[YAZILIM] windows 7den windows xpye geçiş acillll

HPQ-User
05-02-2013, 17:17   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

selamlar arkadaşlar ben geçenlerde internetden windows 7  indirdim usbden format atmak istedim ama atıkdan sonra bilgisayarım hata verdi kurarken bilgisayarcıya verdim  windows 7 kurmuş ama cok cokkk kasıyo acaba interneten bi windows xp indirsem usbden kursam sorun olur mu sonuçta bilgisayarın bütün herşeyi deşiyo yani beyni farklı işlem yükledigi için gene aynı hataya raslarmıyım lütfen eger  saglam bi bildiginiz xp link varsa atarmısınız bide  böle bi sorun olur mu acillll

Sistem Bilgilerim
Son Düzenleme: HPQ-User ~ 24 Kasım 2014 22:56
ninjamann
30-11-2014, 09:15   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj

Kasmasinin nedeni bilgisayarinin performans ve ozelliklerinin windows7 yi karsilayacak potansiyelde olmamasindan kaynaklidir. Xp konusuna gelince inyernetten indirmek yerine daha guvenli bi yol olarak hazir xp cdsi bul. Cunku internetten indirdiginde herhangi bir sorunla karsilasabilirsin. Cd yi ise bilgisayar tamir atolyelerinden ufak bir ucretle odunc alabilirsin. Cevrende vardir mutlaka...

qarzulocne
16-12-2014, 20:42   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
20 mesaj

hata vermesinin sebebi indirirken dosyalar paket paket gelirler. internetinde bir bağlantı sorunu yaşandığı zaman paket eksik gelir fakat download devam eder. 

torrent sitelerinden Xp Cd si indirirken fark etmişsindir ki MD5 yayınlarlar. 

İso dosyaları indikten sonra Md5 check yap. sonuç başarılı ise rufus ile usb ye yükle formatını at. 

driverların için driver magician kullanabilirsin. o da sayısız torrent sitelerinde mevcut. 

bana sorarsan eğer fazla oyun  oynamıyorsan linux sisteme geç. 

hata almazsın alsan bile iki satır kod ile çözülmeyecek sorun yok.