Windows 7+Vista+XP Prof- Okuyun Lütfen

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
seherlerde
27-02-2010, 05:48   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
203 mesaj

Selam sevgili arkadaşlar benim sorunum şu dikkatimi çeken daha öncede yazmıştım ama Windows 7 ile Vista format attığım zaman yüklediğimde 14.15gb yer tutuyor bence biraz değil bayağı anormal bu kadar yer tutması Xp ile normal 3gb,700gb olduğu için Xp cd si ile tam iki saat yirmi dakika sürüyor formatı acaba diyorum Windows 7 ile Vista format yapmıyor mu yalnız birşey sormak istiyorum benim sistem TR olduğu için format atarken orda 2 şık var sil,biçimlendir ben bunların ikisi ilede yapıyorum ondan fark edermiki acaba birde bunların üçüde kopya win-7,vista,xp cevabınızı bekliyor teşekkür ediyorum

StyleALP
27-02-2010, 07:40   |  #2  
StyleALP avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,601 mesaj

Windows 7 yüklerken yüklediğiniz diski biçimlendirmediniz sanırsam. Eğer öyle yaptıysanız windows.old gibi dosyalar bırakıyor yani eski işletim sisteminizden kalıntılar. İlk öncd biçimlendirip sonra İşletim Sistemini yükleyin.

* İyi ForumLaR...

uGuR.uK
27-02-2010, 11:53   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

1- xp tek bir cd'ye, vista ve 7 ise dvd'ye anca sığan işletim sistemleri. doğal olarak aynı boyutlarda yer tutmasını bekleyemezsin, hem MS'in sitesinde bile yazıyor sistem gereksinimlerinde vista ve 7'nin ne kadar diske ihtiyaç duyacağı istediğin kadar format at o 14gb zaten iyi bir boyut o sistemler için.
2- xp diski ile normal format atıyorsundur, tam biçimlendirme yapması o kadar sürer doğru. vista ve 7 ilede format atılıyor. senin sorduklarından sil sürücüleride ortadan kaldırır ve diski sıfırlar(eğer yeniden boyutlarını değiştirceksen), biçimlendir ise diskleri ve kapasitelerini olduğu gibi bırakıp içindeki veriyi siler sadece.
3- bu seçenekler Türkçe veya başka dil göz etmeksizin tüm kurulum dvd'lerinde bulunur.

seherlerde
01-03-2010, 23:02   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
203 mesaj

bilgiler için teşekkürler arkadaşlar