windows 7de windows live messengerdan hotmaile gir

draligus
13-05-2011, 11:11   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Aynı ortamda çalışan iki lenovo n500 laptop var. İkisine de aynı anda windows 7 kuruldu. İkisinde de aşağı yukarı aynı programlar var. İkisinde de kaspersky antivirus programının ayarları aynı.
Sorun şu, laptoplardan biri bir süredir hotmaile girmiyor. MSN messengerdan (windows live messenger) email sembolüne tıklandığında sayfa görüntülenemiyor hatası veriyor. Firefox ve internet exploreri varsayılan tarayıcı yapmayı denedim, firefox tekrar kurdum, firefox ayarlarını sıfırladım, messenger tekrar kurdum ama malesef sonuç alamadım. Hal böyleyken aynı kablosuz ağ sistemine bağlanan diğer lapttopta herşey normal.

Yardım rica ediyorum.
Teşekkürler

Firefox'ta Aldığım Hata:
Sunucu bulunamadı

sn110w.snt110.mail.live.com konumundaki sunucu bulunamıyor.

* www.example.com yerine
      ww.example.com
      adres yanlış yazılmış olabilir.

* Hiçbir sayfayı açmayı başaramıyorsanız bilgisayarınızın ağ bağlantılarını gözden geçirin ve İnternet'e bağlı olduğunuzdan emin olun.

* Bilgisayarınız ya da ağınız güvenlik duvarı ya da vekil sunucu tarafından korunuyorsa, Firefox uygulamasına İnternet'e erişmek için gerekli izinlerin verilmiş olduğundan emin olun.

İnternet Explorer'da Aldığım Hata:
Internet Explorer web sayfasını görüntüleyemiyor

Bu sorunun olası nedenleri şunlardır:

•Internet bağlantısı kaybedildi.
•Web sitesi geçici olarak kullanılamıyor.
•Etki Alanı Ad Sunucusu (DNS) erişilebilir değil.
•Etki Alanı Ad Sunucusu (DNS), web sitesinin etki alanı için bir liste içermiyor.
•Adreste yazım hatası olabilir.
•Bu bir HTTPS (güvenli) adresi ise, araçları tıklatın, Internet Seçenekleri'ni, Gelişmiş'i tıklatın ve güvenlik bölümünde SSL ve TLS protokollerinin etkinleştirildiğinden emin olun.

Çevrimdışı kullanıcılar için

Yine de abone olunan özet akışlarını ve son görüntülenen bazı web sayfalarını görüntüleyebilirsiniz..
Abone olunan özet akışlarını görüntülemek için

1.Sık Kullanılanlar Merkezi düğmesini  tıklatın, Özet Akışları'nı ve görüntülemek istediğiniz özet akışını tıklatın.

Son ziyaret edilen web sayfalarını (tüm sayfalarda çalışmayabilir) görüntülemek için

1.Araçlar'ı  tıklatın ve ardından Çevrimdışı Çalış'ı tıklatın.
2.Sık Kullanılanlar Merkezi düğmesini  tıklatın ve sonra Geçmiş'i ve görüntülemek istediğiniz sayfayı tıklatın.