WİNDOWS 8 Mikrofon Sorunu

Hüseyin Özçelik
18-12-2020, 21:08   |  #1  
Hüseyin Özçelik avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

2. el yeni aldığım masaüstü bilgisayarımda kulaklığımı denedim ve baktım ki mikrofon çalışmıyor. Biraz kurcaladım, sordum soruşturdum. Meğerse benim kulaklık tek jaklıymış ve iki jaklı olması gerekirmiş. Cahillik... Ama işte hikaye bundan sonra başladı. Bilgisayarıma biri mikrofon diğeri kulaklık olarak ayarladığım iki kulaklık taktım bu sefer. Kulaklık gayet stabil çalışırken mikrofon sorunlu çalışıyor. Mikrofondan ses kaydı yapıp dinlediğimde inanılmaz bir hışırtının arasından kendi sesimi belli belirsiz, kısık bir şekilde duyuyorum. Chiponline'de benzer şikayetler okudum ama yeterince açıklayıcı olamadılar. Kimisi anakart eski yazmış, kimisi ses seviyelerine vurgu yapmış. Bence de anakartlık bir sorun ama sesimi kısık da olsa duyabilmem kafamı karıştırıyor. Hiçbir şey anlayamıyorum lütfen yardımcı olunuz... Bilgisayarımın özellikleri şöyle:

- Windows 8 Single Language 64 Bit (6.2, Yapı 9200) (Ürün etkinleştirilemedi)

- İntel(r) Core(tm)2 Quad CPU q8200 @2.33GHz (4CPUs), -2.3GHz

- 8GB Ram

- 4GB Ekran kartı

Nomander
22-01-2021, 22:50   |  #2  
Nomander avatarı
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

En kolayı kulaklığınızı bilgisayar harici telefon benzeri bir cihaza taktığınızda mikrofon sorunsuz şekilde çalışıyor ise kulaklık-mikrofon ayırıcı almanız gerekiyor. Böylece iki jak elde edersiniz ve mikrofonu kullanabilirsiniz.