Windows 7 Yeni Kuranlar İçin İpuçları

AyPrensii
29-06-2011, 18:57   |  #1  
AyPrensii avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
747 mesaj

Evet Arkadaşlar Bu Konumuzda Windows 7 Sistemini Yeni Kurup Ne Kurulup Ne Kurulmayacagını Ayrıca Nasıl Bir Ayarlar İçinde  Sorunsuz  ve Stabil Windows 7 Sistemini Kullanacagınızı Belirteceğim. Kesinlikle Kendi Amatör Yöntemlerim Alıntı Değildir. Şimdi Başlıyoruz.
Not : (Windows 7 Sp1 Tüm Sürümler)

1.)Öncelikle Windows 7 yi Windows Update Sayfasından Güncelliyoruz ve Bütün Önemli Önemsiz ve Yeni Microsoft Yazılımlarını Alıyoruz. Ztn Donanım Driverlarıda Güncellenecektir. Başlat Windows Update

2.)Başlat Çalıştır HKEY_CURRENT_USER Control Panel Desktop MenuShowDelay Dosyasını Buluyoruz Çift Tıklıyoruz 400 OLan Değer Verisini 0 Yapıyoruz.  Masaüstündeki Simgelerde Okların Görünmemesini İstiyorsanız (Görünüm Daha Hoş Oluyor) HKEY_CLASSES_ROOT Inkfıle Anahtarını Buluyoruz Sağ Tarafta IsShorcut Adında Anahtarı Silip Sistemimizi Restartlıyoruz.

3.)Ekran Kartımızı Güncelliyoruz. Ve Directx Güncellemelerini Yüklüyoruz

4.)Yonga Seti Driverini Güncelliyoruz.

5.)Windows 7 Defender Yazılımını Kapatıyoruz (İsteğe Bağlı) Güvenlik Duvarıda Aynı Şekilde (İsteğe Bağlı)

6.)Başlat Çalıştır Msconfig Önyükleme Geşilmiş Seçenekler İşlemci Sayısını ve Ram Miktarını Belirtiyoruz Uygula Tamam Diyip Yeniden Başlatıyoruz.

7.) Masaüstü Simgelerimizi Yerleştirelim. Sağ Tıkla Kişileştirme Masa Üstü Simgelerini Değiştir Diyoruz Bütün Alanları Tikliyoruz

8.)CCleaner Programını Kuruyoruz. www.priform.com
Auslogics Disk Birleştirme Programını Kuruyoruz www.auslogics.com
Nero Kullanmak İsteyenler www.nero.com
Ashampoo Burning Studio 6 Ücretsiz www.ashampoo.com
Windows Live Temel Parçaları Kuruyoruz. www.microsoft.com.
Antivürüs Olarak Avast 6.0 Free Öneriyorum
Aida64 Extreme Edition Programını Kuruyoruz www.aida
Usb Flasdisk Virüs ve Trojanlara Karşı Usb Disk Security Programını Öneriyorum
Tarayıcı Olarak Google Chrome veya Mozilla Firefox Seçiminize Bağlı Önerim: İE9 ;)
Adobe Reader ve Adobe Flash Player Programlarını Kuruyoruz www.adobe.com
Java Runtime Kuruyoruz www.java.com
Malware ve Benzeri Casus Yazılımlar için Ek Olarak MalwareBytes Prog Öneriyorum
Mp3 Dinlemek İçin Media Player 11 Windowsun Kendi Yazılımı Video Oynatıcı Codec İçin K Lite Codec Öneriyorum.  Kmplayer Programıda İyidir.
Oyunlarda Performans İçin GameBooster Yazılımı Uygun. Windows Optimizer İçin Auslogics Boot Speed Prog Öneriyorum.
Video Çeviri İçin Total Video Converter yada And Video Converter Öneriyorum. Yalnız Total Win 7 dede Bazen Sorun Çıkartıyor Bilginize.
9.) Sanal Bellek Miktarını Ayarlıyarak Sistemimizin Performansını Artırmış Oluyoruz. Bilgisayarım Özellikler Gelişmiş Sistem Ayarları Performans Sekmesinin Altında Ayarlara Tıklıyoruz. Gelişmiş Diyoruz Değiştir Diyoruz ''Tüm Sürücülerde Disk Belleği Dosyasını Otomatik Yönet'' Seçeneğini Aktif Edip C Sürücüsüne Tıklıyoruz Sistem Yönetimli Boyut Diyoruz Ayarla Tıklıyoruz Tamam Dedikten Sonra Yeniden Başlatıyoruz Sistemimizi.

NOT : Bazı Şeyler Basit ve Herkesin Bildiği Konulardır. Lütfen Anlayış Gösterelim Chip Online Ailesine Yeni Katılan Kullanıcılarımız ve Yeni Üyelerimiz Bilmiyor OLabilir.
Herkese Kolay Gelsin. Teşekkürler