windows dosya şifrelemesi

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
isis35
31-10-2005, 22:44   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

merhabalar
ben bunu bir internet kafede görmüştüm bunu bizim okulun bilgisayar labda kullanmak istiyorum.
konu şudur elemanlar (xp pro kullanıyorlar)ana makinede bir klasör açmış ve bunu diğer makinelere paylaşıma açmış, bunun içine herbir kullanıcıya ait klasörler var (bu dosyaların simgeleri paylaştırılmış klasör gibi normal klasör değil.) bu klasörlerden herhangi birine girmeye kalktığınızda bir login kutucuğu çıkıyor kullanıcı olarak "ana/guest"
yazıyordu bunu değiştiremiyoruz tabi altta da şifre yazılacak kutucuk var.bu olay çok kullanışlı ama nasıl yapılacağını bilmek gerek.
not: sanırım bunu windowsun bir hizmetiyle yapıyorlar yani herhangi bir programla yapmıyorlar.
bu konuda yardım ederseniz çok sevinirim
şididen teşekkür ederim

developer
04-11-2005, 19:25   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
43 mesaj

sanırım ulaşmaya çalıştıkları pc win98 dir win 98 de ağda paylaşıma açılmış dosyaları 3 şekilde paylaştırabiliyorduk
1.Salt Okunur
2.Tam Paylaşım
3.Parolaya bağlı
parolaya bağlı seçeneğinde dediğin şekilde paylaştırılabiliyor.Windows Xp de bunu senin pc'nde oturum açabilecek kişileri ayarlarken yapıyorsun ama tam olarak senin soylediğin şekilde çıkmıyor ama aynı amaca hizmet ediyor.