Windows 8 çıkmadı ama.?

Kapalı Hesap (153334)
04-04-2011, 19:49   |  #26  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

Microsofta dün üsteki fotografı gönderdim.Dur bakalım ne olacak davamı açacaklar bana yoksa pek sanmam benim resmimle ilgilensinler.Ama buna benzer bişey çıkarsada tehlif hakkı istemem ücretsiz bir şablondu bu.

Mustafa Akın
06-04-2011, 02:43   |  #27  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,236 mesaj

Valla yine kusura bakma ama bunlar da çok kötü, polonyanın küçük bir kasabasındaki bir yazılım firmasının logosu gibi duruyor. Hiç bir havası yok, Windows tarihiyle hiç bir alakası yok, renk uyumu hiç yok zaten

Kapalı Hesap (153334)
06-04-2011, 20:12   |  #28  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Alıntı: Mustafa Akın  
Valla yine kusura bakma ama bunlar da çok kötü, polonyanın küçük bir kasabasındaki bir yazılım firmasının logosu gibi duruyor. Hiç bir havası yok, Windows tarihiyle hiç bir alakası yok, renk uyumu hiç yok
Mustafa akın sen bu işlerden iyi anlıyon galiba bitane yapta görelim sen nasıl bir tasarımcısın.Tasarımcı olmasan böyle yorumlar yapmazdın yoksa bana garezinmi mi var.Sakın konuyu çarpıtıp kıvırma senden sablon bekliyorum hemde 2 saat içinde.Medem bukadar ustasın göster bize nasıl yapılır bu işler 1 saatte cevap yazmaz yada konuyu çarpıtırsan senin yaptıgın yorumların tam tersini düşünücem ve bişey bilip yada bilmediğin tartışılır hale gelicek.Ayrıca sen polonyanın küçük kasabasına gittinmi.? Oralarda yazımcı oldugunu otobüs beklerken mi gördün.? yoksa çay içip yazılımlarınımı test ettin sallarken yutulur cinsten salla boğzımızdan geçsin.(kendine yeni gözlük ve monitör sipariş et ben microsoftla bir alakam olmadığını söyledim ayrıca renkler gayet stabil tutarlı ve canlı siyah beyazsa monitörün yapacak bişey yok)Sen windows tarihini biliyonmu.?

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 06 Nisan 2011 20:25
Kapalı Hesap (153334)
06-04-2011, 20:28   |  #29  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

https://www.chip.com.tr/kisisel/33926/

resimdeki çocuk senmisin mustafa.Noldu halen sesin çıkmadı yoksa ben çipten çıktıktan sonramı sallamaya başlıcaksın.Tabi arkadan sallamak en güzeli.Salla mustafa akın seni kim tutar.(hangi reklamdı bu "seni kim tutar" lafı geçiyordu.)
Bundan sonra sana "the polonyalı mustafa akın" diyeceğim.
Neyse mustafa akın senin gibileriyle uğraşmıcam ustaysan ustalığını kanıtla benim eserlerim ortada ama sallarsan "çekirğe bir sallar iki sallar üçüncüsünde bilemicem nolur...!"

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 06 Nisan 2011 20:41
black_flood
06-04-2011, 21:36   |  #30  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

resim aslında güzel fakat gerçek bir eksiği var parlak olduğu kadarda yumuşak renk tonu ve şefafımsılık olsa gerçekten kullanılabilir.

windows açılış logosu olarak bukadar karışık bir logoyu nasıl yerleştirirler bilemem ama arka plan olarak gayet güzel gider.

Kapalı Hesap (153334)
06-04-2011, 23:39   |  #31  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Alıntı: black_flood  
resim aslında güzel fakat gerçek bir eksiği var parlak olduğu kadarda yumuşak renk tonu ve şefafımsılık olsa gerçekten kullanılabilir.

windows açılış logosu olarak bukadar karışık bir logoyu nasıl yerleştirirler bilemem ama arka plan olarak gayet güzel gider.

Açılışta böyle sade şekiller olur bence.

secman
07-04-2011, 00:01   |  #32  
Yıllanmış Üye
247 mesaj

bırakın yazılımı bir logo yapmayı bile beceremiyoruz...

Mustafa Akın
08-04-2011, 12:13   |  #33  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj
Alıntı: DETROID_35  
Mustafa akın sen bu işlerden iyi anlıyon galiba bitane yapta görelim sen nasıl bir tasarımcısın.Tasarımcı olmasan böyle yorumlar yapmazdın yoksa bana garezinmi mi var.Sakın konuyu çarpıtıp kıvırma senden sablon bekliyorum hemde 2 saat içinde.Medem bukadar ustasın göster bize nasıl yapılır bu işler 1 saatte cevap yazmaz yada konuyu çarpıtırsan senin yaptıgın yorumların tam tersini düşünücem ve bişey bilip yada bilmediğin tartışılır hale gelicek.Ayrıca sen polonyanın küçük kasabasına gittinmi.? Oralarda yazımcı oldugunu otobüs beklerken mi gördün.? yoksa çay içip yazılımlarınımı test ettin sallarken yutulur cinsten salla boğzımızdan geçsin.(kendine yeni gözlük ve monitör sipariş et ben microsoftla bir alakam olmadığını söyledim ayrıca renkler gayet stabil tutarlı ve canlı siyah beyazsa monitörün yapacak bişey yok)Sen windows tarihini biliyonmu.?
Sen çocuk musun arkadaşım? Senin gibi işssiz miyim ben burada anında cevap yazayım? Ben bir öğrenci kulübünün tasarım koordinatörü oldum 1 yıl boyunca ve devamlı tanıtım malzemeleri hazırladım. Kendim logo yapacak kadar yaratıcılığım yok ama senin çalışmanda bir renk uyumu olmadığını, yazıların gözükmediğini, dikkat çekmediğini ve herhangi bir yazılıma bile logo olamayacağını söyleyecek kadar tecrübem ve göz zevkim var. Bir şeyi eleştirebilmek için mükemmel bir şekilde yapmaya gerek yoktur. Basit eleştrilere katlanamıyorsan ortaya çalışmalarını da koyma ve böyle çocuk gibi davranma, yok 1-saat içinde cevap yaz falan gibi basit şeyler söyleme bana. Yok monitörün brightness ını kıs contrastını aç vs, öyle logo mu gözükür? Logo dediğin nedir biliyor musun? Logo ona baktığında hiç birşey düşünmeden "Aaa bu falancanın logosuydu" dersin. Etrafına bak. BMW, Volkswagen, Adidas vs. gibi markaların logolarını karıştırabilir misin? Renklerini görür görmez aklına o gelir. Ama senin yaptığın şeylerde windows'a spesifik hiç bir şey yok. Açmışsın üstüne gradiant atmışsın. Salak bi fontla 8 yazmışsın. Microsoft yazısı bari microsoft un orjinal logosu olsaydı. Windows'un en önemli logosu olan "pencere" şekline bir yer verseydin.  Yazılar okunaklı değil  zaten o apayrı bir konu. Böyle fotoşop'u ya da her ne haltla yapıyorsan yeni öğrenmiş de onların bütün toollarını deniyor gibi baştan savma yapmışsın.

Evet o fotoğraftaki benim. 1 Numara gözlük kullanıyorum ve 22 inç 7000:1 contrastlı bir monitörüm var. Kişisel iğnemelerinden vazgeçmelisin. İşin kusura bakma ama çok başarısız olmuş ve Polonya örneğini de sallayarak verdim herhalde, o kadar alakasız gör işte, o kadar amatörce olmuş demek istedim. Gözüme hitap etmiyor, diğer üyeler seni pohpohlamaya devam edebilir ama eleştiriye katlanamıyorsan buraya da bunu yazıp beni kişisel olarak küçük düşürerek saçma çalışmanı mükemmelmiş gibi gösteremezsin.

İyi günler, iyi çalışmalar.

Kapalı Hesap (153334)
08-04-2011, 20:25   |  #34  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Sen çocuk musun arkadaşım? Senin gibi işssiz miyim ben burada anında cevap yazayım? Ben bir öğrenci kulübünün tasarım koordinatörü oldum 1 yıl boyunca ve devamlı tanıtım malzemeleri hazırladım. Kendim logo yapacak kadar yaratıcılığım yok ama senin çalışmanda bir renk uyumu olmadığını, yazıların gözükmediğini, dikkat çekmediğini ve herhangi bir yazılıma bile logo olamayacağını söyleyecek kadar tecrübem ve göz zevkim var. Bir şeyi eleştirebilmek için mükemmel bir şekilde yapmaya gerek yoktur. Basit eleştrilere katlanamıyorsan ortaya çalışmalarını da koyma ve böyle çocuk gibi davranma, yok 1-saat içinde cevap yaz falan gibi basit şeyler söyleme bana. Yok monitörün brightness ını kıs contrastını aç vs, öyle logo mu gözükür? Logo dediğin nedir biliyor musun? Logo ona baktığında hiç birşey düşünmeden "Aaa bu falancanın logosuydu" dersin. Etrafına bak. BMW, Volkswagen, Adidas vs. gibi markaların logolarını karıştırabilir misin? Renklerini görür görmez aklına o gelir. Ama senin yaptığın şeylerde windows'a spesifik hiç bir şey yok. Açmışsın üstüne gradiant atmışsın. Salak bi fontla 8 yazmışsın. Microsoft yazısı bari microsoft un orjinal logosu olsaydı. Windows'un en önemli logosu olan "pencere" şekline bir yer verseydin.  Yazılar okunaklı değil  zaten o apayrı bir konu. Böyle fotoşop'u ya da her ne haltla yapıyorsan yeni öğrenmiş de onların bütün toollarını deniyor gibi baştan savma yapmışsın.

Evet o fotoğraftaki benim. 1 Numara gözlük kullanıyorum ve 22 inç 7000:1 contrastlı bir monitörüm var. Kişisel iğnemelerinden vazgeçmelisin. İşin kusura bakma ama çok başarısız olmuş ve Polonya örneğini de sallayarak verdim herhalde, o kadar alakasız gör işte, o kadar amatörce olmuş demek istedim. Gözüme hitap etmiyor, diğer üyeler seni pohpohlamaya devam edebilir ama eleştiriye katlanamıyorsan buraya da bunu yazıp beni kişisel olarak küçük düşürerek saçma çalışmanı mükemmelmiş gibi gösteremezsin.

İyi günler, iyi çalışmalar.

19 yaşına ve cehilligine veriyorum benim işsiz olduğumu nerden çıkardın.Bukadar yurum yapıyorsan bir bildigin vardır.Bu işler sallamaya gelmez yapamıyorsan sus bali emeğe saygı göster.Bende dedim bu çocuk kesin microsoftun tasarımcılarından biri öyle bir salladın ki sanki daha iyisini yapacakmış gibi.Ayrıca benim mönitör 50.000. 1 dinamik kontrast demiştim senin ki bozuk diye.Duyanda renk gamutuna ayırmış benim logoyu zannedecek ölçüm yapmışta bunları söylüyorsun.
Arkadaşım insan bişeyi beğenmediginde beğenmedim der olur biter.
Senin gibi yerden yere vurmaz bu logoları 1 saatte yaptım.Varsa senin gibi adamlar şimdiden söylüyorum bol keseden atacaksınız benden daha iyisini yapmak zorundasınız yapamıyorsanız yorumda yapmayın arkadaşlar.Varsa iyisi çıksın logosunu göstersin deyeyim hakketten çocuk haklı.
Elinde avucunda bişey yok kıvır kıvır asenayı geçtin mustafa nereye kadar kıvırıcan.

pc_manyak
09-04-2011, 19:12   |  #35  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
194 mesaj

DETROID_35
Hiç kimse insanları bu denli küçümseyemez.Siz kim oluyorsunuz ki bu insanları küçümsüyor ve küçük düşürüyorsunuz.İstediğiniz yaşta olun yaşınıza saygımı olmalı evet.Ama kimseyi böyle küçük göremessiniz.Kaç yaşında olursanız olun böyle bir hakkınız yok.Ayrıca Büyük olduğunuza inanmıyorum çocuk gibi davranıyorsunuz laf s*kmaya çalışıyorsunuz.Kendinize çeki düzen verin bence
İyi çalışmalar dilerim..

Son Düzenleme: pc_manyak ~ 09 Nisan 2011 19:13
Kapalı Hesap (153334)
09-04-2011, 20:21   |  #36  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Alıntı: pc_manyak  
DETROID_35
Hiç kimse insanları bu denli küçümseyemez.Siz kim oluyorsunuz ki bu insanları küçümsüyor ve küçük düşürüyorsunuz.İstediğiniz yaşta olun yaşınıza saygımı olmalı evet.Ama kimseyi böyle küçük göremessiniz.Kaç yaşında olursanız olun böyle bir hakkınız yok.Ayrıca Büyük olduğunuza inanmıyorum çocuk gibi davranıyorsunuz laf s*kmaya çalışıyorsunuz.Kendinize çeki düzen verin bence
İyi çalışmalar dilerim..

pc_manyak;Y1047583
Başkası olsa sana bunu derdi "sen önce yazı yazmayı konuşmayı öğren" ama ben onlar değilim.
Hande Yenerin de dediği gibi "hııe  hıeeııh" kısaca he he.(kırıstal bardaktan çıkan ses)

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 09 Nisan 2011 20:24
pc_manyak
09-04-2011, 21:56   |  #37  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
194 mesaj

Ben konuşmayı biliyorum size sormalı düzgün konuşabiliyormusunuz acaba ?

Kapalı Hesap (153334)
09-04-2011, 22:26   |  #38  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Ben konuşmayı biliyorum (yürümeyede yeni başladım.!) , size sormalı acaba düzgün  konuşabiliyormusunuz  ?
I do not speak English
Hadiya konuşmayı biliyorsun yürümeyide öğrendin mi?
Hangi anaokulundaydın ?
Alfebeyi öğrendiğine göre artık baya beynin gelişti desene.
Ozaman sıkı dur büyüyünce avukat olucan nerden mi bildim ?
Mustafa Akının avukatlıgını şimdiden yapmaya başlamışsın.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 09 Nisan 2011 22:52
Kapalı Hesap (153334)
09-04-2011, 22:46   |  #39  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Ben konuşmayı biliyorum size sormalı düzgün konuşabiliyormusunuz acaba ?
"pc_m;Y1047652"]
Lakabını nikini değiştir.Sonrada insanlar sana hakaret ettiginde üzülme çünkü kendi nikinde hakaret var pc manyak demek bilgisayar manyagı demektir.Başka bir anlamı varsa bilemiyorum.Ezmeye gelince hakedeni ezerim sende milleti savunma bak adam geriye çekildi seni izliyor.15 yaşındasın damarlarındaki kan fazla hızlı sakin ol milletin işine karışma yoksa senle ben papaz oluruz bunu yapanda seyreder.(18 yaşın altını genelde ezmemeye dikkat ettim sen ilksin galiba.)

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 09 Nisan 2011 22:48
Mustafa Akın
12-04-2011, 21:40   |  #40  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj

Detroid_35,

Ben çocuk olsam da adımı yazmaktan çekinmiyorum sizin gibi, kendime ve millete saygım var en azından. Benim 19 yaşında olmam göz zevkim olmadığı anlamına gelmez. Herkes seni pohpohlamaya devam etmiş, ben sana kötü yazmıştım ve cevap vermedin -eleştriyi kaldıramadığın için- ve tekrar yazdım dikkat çeksin diye. Birşeyin sadece olumlu yönlerini dinleyerek bir ilerleme kaydedemezsin. Sen kaç yaşındasın bilmiyorum ama hareketlerin bir çocuktan farksız. İşsiz den kastım, "yapacak daha iyi bir işi yok, boşluktan buraya sarmış" manasındaydı o cümlede kullandığımda. Bunu anlayamadağın bir yaştasın. Emeğine saygı gösteriyorum, sana da gösteriyorum ama sen bana göstermiyorsun. Davranışlarınla koca bir çocuksun sen sadece. İşin olsa nolur? Benim işim tasarımcılık yapmaktı ve kişisel olarak da bir göz zevkim var. Benim siteme istiyorsan ulaşabilirsin : www.mustafaak.in 

Ve tekrarlıyorum, çalışmaların fazla amatör ve başarısız. O kadar çirkin ki senin tasarımlarını kabul eden firma ya batmak üzeredir ya da kördür.

Son Düzenleme: Mustafa Akın ~ 12 Nisan 2011 21:42
Kapalı Hesap (153334)
13-04-2011, 19:53   |  #41  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Detroid_35,

Ben çocuk olsam da adımı yazmaktan çekinmiyorum sizin gibi, kendime ve millete saygım var en azından. Benim 19 yaşında olmam göz zevkim olmadığı anlamına gelmez. Herkes seni pohpohlamaya devam etmiş, ben sana kötü yazmıştım ve cevap vermedin -eleştriyi kaldıramadığın için- ve tekrar yazdım dikkat çeksin diye. Birşeyin sadece olumlu yönlerini dinleyerek bir ilerleme kaydedemezsin. Sen kaç yaşındasın bilmiyorum ama hareketlerin bir çocuktan farksız. İşsiz den kastım, "yapacak daha iyi bir işi yok, boşluktan buraya sarmış" manasındaydı o cümlede kullandığımda. Bunu anlayamadağın bir yaştasın. Emeğine saygı gösteriyorum, sana da gösteriyorum ama sen bana göstermiyorsun. Davranışlarınla koca bir çocuksun sen sadece. İşin olsa nolur? Benim işim tasarımcılık yapmaktı ve kişisel olarak da bir göz zevkim var. Benim siteme istiyorsan ulaşabilirsin : www.mustafaak.in 

Ve tekrarlıyorum, çalışmaların fazla amatör ve başarısız. O kadar çirkin ki senin tasarımlarını kabul eden firma ya batmak üzeredir ya da kördür.

Sen sitenin adına bi bak önce küfür gibi faak da nedir.?(yabancı biri senin adını ve soy adını bıraktıgını anlamaz küfür zanneder)
Çocuklugumu kanıtlayacak bir ispadın varmı.?
Yaşım 28 senin ise 19 senle muhatab olduğumuma pişmanım.
Senin söylediklerini akıl yaşı 5 olan çocuklar bile söylmezdi senin kaç bilmiyorum.
Bundan sonra tartışma yazıları ortaya atarsan laflarım daha da ağırlaşır.
Adabınla yazını yaz yorumunu yap sağısızlığın ve yersizligin lüzümu yok.
Açtıgın sitenin rengini bırak orta okula  giden yigenim bile senden daha iyi free siteler tasarlıyor.
Ben tasarımlarımı kimseye satmıyorum benim bir iddam yok ben bunları öylesine para karşılıgında değil yetenekli insaları bir araya toplamak konu ve yorumlarını almak için burdaydım.Sağolasın senin gibi zevksizler yüzünden insanın yardım edesi bile gelmiyor.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 13 Nisan 2011 20:20
Kapalı Hesap (153334)
13-04-2011, 20:10   |  #42  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Detroid_35, 

Ve tekrarlıyorum, çalışmaların fazla amatör ve başarısız. O kadar çirkin ki senin tasarımlarını kabul eden firma ya batmak üzeredir ya da kördür.(Kızma patron seneye daha iyisini yapıcam. Sus kovuldun pılını pırtını topla defol...!) 

İnsanlar kımızı ile yazılı cümleyi okuduktan sonra senin kapasiteni anlıyacaklar.Hareketlerimi görmen için beni tanıman arkadaş olmamız, birlikte uzun zaman geçirmemiz gereklidir.Uzaktan haketlerimi görmeden nasıl çocuk olduğum kanısına vardın anlamış değilim.Tabi bu lafıda "canım öyle söylemek istemedim böyleydi sen anlamadın" diyip yine kıvırma daha da küçülürsün.
"İşsiz" kelimesinden "yapacak daha iyi bir işi yok, boşluktan buraya sarmış" böyle bir anlam yüklendiği türkçe tarihinde bir ilktir.Ünlü şairler ve divan edebiyatçıları bile böyle bir anlam yükleyemediler gerçekten bravo manaya bak hiza al .  

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 13 Nisan 2011 20:29
Mustafa Akın
14-04-2011, 14:38   |  #43  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj

LOL

-R8-
15-04-2011, 19:48   |  #44  
-R8- avatarı
Yıllanmış Üye