Windows Deployment Server

Mustilucky
18-10-2011, 17:24   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
47 mesaj

hepinize merhaba arkadaşlar. sorum başlıktakidir. yani wds serverda, server 2008e bağlı bir bilgisayara remote desktopla bağlanıp format atabiliyoruz. ancak ben bana bağlı yaklaşık 15 bilgisayara aynı ayna reset attırıp wds server sayesinde serverdan boot edip windows kurmak istiyorum. bunu aynı anda yapmak mümkün müdür? yardımcı olursanız sevinirim. neticede bu 15 değil 50 veya 100 pc de olabilirdi. her bilgisayarın başına tek tek geçip yeniden başlatmak ve ayarlarını yapmak çok uzun zaman alacaktır. şimdiden teşekkür ederim.

mparlakyigit
30-10-2011, 16:29   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
21 mesaj

Tabi ki yapabilirsin yanlız wds çok kapsamlı bir konudur. Zannetmiyorum ki  burada ki kişiler sana buradan yardımcı olamazlar yoksa forum sayfaları yetmez bu programı kullanabilmen için Waik bileşeninin yüklü olması gerekir. Şöyle birşey yazmışsın( remote desktopla bağlanıp format atabiliyoruz.) fakat böyle birşeye ihtiyacın yok sen Waik ile yükliyeceğin image üzerinde değişikler yaparsın yani referans bir bileşen hazırlarsın Wds ile bu referans imagesini diğer client bilgisayarlarına kurarsın dediğim gibi bence bu konuyu iyice araştır. Çünkü wds geniş kapsamlı bir konudur. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

www.btgonulluleri.com