunların bağımlılık yaptığına bir kez daha şahit oluyorum ;)

jacobs
16-02-2010, 23:29   |  #10  
Yıllanmış Üye
122 mesaj

Ben de kendi Blog umda "Oyunlar için Windows XP den daha iyisi yok" diye bir başlık açmayı planlıyorum :D

Arkadaşlar Windows 7 birçok oyunu problemsiz çalıştırıyor fakat yine de oyunlar için şuan XP en iyisi diyorum.Çünkü şuan piyasada bulunan oyunların birçoğunun XP ye uyumlu olarak yapılmış olması gerekse de her yeni gelen teknolojininin tam olarak rayına oturması için biraz daha istemesi.
Bu durum anca Windows 7 biraz daha yaygınlaşmaya başladıktan ve de oyun üreticileri ne zaman Windows 7 ye odaklı oyunlar yazmaya başlıyorsa o zaman değişir. Windows 7 asıl farkını DirectX 11 li oyunlarda tam mansıyla gösterebilir.Şuan piyasaya çıkmış oyunlarda Directx 11 in performansından tam anlamıyla yararlanamıyor.Bunun için birazcık daha zaman gerekli.

Recep Baltaş
18-02-2010, 12:31   |  #11  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj
Alıntı: Fr.AndreBerks  
Arkadaşlar dediğim gibi oyunu profesyonel olarak oynuyorum parada kazanıyorum yani.O downloadları kapatma falan onları tabiki biliyorum oynarken msni bile kapatıyorum :).Oynadığım sürüm 1.6 ve orjinal değil.Birçok kişide bu sorunu yaşıyor.Bende anlamıyorum ve saçma da geliyor ama Win 7'de bişi var.Xp'de sorunsuz oynuyorum. Zaten oyunda sXe dediğimiz anti-hile programı Win 7 ile uyumlu sürüm çıkartılmadı o da hata veriyor.Xp'de oynamak daha iyi oluyor.
Korsan kullanıyorsan sana boşuna tavsiye veriyoruz...Hem korsan kullan hem Windows 7'yi suçla....Kullandığınız sürüm kaç yıllık kim bilir...

Steam'deki CS 1.6, 2009'da güncellenmiş! Ping sorunu falan yok oynayanlar arasında. Ayrıca XP'de Torrent vb daha yavaş zira TC/IP limit var...

Recep Baltaş
18-02-2010, 12:34   |  #12  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj
Alıntı: jacobs  
Ben de kendi Blog umda "Oyunlar için Windows XP den daha iyisi yok" diye bir başlık açmayı planlıyorum :D

Arkadaşlar Windows 7 birçok oyunu problemsiz çalıştırıyor fakat yine de oyunlar için şuan XP en iyisi diyorum.Çünkü şuan piyasada bulunan oyunların birçoğunun XP ye uyumlu olarak yapılmış olması gerekse de her yeni gelen teknolojininin tam olarak rayına oturması için biraz daha istemesi.
Bu durum anca Windows 7 biraz daha yaygınlaşmaya başladıktan ve de oyun üreticileri ne zaman Windows 7 ye odaklı oyunlar yazmaya başlıyorsa o zaman değişir. Windows 7 asıl farkını DirectX 11 li oyunlarda tam mansıyla gösterebilir.Şuan piyasaya çıkmış oyunlarda Directx 11 in performansından tam anlamıyla yararlanamıyor.Bunun için birazcık daha zaman gerekli.

Şu an piyasada olan oyunların XP'ye uyumlu yapılmış olması mı? Şaka bu herhalde. Şu anda çıkan bütün oyunlar Windows 7 uyumlu, hatta bazıları Vista ve Windows 7 gerektiriyor! DX 11 farkı için konumuz vardı, görmedin sanırım...

Benim zaten bir şey dememe gerek yok...Steam'deki raporlar belli...Hardcore oyuncuların tercihi Wİndows 7'dir....<