Windows Güncelleme Sorunu

HPQ-User
04-03-2009, 18:16   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

efe sormuş:
arkadaşlar bugün bilgisayara format attırdım,XP 2,yi yükledi arkadaş,sonra güncelleştirme yapayım dedim,lisana sorunu çıktı,lisans sorununu internette bulduğum lisanslama proğramıyla hallettim,yani windows yasal değil,güncelleştirme yapamazsın diyordu,lisans işini çözdükten sonra,güncelleştirme yaparken,bir süre güncelleştirme yaptı sonra bir sihirbaz çıktı,bilmem ne güncelleştirme için bu sihirbazı kullanın diye,sonra sihirbaza ileri dedim,bir süre sonra,bir iç hata oluştu diye,bir hata penceresi çıktı.sorun ne yardımcı olursanız sevinirim,internette bu konuyla ilgili araştırma yaptım pek birşey bulamadım,biraz zor ve karışık bir konuya benziyor,neyse bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok mutlu olurum,hepinize başarılar

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Windows XP2.256 GB Harddisk.512 MB Ekrankartı. 1 GB RAM

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

Banned
04-03-2009, 18:42   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Güncelleme iki şekilde yapılır. Birincisi microsoft update; internet üzerinden sitesine bağlanarak yaparsınız. İkincisi widows update bilgisayarı kurduktan sonra güncelleme için ilk bağlandığınızda windows update sistminize microsoftan yüklenir ve çalıştırılır. Eğer window update hatalı yüklenmişse veya bu yazılımda sorun varsa bu tür yüklenemeyen güncelleme sorunları yaşanabilmektedir ki muhtemelen sizin sorununuzda bu veya benzer bir proplem kaynaklıdır. Değilse windows güvenlik duvarının kısıtlamasındandır. Çözüm için netten allupdate.bat dosyasını aratıp indirip çalıtırın, yönergeleri uygulayın, işlem bitince sistemi yeniden başlatın. Denetim masasından güvenlik duvarınızı kapatın ve netten microsoft updateye bağlanıp hem windows updatenin sisteminize yeniden yüklenmesine izin verin hemde, güncellemeleri denetleyip yükleyin. İşlemler bitince güvenlik duvarınızı aktif hale getirip ayrıca izin verilen yazılımlardan wuapp.exe yazılımına izin vermeyi unutmayın.

Kırık Kılıç
04-03-2009, 19:07   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
165 mesaj

XP yi yeniden legal hale getir sonra bilgisayarıyeniden başlat.Güncelleştirmeyi bi dene...