Windows 8 Yapımına Başlandı...Mı(2011 & 2012)

yozgatpc
19-06-2009, 23:16   |  #26  
yozgatpc avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
77 mesaj

fifa serisi gibi her sene çıkar artık

Nephysus
19-06-2009, 23:51   |  #27  
Nephysus avatarı
Yıllanmış Üye
171 mesaj

Bu Olay aslında win95-98-2000-ME-XP(yanılmıyorsam 2001) sıralaması gibi oldu. Bu tür bir sıralama düşünülürse Vista-Win7- Win8 ve hatta Win9 ardı ardına gelebilir. Ondan sonra piyasaya iyice yayılan microsoft yine uzun yıl bekleyip daha şekillendirdiği çekirdekle yeni temel atabilir.
Ama bunun tersinin olması da mümkün. Çünkü apple'ın linux'un ve özellikle netbook pazarından başlayarak gelişecek olan android karşı atakları bu süreci daha da hızlandırabilir. Hem geçmişteki bilgisayar bulunma oranları ile günümüz ve gelecekteki bilgisayar bulunma oranları artışı iyiden iyiye üstel hale gelmeye başladı. Bu durumda işletim sistemlerinin kişilere yayılma hızı ile performansı satışlarda çok daha önemli olacaktır. Daha performanslı ve genelgeçer sistem yazan piyasayı eline geçireektir.

Benim burada şahsi düşüncem Apple'ın microsoft'u alt edememesinde en büyük sorun; kendi makinası kendi işletim sistemi kuralıyla hareket etmesidir. Bunu hakintoshu resmi hale getirmesiyle aşacaktır. Çünkü normal sistemleri olan bir çoğumuz win7 yi daha betadayken indirip kullanmaya başlamışken, bir mac os için bunu yapabilmemiz çok da mümkün olmuyor.

Burada bir diğer noktada bir işletim sisteminin artık klasik oyunlar yerine PC oyunları gibi oyun desteği alması önemlidir. Bunu mac osda biraz, linuxta daha da az görebiliyoruz. Oyun açabilmek bir işletim sistemi için çok önemli bir kuraldır. Şu an zaten özellikle Türkiye'de bir bilgisayarın temel şartı oyunları kaldırabilmesidir.

PcMaKeR
20-06-2009, 13:19   |  #28  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj
xf55
windows seven son windows  
Amma atmışsın. Kanıt sun!

arda001
20-06-2009, 18:52   |  #29  
Yıllanmış Üye
190 mesaj

linux ve macos out windows in

selm
22-06-2009, 07:13   |  #30  
Üye
88 mesaj
spyhero
Tongayla alakası yok arkaaslar Microsoft Windows 7 ile MacOSX i ilkkez zorluyor dolayısıyla boyle bir fırsatı ellerine geçirdiklerinde milyolnarca Win7 kullaınıcısının da gorusleri ile yeni Windows u yapmaya başlamalrına sasmamak gerek. Windows 7 , Windows adını kullanan son windows değildir arkadaslar ne olursa olsun microsoft ne cıkartırsa cıkartsın hep windows olacak cunku Windows bir marka.
hayır onon başka çözümü var onun için win7 nin sp1 çıktıktansonra müşteri isteğine göre sp2 çıkarsın buda var başka yol olarak....Cool

ersinbakar
22-06-2009, 07:25   |  #31  
Yıllanmış Üye
1,253 mesaj
xf55
son olması microsoftun yatmasını mı gerketirecek her geçen gün insanlar farklı arayışlar içerisine giriyor hitap etmek zorundalar dolayısıyla 8 i bırak bundanbir sonrasının bile tabanını hazırlamışlardır

hamitranda
28-06-2009, 10:29   |  #32  
Taze Üye
17 mesaj
Alıntı: xf55  

üstada bazı teknolojig gaflar diye bir bölüm varokumanı tavsiye ederim örnek :
Bill GATES diyorki : asla 16 bit işletim sistemi yapabilecek teknoloji yapayacağız ...
yada otomobil icad edildiğinde ingiltere kralıydı sanırım diyorki : otomobil geçici bir hevestir ancak atlat hep var olacaklar ..

teknoloji sadece ve sadece senin hayalin ile sınırlandırılabilir dostum .. hayal edebildiğin kadar varsın ....

Batuhan Karsan 26
16-06-2010, 13:14   |  #33  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 62
2,471 mesaj

Olsun bir şey olmaz.Yan komşudan beleş Windows yüklüyom zaten :)))
hamitranda'nın dediği gibi teklonoji sadece hayaline bağlı bir şeydir.Herkes zannediyor teklonoji zekaya bağlı.Bir 3D gözlükle zekanın ne kadar alakası yoksa teklonojiyle zeka arasında ilişki olamaz...
Ve MS'nin eline Apple'ı tarihe gömmek gibi bir fırsat geçmiş niye kullanmasın.Zaten adamlar çıkaracağı bütün OS'ların tabanını çoktaaan hazırlamışlardır.MS atağa geçerse aynı anda 3 tane OS çıkarabilir.

melen
16-06-2010, 18:59   |  #34  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,638 mesaj
Alıntı: batuska  
Olsun bir şey olmaz.Yan komşudan beleş Windows yüklüyom zaten :)))
hamitranda'nın dediği gibi teklonoji sadece hayaline bağlı bir şeydir.Herkes zannediyor teklonoji zekaya bağlı.Bir 3D gözlükle zekanın ne kadar alakası yoksa teklonojiyle zeka arasında ilişki olamaz...
Ve MS'nin eline Apple'ı tarihe gömmek gibi bir fırsat geçmiş niye kullanmasın.Zaten adamlar çıkaracağı bütün OS'ların tabanını çoktaaan hazırlamışlardır.MS atağa geçerse aynı anda 3 tane OS çıkarabilir.
Konu hortlamış.KahkahaBeğenmedim