Windows Gezgini Çalışmayı Durdurdu

HPQ-User
24-05-2010, 10:29   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Burak sormuş:
Pencereler Arasında Dolaşırken,Bazen "Windows Gezgini Çalışmayı Durdurdu" Yüklemesi Yapıyor ve Tüm Windows Pencereleri Otomatik Olarak Kapanıyor.Bu Durumda Pencereler Kapandığından Dolayı Tekrardan Açmam ve İşime Devam Etmem Gerekiyor.

Windows Yardımı "Windows Update" Güncellemeleri İşaret Ediyor.Ben de Güncellemeleri Yaptım.Ancak Yine Aynı Hatayla Bazen Karşılaşıyorum.

Bu Sorunu Nasıl Çözebilirim.Yardımlarınızı Bekliyorum..

Bunun Dışında İzin Verirseniz Yine Bu Güncellemelerle İlgili Kısa Bir Sorum Daha Olacak:

Güncellemelerden Bazılarını Kaldırmak İstiyorum.Fakat,Program Ekle/Kaldır Bölümünün Güncelleştirmeler Paneline Giriş Yaptığımda "Değiştir/Kaldır" Seçeneğini Göstermiyor.Bundan Dolayı da Güncelleştirme Kaldırma İşlemini Yapamıyorum.

Yardımlarınıza Şimdiden Çok Teşekkür Eder ve Bu Bilgilendirme Formunda Emeği Geçen Tüm Yönetici ve Kullanıcılarına Sonsuz Teşekkürlerimi Sunuyorum..
İyi Çalışmlar Dilerim.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
İşletim Sistemi: Windows Vista Home Premium
Derecelendirme: 5,4
İşlemci: İntel Core 2 Duo CPU P8700
İşlemci Hızı: 2.53 GHz
Bellek (RAM): 4,00 GB
Ekran Kartı: ATI Readon Graphics

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; tr; rv:1.9.2.3) Gecko/20100401 Firefox/3.6.3 ( .NET CLR 3.5.30729)

faraone41
24-05-2010, 12:56   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
128 mesaj

Son günlerde oldukça fazla kişinin karşılaştığı bu problemin çözümünü bir Microsoft yetkilisinin ağzından öğrendim ve uyguladım. Denetim Masası, Ağ ve Paylaşım Merkezi gibi başlıca Windows Vista bileşenlerini açtığımızda birkaç saniyelik takılma oluyor ve “Windows Gezgini Çalışmayı Durdurdu” hatası ile karşılaşıyorduk. Uzun süre internette çözüm aradım, bulamadım. Tam ümidi kesmişken Microsoft Türkiye yardımıma koştu.
Eğer sizin de Denetim Masası ve diğer Windows bileşenleriniz bu tarz bir hata veriyorsa yapmanız gereken şudur:
C:\Windows\System32 klasörüne geçiniz.
Dosyaların bulunduğu üst kısımda Ad,Değiştirme Tarihi,Tür ve Boyut sıralama seçeneklerinden türü seçin ve Denetim Masası Öğesi olarak sıralanmış olan cpl uzantısına sahip dosyaları görün.
Buradaki dosyaların çoğu Windows kurulumunda geliyor. Windows ile birlikte gelmeyenleri silerek sorunu aşacağız. Windows ile birlikte gelenlerin sıralı listesi:
appwiz.cpl
bthprops.cpl
collab.cpl
desk.cpl
Firewall.cpl
hdwwiz.cpl
inetcpl.cpl
infocardcpl.cpl
intl.cpl
irprops.cpl
joy.cpl
main.cpl
mmsys.cpl
ncpa.cpl
powercfg.cpl
sysdm.cpl
TabletPC.cpl
telephon.cpl
timedate.cpl
wscui.cpl
Gördüğünüz gibi çözüm basit. Şimdi Denetim Masası veya Ağ ve Paylaşım Merkezine girerek çalıştığını doğrulayabilirsiniz.

burak95
09-06-2010, 20:14   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
28 mesaj

Evet bunların dışında dosyalar var,silmeye çalışıyorum ama izin vermiyor.Ne yapacağım?
Şimdiden Teşekkür Eder ve iyi çalışmalar dilerim...