windows 8 geliyor!!

Tuti Urmeylander
03-12-2009, 07:27   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
469 mesaj
Alıntı: moon  
Siz keyfini çıkarın, biz xp ile mutluyuz :) belki windows 9 ile buluşuruz ileride ...
İşte hepsi bu...!!!

Karub
03-12-2009, 11:31   |  #27  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
2,652 mesaj

Peki bir sorum olacak..
Bir ara LongHorn çıkacak denildi ama çıkmadı o ne oldu ? Adı Vista diye değiştirildi diye duymuştum ama sizin bilginiz var mı ?

yalcinkurt
03-12-2009, 11:37   |  #28  
yalcinkurt avatarı
Yıllanmış Üye
1,580 mesaj

Long Horn; MS Windows Vista (NT Version 6.0)'nın kod adı.

bitlisgoldcomputer
04-12-2009, 17:45   |  #29  
Yeni Üye
49 mesaj

film serisi gibi ya:D:D ama olmaz böyule şey:D bismillah daha windows7 nin özelliklerini çözemedik adamların yaptıklarına bak:D:D:D yok baba ya en kralı xp  onunda üstüne tanımam:D

NoteBook
04-12-2009, 22:38   |  #30  
NoteBook avatarı
Yıllanmış Üye
658 mesaj
Siz keyfini çıkarın, biz xp ile mutluyuz :) belki windows 9 ile buluşuruz ileride ...

Alkışde haydi Windows 98 'e :) ( çok mu abarttım :) )

hüseyin kurt
05-12-2009, 15:47   |  #31  
Yıllanmış Üye
329 mesaj
Siz keyfini çıkarın, biz xp ile mutluyuz :)
Beğendim

seckin_kaya
10-12-2009, 22:24   |  #32  
seckin_kaya avatarı
Yıllanmış Üye
1,065 mesaj
Alıntı: osmanhasimcan  
çıkış süreci 2012 de..
2011 de betaları çıkacaktır...
burda hala windows xp yi kullananlar var sanırım siz windows 7 kullanmayanlar aslında pek çok şey kaçırıyorsunuz farkındamısınız acaba?
kesinlikle xp eskdi artık yha :D

Synchron
11-12-2009, 00:52   |  #33  
Yeni Üye
34 mesaj

:-) Windows 7 tamamlandı, eksiğimiz 8'i kaldı. Oh, be sonunda o da oldu...

AnchryA
11-12-2009, 02:42   |  #34  
AnchryA avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
734 mesaj
Alıntı: hüseyin kurt  
Beğendim
Beğendim

Kimi arkadaşlar Bilgisayarını ayda  yılda bir açanlar  vs.  Kullanıyor Xp'yi demiş  cevap versem mi vermesem mi  bilemedim Gözünü devirmiş

Vistanın Beta süreçlerinden sp1 - sp2 dahil , Win 7 nin  beta ve satışa çıkan tüm sürümlerine kadar hepsini denedim bana artı hiçbirşey sunamadılar görsellik dışında  Görsellik konusunda Xp yi uzay mekiği görünümüne de  sokmam mümkün herşey bilgi de biter. 

Şuan için kullanım , program uyum sorunları vb. şeylerle uğraşmak yerine Stabil halde olan Xp'yi tercih ediyorum.  Vista çekirdeği  tamamen değişip yeni bir çekirdek ile bir işletim sistemi çıkarmadıkları sürece xp'den ayrılacağımı da zannetmiyorum.

OSMAN BAĞÇEVAN
11-12-2009, 04:46   |  #35  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj
Alıntı: AnchryA  
Kimi arkadaşlar Bilgisayarını ayda  yılda bir açanlar  vs.  Kullanıyor Xp'yi demiş  cevap versem mi vermesem mi  bilemedim Gözünü devirmiş

Vistanın Beta süreçlerinden sp1 - sp2 dahil , Win 7 nin  beta ve satışa çıkan tüm sürümlerine kadar hepsini denedim bana artı hiçbirşey sunamadılar görsellik dışında  Görsellik konusunda Xp yi uzay mekiği görünümüne de  sokmam mümkün herşey bilgi de biter. 

Şuan için kullanım , program uyum sorunları vb. şeylerle uğraşmak yerine Stabil halde olan Xp'yi tercih ediyorum.  Vista çekirdeği  tamamen değişip yeni bir çekirdek ile bir işletim sistemi çıkarmadıkları sürece xp'den ayrılacağımı da zannetmiyorum.

dx11 ekran kartı ve 4 gb yada 4gb üstü ram miktarınız da olsa yine xp mi kurardınız ?

O xp de bilginizle yaptığınız şeyi , ben windows 7 de de yapıyorum..

AnchryA
11-12-2009, 07:34   |  #36  
AnchryA avatarı
Yıllanmış Üye
734 mesaj

4 Gb ram i olan herkes illaki vista yada win 7 kullanacak değil ;)

Kullanıcıların tercih ve kullanımı neyi kullanacaklarını belirler. 4 Gb ram' e sahip olsam ki  80*100 lira bugün sahip olabilirim ama 4 gb ram  bir işime yaramaz diyelim ki oldu  64 bit  Xp kullanırım yazılımsal destek olarak  Xp kadar sorunsuz hale geldi de  vista ve win7 bizim mi haberimiz olmadı ?

Microsoft mühendisleri oturup 64 bit üzerinde  32 bit programları kullanabilmen için gereken desteği sunuyosa  yeni işletim sistemlerinde de yazılımsal uyumsuzluk olmaması için çalışabilirlerdi ki mutlaka çalışmışlardırda ama çalışmaları yeterli değil. Bu yüzden Win7 önce işletim sistemi olarak sorunsuzluğunu kanıtlasın güncelleme ve servis paketleriyle sornunu çözsün o zaman geçeriz ki , senin win7 ile yaptıkları ilk beta sından itibaren bizde yaptık. Sen sorunlar karşısında alternatif yazılımlar yada  sistem üzerinde 2 işletim sistemi kullanırsın belki ama ben kullanacağım şeyin en az sorun vermesini isterim.

Benim bu taleplerime cevap veremeyen işletim  sistemi isterse bedava olsun isterse kırılmadık rekor bırakmasın hiçbir önemi yok benim için...

Son Düzenleme: AnchryA ~ 11 Aralık 2009 07:38
CG5
11-12-2009, 18:35   |  #37  
Üye
91 mesaj

hayatta gelmez daha windows 7 çıkalı ne kadar oldu?

OSMAN BAĞÇEVAN
12-12-2009, 04:43   |  #38  
Denetmen
6,606 mesaj

AnchryA , sözüm tek sana değil gerçi bütün xp kullanıp sizin gibi düşünenlere,yanlış anlamayın..

alternatif yazılımlar iyidir..bilgini genişletir , hep aynı yazılım kullanmaktansa bilmediğim aynı işi yapan yazılımları tercih ederim..
Windows 7'nin sorunlu olduğuna düşünüyorsunuz ama yanlış düşünüyorsunuz..Herkes birşeye iyide söler  , kötü de bu normaldir gerçi..Ama bilmediğin birşey hakkında yorum yaparsan kötü dersen , orada duracaksın..

Şimdi benim düşündüğüme gelelim , ben kurduğum bütün xp'lere bir şekilde virüs bulaştı..Benim sistemimde de virüs vardı , başkalarına kurduğumda bir süre sonra aynı şikayet vardı , VİRÜS..
Kahretsin ki şu virüse de bir çare yok..Ben iki saat tarama yapmak yerine , 1 saatte format atmayı tercih ederim..

Xp sp2 orjinal cd'm var(bu cd'yle format attıktan sonra güncellemeleri bekleme süresi en son 3 saatti..bilmiyorum belki daha da yükselmiştir bu süre..Şuanda itibarende ona sp 3 de entegre etmem başka birşey de yapmam , UĞRAŞAMAM)..Ben bu sp 2 yi gidipte 4gb ram , dx10,1 ekran kartım , çift çekirdek işlemcili bilgisayarıma yüklemem..En son bu cd'yle 128mb ram , p3 işlemci , ekran kartını sölememe gerek yok böle bir sisteme kurdum..O kurduğum sisteme virüs programı kasar diye kurmamıştım ve bir süre sonra yine aynı şikayetten geldi , VİRÜS...

Entegreli işletim sistemleri bilirsiniz , onlardan kursam onların içinde zaten virüs var..Onu da kuramam..

Ya vista , ya windows 7 kurucam..

İkiside orjinal elimde var üstelik..İkisinden birini güzel sistemlere kurduğumda bir de virüs programı , en azından herkes virüs var demiyor..
Şimdi diyeceksin kullanıcı cahilse xp'nin suçu ne ?
Suçlu suçlu..Herkes bu işletim sistemini kullanması için virüs uzmanı birşey mi olması gerekiyor..
Diyeceksin linux kur ?
Sevmiyor millet , napayım..Kullanamadığı işletim sistemini ben ona kurarsam bana küfür ederler..

1    :
XP   :  virüslü işletim sistemi , eski
Vista ve 7 : Yeni , bu ikisini kaldıran pc'ye bir virüs programı yükleyebiliriz sorunsuz..Virüs yine girmesine girer, onuda kullanıcı düşünecek..
2    :  Dx 9 ekran kartın varsa , XP
 ____Dx 10 , dx10,1 , dx11 ekran kartın varsa , Vista ve 7

3    :
Toplumumuz(bir bilgisayarcının bilgisayarı ,internet cafe ,müdür yardımcıları , öğretmenler vs vs)Hepsi Xp kullanıyor..Cahiller..
Tamam işlerinde uzmandır , ona birşey demiyorum ama adam gidipte fıstık gibi sisteme xp yüklerse , duracaksın orada..
Adam bilgisayar alıyor , windows 7 yada vista kurulu geliyor..Virüs giriyor yada başka bir nedenden dolayı sistemi kasıyor ve kendi gibi bilmeyenler bir bilgisayarcıya gidip soruyor..
Verdiği cevap ne biliyor musun ?
Getir onu sen , format atalım Xp yükleyelim bir daha da kasma yapmaz..(format parasını da çok alır öle bir kullanıcıdan)
Yanisi ''Kullanıcıların tercih ve kullanımı neyi kullanacaklarını belirler'' demişsin..
Yok kardeşim yok , bizim memlekette kimse birşeyi belirleyemez..Bir bilgisayarcı Xp getir kurayım derse, ben bütün bilgisayarcıların böle olduğunu düşünür ve birşeyden anlamadıklarına kanaat getiririm..

Windows 7 hakkında sorunlu işletim sistemi demişsin..Acaba siz neresinde sorun gördünüz ?
O kadar çok sorun var diyen var ki , çoğu da yanlış diyor...Adam ne yapıyorsa yapıyor , sistemi geç açılıyor Direk suçu windows 7'ye atıyor..
Forumda da görüldü zaten..Recep Baltaş'ın konularına bakarsan anlarsın..Onun konularından birisini görmeyen kullanıcı dakika bir gol bir hatasını yapıyor..

Kardeşim ben bıktım Xp den'' hep virüs girecek diye sağa sola bakmayı , her formattan sonra bir sürü eski sürücüleri kurmaktan , bir sürü program yüklemekten bıktım''
Kuruyorum 10 dk da Windows 7 mi , sürücülerimi ve programlarımı kendi isteğim doğrultusunda kurup rahatıma bakıyorum..

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 12 Aralık 2009 04:47
AnchryA
13-12-2009, 02:21   |  #39  
AnchryA avatarı
Yıllanmış Üye
734 mesaj
Alıntı: OSMAN BAĞÇEVAN  
Yanisi ''Kullanıcıların tercih ve kullanımı neyi kullanacaklarını belirler'' demişsin..
Yok kardeşim yok , bizim memlekette kimse birşeyi belirleyemez..Bir bilgisayarcı Xp getir kurayım derse, ben bütün bilgisayarcıların böle olduğunu düşünür ve birşeyden anlamadıklarına kanaat getiririm..
Evet  herkesi kendimiz gibi göremeyiz  neyi ne amaçla kullandığını  , nasıl kullansa  daha  kararlı olacağını herkes bilemez ,  söylediğinde de haklısın günümüzde 2 Pc parçası söküp takmış yada int  cafelerde  çalışmış herkes bilgisayarcı olmuş  her sorunda   formatla gitsin diyenler  sistem yavaş mı kaldırmıyodur diyenler  xp kuralım kasmaz diyenler  çok böylelerine  Bilgisayarcı deyip bilgisayarını emanet eden kullanıcılarıda  yanlış yönlendiriyolar.

Virüs konusunda  bundan kurtuluş yok , Ne Xp' de ne vista nede win7 ' de.

Sıralama yaparsak Microsoft'un kabul ettiği bir sıralamadır.

En güvenliden zayıfa
Vista SP2
Win7
XpSP3

Burada kullanıcı bilinçli değilse  hepsinede  Virüs bulaştırabilr , UAC de kurtarmaz yani.  Kullanıcı biraz birşeyler biliyosa XpSP3'ü Virüssüz tutmayıda bilir ki  bu kullanıcılar yok değil  Win7  piyasaya çıkana dek birçoğumuz XP kullanıcı değilmiydik ? Virüssüz tutan tutuyor , Sıradan kullanıcıya  ne kurarsan kur kaçarı yok ona da sokar belki biraz zor olur ama yapar :)

Programlar ve Win7 sorunlarına gelirsek , direkt bir Win7 kötülemesi olarak değerlendirmeyin bunu ama  kabul edin Microsoft'un Win7 de  bu konuda hataları da var.

Piyasada Vista uzun zamandır var ama yazılım & donanım dünyası Vistaya yazılım üretme konusunda pasif kaldı geçtiğimiz yıla  kadar Vista'ya  Yazılım ve Donanımsal doğru düzgün destek  dahi yoktu. Microsoft bu duruma önceden önlem alıp bir çözüm üretmesi gerekmez miydi ?  Her yazılımın günceli  yeni sistemlere göre olanları bulunmaz kimi muhasebe   vs.vs ticari yazılımlar gibilerinden Vista bunları zaten açmadı  kabul etmedi Win7 de uyumluluk modunda  kullanmayı denedik yinede  bu uyumluluk sorunu çözüme kavuşmamış olduğunu gördük  Piyasanın Yeni  işletim sistemlerine yaklaşımı her zaman  şüpheli olmuştur destek geç gelmiştir   Win7 nin eksiği budur , bende kullandığım sisteme Xp SP3 gibi eski ve güvenlik konusunda bana daha çok iş düşüren  bir sistem kurmak istemem ama  benim başımı ağrıtan bu sorunlar düzelmeden  tamamen olmasa dahi sektörün yeni sistemlere uyum sürecini beklemek yerine microsoft un  eski sistemlerine uyumlu araç gereçlere uyum sağlayıp bu sorunu düzeltmeye gitmedikçe  yeni sistemlere geçmek ne kadar doğru kullanıcıların seçimine bağlı.Her yeni sistemde eski yazılımları kaldır at yapamayız.

Bazı pratik çözümleri var driver  , bellek kullanımıdır   , çift çekirdek ve üzeriyle uyumlu çalışmasıdır  güzel üstünlükler ama  eksik yönler  bunları biraz olsun perdeler.

XP eskidir uğraştırır Vista veya win7 kadar güvenli değildir ama  Bilinçli kullanıcılar açısından  halen en  kararlı ve sorunsuzudurda bunu inkar edebilir misiniz ? Bilinçli kullanıcı diyorum dikkat edin :)

cagdas2100
13-12-2009, 02:36   |  #40  
cagdas2100 avatarı
Yeni Üye
28 mesaj
Alıntı: Karub  
Windows'un gidişatını beğenmiyorum nedir bu oyunmu yapıyorlar. Windows 7 ve şimdide windows 8..
Yakında windows 10' da çıkar uzun bir seriye dönüşür.
bide güzel yapsalar bari windows 7 yaptılar güzelde xp kadar ii işletim sistemi çıkmadı bidaha
belki ileride daha ii leri çıkar ama patır patır  da işletim sistemi çıkarılmaz be kardeşim :D:D

OSMAN BAĞÇEVAN
13-12-2009, 06:30   |  #41  
Denetmen
6,606 mesaj

AnchryA , bilinçli , bilinçsiz diye aslında bakmamak lazım..Ben kendimde bilinçsizim..Bilinçli olsaydım pc boştayken 1,50 gb ram kaplamazdı..Nalet olası bulaşıyor işte istediğin kadar en iyi virüs programını yükle ki şuanda iki virüs programı var ,Gdata ve trend micro bulaşıyor..Yapacak birşey yok..

Şöle düşünün , bir bilgisayar sahibi bilgisayarı adam gibi kullanmak için , bilinçli olmak için hacker yada bilgisayar güvenlik uzmanımı olacak..
2 seçenek var ,
1 : sorunsuz kullandığı pc sine deep freeze yükleyecek..Eğer yüklemezse derse ''ben download yapıyorum yüklemem deep freeze'' o zaman ikinciye seçeneğe bakacak
2 : ya hacker olacak yada bilgisayar güvenlik uzmanı..

2 seçeneği biraz açalım :
bilgisayarda bilinçli hareket edicek , oradan buradan download yapmayacak , emaillerine bakmayacak şöle yapacak böle yapacak..
BU NE BÖLE..BEN BU TARZ ŞEYLERLE BİLGİSAYAR KULLANAMAM KARDEŞİM..
Ben emaillerime bakamayacaksam(baktığımızda bile virüs bulaşıyor şekil A :
)
istediğim şeyi indiremeyeceksem (bazılarında virüs programları uyarı veriyor tamam orasını anladıkta , uyarı vermeyenleri napayım..Onlarıda indirince virüs bulaşıyor !) ne anladım ben bu işten..

Windows ne kadarda iyi bir işletim sistemi görüyorsunuz değil mi ?
Ne kadar pratik ne kadar hızlı..O kadar hızlı ki nasıl virüs girdi anlamadım bile..

Aslında şu büyük abilerimizin dediğini yapsam bunlar başıma hiç gelmeyecek ama işte benim favori programlarımı çalıştırmayan işletim sistemini ne yapayım ben..

neyse bırakalım biz şu pisliği : )
gelelim diğerlerine :

Vista donanım desteği olmayan bilgisayarlar zaten xp kullanacak..Ya donanım desteği olmayan donanımına elveda edecek yada xp kullanacak..Herkes elveda etmedi , xp kullandı..O yüzden de xp ciler  vista kötü kötü diye bas bağırdı ama işte bilmiyorlardı ki o zamanlarda vista kurulu bir bilgisayar alan kullanıcıların ne kadar rahat bir şekilde ne kadar hızlı bir şekilde vista yı kullandıklarını..

Microsoft un dediği laf belli , biz ilgilenmiyoruz sizin donanımlarınızla..donanım üreticinize başvurun..Haklılarda , adamlar işletim sistemi yapıyorlar bir de donanım sürücülerini mi uydurcaklar o işletim sistemine..
He yapsalarda iyi olurdu tabi ama işte ne yapıp ne yapmadıkları ortada..Senin , benim dememle de kimse öle yapmaz o kesin...

Vista da da uyumluluk modu vardı ama tam olarak işe yarasaydı eğer ,xp ye veya ondan önceki işletim sistemlerine gerek yoktu..Windows 7 de de tam olarak işe yaramasını bekliyorsakta , öle olmadı...

Birkaç (sayısı az ) programları tabiki vista çalıştırmadı..O da programı yazanların suçu , buna da yapacak birşey yok..Hayatında hiç programcı tanıdın mı ?
Bilmiyorum seni ama ben tanıdım..Hepsi de artist , programcıyım programcıyım ben diye gezenlerden..Onların yaptığı işte ortada işte..Algoritma mı artık neyse , PROGRAMCI HADİ YAPSANA BU İŞİN ALGORİTMASINI..(adını tam söleyemedim galiba ama önemli değil..Programcılar adını tam sölüyorda ne oluyor ? :))

Her yeni sistem yazılımlarını kaldır at yapamazsın ama xp ve windows 7 yada xp ve vista yı bir arada kullanabilirsin ki ben öle kullanıyorum..Baktım autocad çalışmıyor , geç xp ye yükle rahatına bak , bu kadar..Xp de autocad , windows 7 de autocad dışında herşey..
bak en önemli yeri yazmayı unutmuşum hemen yazayım :
autocad programının orjinalinin ne kadar para olduğunu biliyor musun ?
Hiç öğrenme kardeşim, moralin bozulmasın pahalı pahalı..
Adamlar iyi bak , güzelcene yapıyorlar programı, sonrada faydalanmamız için sürüyorlar piyasaya ama vista yada windows 7 de kullanamıyoruz..EE bir de pahalı bu , biz ne yapalım ?
korsandan başka bir yöntem varda ben mi bilmiyorum ?
Sonrada emek hırsızı , günah bu yaptığın vs şeyler diyorlar..He he emek hırsızı , günah günah !

Şuanda kimse yeni çıkan sistemlerde windows 7 desteği yok diyemez..Xp kullananlar diyorlar onlarda bir nevi haklı..Eski bilgisayarın eski eski , eski sisteme yeni işletim sistemi yüklersen tabiki donanımlarında sorun olacak..

Bilinçli kullanıcı herşeyi kullanır , bilinçsiz kullanıcı ise xp iyi  diğerleri kötü der..Bu iş böle gider..

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 13 Aralık 2009 06:46
zekia
13-12-2009, 19:01   |  #42  
Yeni Üye
30 mesaj

Ya harbiden suyu çıktı bu işletim sistemlerinin bi durun be daha xp nin özelliklerini anlamadan wista+w7+w8 ne bu saçmalık be kardeşim az yerinizde durun tabi artar korsan kullanım 500 tl ye işletim sistemi satarsan alan olursa ayrı mesele yok 7 yok 8 yok bilmemne.Ofis programlarıda sapıttı daha 2003
nedir ne değildir derken çıktı 2007 nedir bu derken 2010 geldi oha yani arkadaşın dediği gibi daha w7 nin keyfini çıkarmadan w8 kapıda ne yapmaya çalıştıklarını anlayan varsa yazsın kafam karıştı.:)))

emperior
13-12-2009, 19:48   |  #43  
Taze Üye
2 mesaj

korsana davetiye resmen. windows 7 kullanmadık daha, 8 geliyormuş:)

Mehmet Çakır
14-12-2009, 19:14   |  #44  
Üye
63 mesaj

Daha 7 yi doğru düzgün kullanmadık ya ne çabuk 8 geliyor 2011'den önce kesinlikle gelmez yoksa windows 7 ellerinde kalır fazla aceleci davranıyorlar bence hadi hayırlısı bakalım..

seckin_kaya
14-12-2009, 19:43   |  #45  
seckin_kaya avatarı
Yıllanmış Üye
1,065 mesaj
Alıntı: punisher123  
aman gelmesin istemem, durun bi win7nin keyfini çıkarak ne 8i ya, hiç insanda keyif koymuyolar ya..
xd

CarL CoX
14-12-2009, 23:22   |  #46  
CarL CoX avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
614 mesaj

Hani Ekran Görüntüsü veya Video Falan Yokmu Okumayı Pek Sevmemde :D:D