Windows 8 Silmek

redworld
01-11-2012, 19:20   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba arkadaşlar, 

Yeni Windows 8 yüklü HP laptop aldım. Bilgisayarı açtığımda içinde Windows 8 Single Language adlı işletim sisteminin yüklü olduğunu gördüm ve bana Pro'ya yükseltmem için 135TL'ye satın almam gerektiği yazıyor. Biraz kullandım ve fazla alışamadım. Bende orjinal lisanslı Windows 7 satın aldım ve onu yüklemek istiyorum. Ancak Windows açıkken DVD'yi taktığımda Yükle diyorum ve "Kur bir hatayla karşılaştı. Bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekmektedir" diye hata alıyorum. Bilgisayarı bot ile DVD-ROM'dan açtığımda ise yine boot selected device gibi bi hata veriyor. Benim bu Windows 8'i silip Windows 7'yi yüklemem için ne yapmam gerekiyor? 
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son Düzenleme: redworld ~ 01 Kasım 2012 19:26
Kapalı Hesap (206778)
01-11-2012, 23:25   |  #2  
Kapalı Hesap
124 mesaj

Bazı bilgisayarlarda yazılım kilidi vardım mesela eğer vistalı bir HP alırsanız XP kuramassınız driverlar bulunamaz yeni bir modelse kuramassınız Win7 sitesinde Win7 driverları var ise bazı yollardan bu kilidi kırabilirsiniz

Kapalı Hesap (172709)
01-11-2012, 23:36   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 48
2,757 mesaj
Alıntı: redworld  
Merhaba arkadaşlar, 

Yeni Windows 8 yüklü HP laptop aldım. Bilgisayarı açtığımda içinde Windows 8 Single Language adlı işletim sisteminin yüklü olduğunu gördüm ve bana Pro'ya yükseltmem için 135TL'ye satın almam gerektiği yazıyor. Biraz kullandım ve fazla alışamadım. Bende orjinal lisanslı Windows 7 satın aldım ve onu yüklemek istiyorum. Ancak Windows açıkken DVD'yi taktığımda Yükle diyorum ve "Kur bir hatayla karşılaştı. Bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekmektedir" diye hata alıyorum. Bilgisayarı bot ile DVD-ROM'dan açtığımda ise yine boot selected device gibi bi hata veriyor. Benim bu Windows 8'i silip Windows 7'yi yüklemem için ne yapmam gerekiyor? 
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

en kesin cevap için hp servisi arayıp sorun.

Banned
02-11-2012, 00:43   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 23
939 mesaj

Zararın neresinden dönülse kardır. Windows 8 including all Windows OS Suck 

merdo_merdo
05-11-2012, 02:46   |  #5  
Taze Üye
6 mesaj

dostum bios u aç orda işletim sistemleriyle ilgili bi kısım var yalnız o kısmın ismi aklıma gelmiyor googlede araştırırsan bulabilirsin ordan win 8 i kapat sorun ortadan kalkacaktır daha sonra win 7 yi rahatlıkla kurabilirsin