Windows Gezgini Çalışmayı Durdurdu (IP. sorunu)

Mr.B
25-04-2008, 12:18   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

İyi günler arkadaslar... benim kişiyi cinnete surukleyen bir sorunum var... ben windows vista kullanıcısıyım(şanssız bir olay biliyorum...) ve ister kablosus baglantı ister ethernet baglantısı olsun internete otomatik ip al diyerek baglanamıyorum... En son wireless için otomatik ip al dedim ve karsıma windows gezgini calısmayı durdurdu seklinde bir hata cıktı... ve ekran gidip geldi... sistemi geri yukledim ve hata devam etti... internet acık oldugu surece saniye aralıklarıyla hata kendini yenilemekte... ve ne zaman interneti kaparsam hata durmakta... otomatik ip almadanda internete baglanamıyorum... ehh taktir edersinizki otomatik ip alamadan wireless bir işe yaramaz... ne yapmam gerektigini acık ve net biçimde anlatırsanız cok sevinirim...

Şimdiden Teşekkurler...
Saygılar...

Luciferman
11-10-2008, 15:21   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Bu soruna nisandan beri bi çözüm bulunamamış galiba, ben de yeni laptopumda vista ile aynı hata ile cebelleşiyorum, bi sürü öneri var hepsini denedim hiçbiri bana çare olmadı. Sistemi eski haline getireyim imaj almıştım dedim ama o zaman da bios kitlendi şimdi hiç uğraşmıyorum ama aynı hata ile işlerimi sürekli zora sokuyor bu meret:(

Semih Özyurt
11-10-2008, 16:00   |  #3  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

dostlar bu meretten sistem repairle veya formatla kurtulabilirsiniz benim birçok vista kullanan arkadaşımın başına gelmişti bu olay

ne yazıkki microsoft bir açıklama gelmedi henüz bu sorunla ilgili