Windows 8.1 Post Ekranı

Jackdaw
07-12-2014, 15:36   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Öncelikle merhabalar. Lise 2 öğrencisiyim bilişim teknoloji temelleri ödevim var da post ekranında yazanları kağıda geçircektik. Windows 8.1 kullanıcısıyım post ekranı açılmıyor girişte yenı geçtim Windows 8.1' e başka bir yerden mi giriliyo post ekranına yardım eder mısınız ?

Son Düzenleme: Jackdaw ~ 07 Aralık 2014 15:37
badwizard
07-12-2014, 18:48   |  #2  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

Post mesaji işletim sisteminin bir parçası değildir haliyle win8 post ekranı diye bir şeyde yoktur ;) post mesajı biosun sistemi başlatırken windowsa çıkana kadar ola süreçte yapılan işlemler hakkında bilgiler içerir, bios donanımda bir sorun algılamaz ve herşeyin yolunda olduğuna karar verirse birincil diskin aktif partitionunu boot eder yani windowsu başlatır windowsa ait olan kısım ise buradan itibaren başlar. yeni nesil makinalarda uefi bios kullanıldığından genelde post mesajları görüntülenmez bazı markalar buna izin veriyor olabilir ancak benim kullandığım makinada post mesajını açmanın herhangi bir yolu yok, kaldıki açsam bile 4 saniyede windowsa çıkan makinanın post mesajının ne kadarını görebileceğim tartışılır, bu durumda

yapman gereken en mantıklı seçim eski bir makina bulmak olabilir, p3 tercih ederdim şahsen :)