"Windows düzgün yüklenmemiş gibi görünüyor" hatası

halil897
24-06-2023, 03:56   |  #1  
halil897 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar merhaba yaklaşık 1 ay önce 2. el bilgisayar satın aldım.

PC 12 saat bazen 1-2 günde bir kendiliğinden 5-6 kere restart atıyor sonra tekrar açılıyor bazen mavi ekran veriyor ve Windows düzgün yüklenmemiş gibi görünüyor yazıyor. O 1-2 gün içinde bilgisayarı sorunsuz kullanıyorum. Bilgisayarı 2 kere sıfırladım, komut isteminde DISM ve SFC komutlarını çalıştırdım disk hata denetleme ve eniyileme yaptım, RAM'i söküp taktım, termal macun değiştirdim fakat sorun devam ediyor ne yapmam gerekiyor aynı hatayla karşılaşıp sorunu çözen veya çözümü bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum.

16 GB RAM 512 GB M2 SSD AMD RADEON 6600 XT AMD Ryzen 5 5600X

excel_mustafa
24-06-2023, 15:24   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,446 mesaj

önceki sahibi kms veya driverbooster gibi programlar kullandığından virüsten dolayı windows dosyaları zarar görmüş olabilir. microsofttan windows 10 veya 11 64 bit iso indirip bununla temiz kurulum yap. driverları windows update üzerinden isteğe bağlı güncellemeler kısmından yükle (bios, efi vs çıkarsa bunları yükleme).

halil897
26-06-2023, 10:18   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar sorunu galiba çözdüm BIOS ayarlarından ASUS optimal seçeneğini default ayarlara çektikten sonra bilgisayarda yaklaşık 2 gündür bir sorun kalmadı aynı sorunu yaşayan arkadaşlara tavsiyem ilk başta RAM'i kontrol edin çıkartıp yerine sağlam bir şekilde oturtun başka bir seçenek PC parçalarından biri yerine tam oturmamış olabilir hepsini çıkartın tekrardan takın ve BIOS ayarlarını kontrol edin her şey düzgünse ve sorun hala devam ediyorsa son çare PC'ye format atın hala düzelmediyse sorun PSU veya anakarttadır.