windows 8 i beklemeyin...

Karub
07-11-2010, 01:19   |  #26  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,652 mesaj

Aslında şimdi aklıma geldi. Mağdem konu elektirik tasarrufu o zaman herkes eline siyah sprey boya alsın bütün evi siyaha boyasın :)
Sonuç> Elektirik faturası 10 lira
-Eeee o kadar bayadım neden 10 lira geldi?
- Evladım iyi boya aralarda açıklık kalmıştır. Aaaa buldum, tuvalet taşı beyaz kalmış :D

Bakın yeni monitör aldım nasıl sizce? :)

Son Düzenleme: Karub ~ 07 Kasım 2010 01:20
dabbe1
07-11-2010, 02:50   |  #27  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj

mobil aygıtlarda oled ekranlara güç tasarufu için yapılan işlem desktop için işe yaramaz...

Banned
07-11-2010, 03:28   |  #28  
Banlandı
688 mesaj

vallaha bu forumda en fazla elektrik faturasi gelen benimdir cunku 1 tane laptop  650 watt extreme guc kaynagi sistemi soylmym zaten blogumdan bakarsiniz 650 watt hoperlor guclu surround ses sistemi sony 3 tane dugun hoperloru  elektrikli isildatma mavi led tum odanin heryerine bagladim acinca gokyuzundeymissin ibi oluyor ayrica klavye  isikli lcd li yaani zaten faturaya yansiyor elektrik lafi gecmis bende soylym dedim :D:D

Karub
07-11-2010, 11:51   |  #29  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
2,652 mesaj
Alıntı: stalker35ugh  
vallaha bu forumda en fazla elektrik faturasi gelen benimdir cunku 1 tane laptop  650 watt extreme guc kaynagi sistemi soylmym zaten blogumdan bakarsiniz 650 watt hoperlor guclu surround ses sistemi sony 3 tane dugun hoperloru  elektrikli isildatma mavi led tum odanin heryerine bagladim acinca gokyuzundeymissin ibi oluyor ayrica klavye  isikli lcd li yaani zaten faturaya yansiyor elektrik lafi gecmis bende soylym dedim :D:
Evde 11 tane bilgisayar var. Benimki 1200w genelde gece gündüz açık(oyun, ders, indirme)
Aynı zamanda TV, 3 tane laptop açık oluyor. Bu sayı bazen 4 laptop oluyor. Geri kalan sayı ise P3 ve P4 olduğu için açan yok :D
Kasam NASA üstü gibidir. Neonlar aynı şekilde monitörün arkasındada bulunmakta. Yatağımın altında neon var. Bende sizin yaptığınız gibi sadece tavana döşemeyi planlıyorum. Gece lambası niyetine..
Ama bu kadar şey varken hiç kabarık fatura görmedim. Gerçi onlarla aile büyükleri ilgileniyor :)

h@y@let
07-11-2010, 12:36   |  #30  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
887 mesaj
Alıntı: uGuR.uK  
bunu 1 nisan gibi bir tarihte yapman lazımdı daha anlamlı olurdu :)
BeğendimBeğendim

Onuralp Yılmaz
27-11-2010, 12:36   |  #31  
Yıllanmış Üye
922 mesaj

Hala Nod32 2 mi kullanıyorsun? =)

mustafa2116
27-11-2010, 13:11   |  #32  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

güç tasarrufu modu kafa karıştıran bir yapıdır.

Güç tasarrufu  anlaşıldığı gibi elektirik tasarufu değildir. Güç tasarrufu donanımın yorulmamsı yada yorulmamasıdır. Güç kayanğı sürekli aynı voltajı devreye verecektir. Voltaj düşmeyecektir yükselmeyecektir sadece devredeki parçalar elektirik kullanımında ya çok fazla hazır yada çok fazla yava davrancakalrdır.

İşte bu donanım korumadır. sanıldığı gibi bir elektirik tasarrufu söz konusu değildir. Şuna katılıyorum tasarruf yapar ama durum çalışırken değilde uyku dinlenme modlarındaki dakiklikle alakılı.

Bir bilgisayar çalışırken ekran çalıştığı mükddetce aynı elektiriği harcayacaktir.
ekran kartıda aynı türdedir.
değişeni ise sadece ekran kartına yükü hafifleyecektir. Böylelikle ekran kartının elektiriğe olan ihtiyacı azalcaktır. Ama gelen elektirik her seferinde aynıdır harcananda öyle.

Ekranı karartmak güç tasarufu yapar bu güç tasarufu diğer uygulamlarar performans olarak yansır.
güç tasarufu az ise elektirik harcama fazladır  demek pek akıllı değilidir. söz konusu ayarları uyku modunu ve dinlenme kodunu ayarladığınızda da güç tasarufuna katkı yapmış olursunuz. bu kez değişen performans için her donanıma verielen gücün diğer donanımlara paylaştırlmaması sağlanır.

yani işlem olarak

güç tasarrufu  performansta düşüklük yapar ama bu düşüklük donanım korumaya performans olarak yansır.
dengeli güçte performans ile güç eştilernir ve doanım korumanın performansı düşer.
performansta güç tasarufu azları ama performans atar. nedenide doanaıma verilen performans işleminin pay edilememsidir.

setra92
27-11-2010, 14:30   |  #33  
setra92 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
351 mesaj
Alıntı: mustafa2116  
güç tasarrufu modu kafa karıştıran bir yapıdır.

Güç tasarrufu  anlaşıldığı gibi elektirik tasarufu değildir. Güç tasarrufu donanımın yorulmamsı yada yorulmamasıdır. Güç kayanğı sürekli aynı voltajı devreye verecektir. Voltaj düşmeyecektir yükselmeyecektir sadece devredeki parçalar elektirik kullanımında ya çok fazla hazır yada çok fazla yava davrancakalrdır.

İşte bu donanım korumadır. sanıldığı gibi bir elektirik tasarrufu söz konusu değildir. Şuna katılıyorum tasarruf yapar ama durum çalışırken değilde uyku dinlenme modlarındaki dakiklikle alakılı.

Bir bilgisayar çalışırken ekran çalıştığı mükddetce aynı elektiriği harcayacaktir.
ekran kartıda aynı türdedir.
değişeni ise sadece ekran kartına yükü hafifleyecektir. Böylelikle ekran kartının elektiriğe olan ihtiyacı azalcaktır. Ama gelen elektirik her seferinde aynıdır harcananda öyle.

Ekranı karartmak güç tasarufu yapar bu güç tasarufu diğer uygulamlarar performans olarak yansır.
güç tasarufu az ise elektirik harcama fazladır  demek pek akıllı değilidir. söz konusu ayarları uyku modunu ve dinlenme kodunu ayarladığınızda da güç tasarufuna katkı yapmış olursunuz. bu kez değişen performans için her donanıma verielen gücün diğer donanımlara paylaştırlmaması sağlanır.

yani işlem olarak

güç tasarrufu  performansta düşüklük yapar ama bu düşüklük donanım korumaya performans olarak yansır.
dengeli güçte performans ile güç eştilernir ve doanım korumanın performansı düşer.
performansta güç tasarufu azları ama performans atar. nedenide doanaıma verilen performans işleminin pay edilememsidir.

heeeeeeeeeeeee tabii yaaa...

anlamadım?

setra92
27-11-2010, 14:35   |  #34  
setra92 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
351 mesaj

3-5 lira için uğraşlara bak ya.bi paket sigara az al ayda zaten elektrikten tasarruf etmiş gibi oluyon :D
mesela tv,radyo,dvd,ses sistemi ben hepsini kapatsam nolcak?tabbi ki elektrikten tasrruf olcak demi?Peki tasarruf edilen para nolcak? sigaraya yatırılcak,ee ciğerlerim daha kötü olcak,hastaneye gticem devlet kazancak,sigaradan vergi kazancak,yine devlet paraları alcak,e noldu?
yine gitti paracıklar,tasarruf filan boş işler bunlar hepsi para tuzağı... :D