Windows 8 korsan kullanmak imkansız olabilir!

CHIP Online
04-12-2010, 11:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Microsoft, Windows 8'de kullanacağı bu yöntemle korsan kullanımı imkansız hale getirebilir!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/wind ... olabilir_23855.html

Resimlerle: 1.0'dan 7'ye, Windows yükleme ekranları...

Microsoft'un Windows 8'de bulut tabanlı hizmetleri kullanacağına artık neredeyse kesin gözle bakılıyor. Rumorpedia'nın yaptığı açıklamalara göre ise şirketin bulut tabanlı hizmetlerine korsan kullanımı engellemeye yönelik güvenlik özellikleri ekleyecek.

Rumorpedia'ya göre "Windows 8 bazı kernel dosyalarını Microsoft bulut sunucularından direkt olarak güncelleyecek, bu sayede sadece korsanlık engellemiş olmayacak aynı zamanda yeniden başlatmaya gerek kalmaksızın anında güncelleme de yapılabilecek".

Bilgisayarların büyük çoğunluğunun internete sıkça bağlandığını düşünürsek bunun gerçeğe dönüşebileceğini söylemek mümkün. Microsoft bu özelliği yeni işletim sisteminde kullanırsa ve kernel dosyalarını sıkça güncellerse, bu korsan kullanım için ciddi bir engel oluşturabilir.

Windows 8'in çevrim dışı kullanım için bir korsan sürümü de oluşurulabilir ancak bulunduğumuz dönemde bunun ne kadar işe yarayacağı tartışılır.

Tüm konu: Windows 8 korsan kullanmak imkansız olabilir!

İzleyin: Mac'lerle dalga geçti!

Resimlerle: 1.0'dan 7'ye, Windows yükleme ekranları...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce Microsoft bu özellikle korsan kullanımı engelleyebilir mi?

Nicoll
04-12-2010, 12:52   |  #2  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj

1- Önce Microsoft'un gizlilik ve pazarlama politikasında bir değişikliğe gitmesi gerekir. Zira şimdiki ürün orjinalliğini doğrulama güncellemesi tamamen bağımsız bir uygulama olarak geliyor, onu yükleyip yüklememek elinizde. Eğer isteseydi bir güvenlik güncellemesi adı altında ve gizli olarak da yapabilirdi...

2- Bahsedilen yeni uygulama çekirdek seviyesinde gizli ve haberiz çalışan bir uygulama olacak gibi... Buna rağmen basit bir güvenlik duvarı ayarıyla bile kontrol aşılabilir...

uGuR.uK
04-12-2010, 12:53   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

belki, zaten ancak böyle sürekli merkezi bir sisteme bağlı ve kendileri tarafından yönetilen altyapıyla olursa olur bu, yoksa bilgisayardaki birkaç dosyaya bağlı güvenlik illaki kırılır her zaman için..

mcafee23 ayrılmıştır
04-12-2010, 15:02   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

o zaman internete bağlı olmayan win8 kullanamayacak sonucu çıkıyor ki bu kesinlikle olmaz
ayrıca microsoft saltanatının ve tekelinin korsan sayesinde olduğunu biliyor.

Ayrıca bu haber bana microsoft Türkiye'de çalışan birisi tarafından 1 hafta önce msn'de konuşurken söylenmişti ama konunun bulut işletim sistemi ile ilgisi yok güvenlik donanım üreticileri ile anlaşıp anakartlara security chip takma yolunda çalışmalar varmış.Açıkçası bu da bana uçuk geldi bunu yapamazlar
O gün ilk önce bu konunun buraya konu açmaya değecek bir konu olduğunu düşünmüştüm ama alacağım tepkileri tahmin edip açmamıştım.
O yüzden üyeler haber yapamaz.Çünkü inanılmaz ve lafına itibar edilmez

Karub
04-12-2010, 15:41   |  #5  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,652 mesaj

Herşey mümkün ama Windows 7 Ultimate 32bit-64bit orjinal aldım. Gerçeketen alınması değer bir işletim sistemi...
Windows 8 de hayal kırıklığı olmazsa orjinal alabilirim. Ama mutlaka kırılır kırılmaz diye bir kavram yok dünyamızda.