Windows 8 Media Player'da Orjinal CD hatası

rockone
02-01-2014, 20:34   |  #1  
rockone avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
28 mesaj

Arkadaşlar Windows Media Player'da Orjinal Müzik Cd'si taktığımda şarkıları başka isimlerle gösteriyor. Taktığım Cd'deki sanatçının bir önceki albümünün şarkıları ve resimleri gözüküyor. İlginç bir hata ama benim için çok önemli, yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Kapalı Hesap (158332)
03-01-2014, 06:33   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 2
268 mesaj

Öncelikle sorunun kaynağının CDde olup olmadığını araştırınız. Eğer sorunun Windows 8 de olduğunu düşünüyorsanız. Gerekli tüm güncellemeleri yapıp bilgisayarınızı herhangi kötü amaçlı yazılımlara karşı taratınız. Eğer hala sorununuz devam etmekte ise tekrar buraya elde ettiğiniz sonuçları yazarsanız sevinirim.

İyi günler...

rockone
03-01-2014, 23:11   |  #3  
rockone avatarı
OP Yeni Üye
28 mesaj
Alıntı: Diktatör  
Öncelikle sorunun kaynağının CDde olup olmadığını araştırınız. Eğer sorunun Windows 8 de olduğunu düşünüyorsanız. Gerekli tüm güncellemeleri yapıp bilgisayarınızı herhangi kötü amaçlı yazılımlara karşı taratınız. Eğer hala sorununuz devam etmekte ise tekrar buraya elde ettiğiniz sonuçları yazarsanız sevinirim.

İyi günler...

Öncelikle teşkkürler. Notebook'a yeniden format atıp, herşeyini güncelledim. Windows 8 içindeki Defender programı ile tarattım format atmama rağmen. Yine sorun devam ediyor. Bu CD Duman grubunun imzalı cd'si o yüzden önemsiyorum Beğendim 

Sorun  çözülmedi.

Kapalı Hesap (158332)
04-01-2014, 09:10   |  #4  
Kapalı Hesap
268 mesaj

Bakınız çalma verileri temizlenmiş ve formatlanmış bir media player bir sanatçıya ait eski şarkı isimlerini göstermez. Bilgisayarınızın ayarlarında veya üzülerek söylemeliyim ki CD de bir sorun olabilir. Elinizde bulundurduğunuz CD yi başka bir Windows 8 de deneyiniz. Sorun hala teşkil etmekte ise Cd nizde bir sorun olduğunu garantileyebilirim. Bir başka çözüm yoluda Winamptan açabilirsiniz. Cd de sorun yoksa eğer açması lazım. Şarkıları bilgisayarınıza kopyalayıp kayıtlı isimlerini kontrol ediniz. :)

rockone
04-01-2014, 13:23   |  #5  
rockone avatarı
OP Yeni Üye
28 mesaj
Bakınız çalma verileri temizlenmiş ve formatlanmış bir media player bir sanatçıya ait eski şarkı isimlerini göstermez. Bilgisayarınızın ayarlarında veya üzülerek söylemeliyim ki CD de bir sorun olabilir. Elinizde bulundurduğunuz CD yi başka bir Windows 8 de deneyiniz. Sorun hala teşkil etmekte ise Cd nizde bir sorun olduğunu garantileyebilirim. Bir başka çözüm yoluda Winamptan açabilirsiniz. Cd de sorun yoksa eğer açması lazım. Şarkıları bilgisayarınıza kopyalayıp kayıtlı isimlerini kontrol ediniz. :)

Birkaç mp3 kayıt etme programı ile denedim. Normal olarak gösterdi. Fakat başka bilgisayarda denedim windows media playerda yine eski albüm şarkıları olarak gördü. Sanırım bu CD'de windows media playerla alakalı bir sorun var. Önceden böyle göstermiyordu media playerda. Artık başka programlarla kayıt edicem.

Kapalı Hesap (158332)
04-01-2014, 17:10   |  #6  
Kapalı Hesap
268 mesaj

Dediğiniz gibi bazen çok nadirde olsa orjinal cd kopyalanırken böyle hatalar kaynaklanabiliyor. Dediğiniz hatada sadece Windows media playerda boy göstermiş olabilir. Diğer tarayıcılar açıyorsa eğer onlardan dinleyebilirsiniz. :) Son bir taktik. Eğer CD nin ucu açık bırakılmışsa Müzik dosyalarını bilgisayarınıza kopyalayıp dediğiniz hataları isim ve albüm fotosu vb. düzeltip (nasıl yapıldığını internette bulabilirsiniz)  tekrar aynı cdye Nero ile yazdırabilirsiniz. :)

Umarım hallolur.

rockone
04-01-2014, 21:15   |  #7  
rockone avatarı
OP Yeni Üye
28 mesaj
Dediğiniz gibi bazen çok nadirde olsa orjinal cd kopyalanırken böyle hatalar kaynaklanabiliyor. Dediğiniz hatada sadece Windows media playerda boy göstermiş olabilir. Diğer tarayıcılar açıyorsa eğer onlardan dinleyebilirsiniz. :) Son bir taktik. Eğer CD nin ucu açık bırakılmışsa Müzik dosyalarını bilgisayarınıza kopyalayıp dediğiniz hataları isim ve albüm fotosu vb. düzeltip (nasıl yapıldığını internette bulabilirsiniz)  tekrar aynı cdye Nero ile yazdırabilirsiniz. :)

Umarım hallolur.

Farklı bir programdan kayıt edip dinliyorum artık. Yardımlarınız ve İlginiz için çok teşekkürler. Beğendim