Windows Hata Ekranı

206renkli
13-04-2017, 00:18   |  #1  
206renkli avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Masaüstü pc de video izlerken bazen 20 dk bazen 10 dk sonra birden windows hata kurtarma ekranı geliyor .orada da işte yeniden başlat seçenekleri çıkyor.Windows 7 32 bit kullanıyorum daha önce böyle bir sorun yaşamamıştım .Başka ram denedim yine aynı sıcaklıklara baktım normal ekran kartı sıcaklığı normal Güç kaynağım ''High Power Cool-Max 400W Silent Black Power Supply  '' format attım yine kapanıyo anlamadım gitti .internetten film izlerken yapmıyor .Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.Bilen varsa lütfen yazsın ...

badwizard
13-04-2017, 11:51   |  #2  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

mavi ekran hataları genelde donanımsal sorunları işaret eder, ancak donanımda bir sorun olmadığını düşünüyorsan kullandığın video oynatıcı programın sistemin üzerindeki parçalardan biriyle uyum sorunu olabilir bu durumda hatanın donanımsal gibi görünmesine neden olabilir. önce farklı video oynatıcıları dene. sorun devam ederse ekran kartını ve sürücülerini kontrol etmeyi dene.

excel_mustafa
16-04-2017, 00:57   |  #3  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 547
4,452 mesaj

-anakart ve diğer donanımları üretici sitesinden (çipset dahil) tüm driverları eksiksiz yükle
-video codec programları varsa kaldır
-virüs kaynaklı olmadığından emin olmak için kaspersky,bitdefender,malwarebytes ile ful tara
-format at

206renkli
20-04-2017, 19:08   |  #4  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

3 defa format attım windows 7 32 ve 64 bit te denedim yine olmadı windows 8.1  de denedim yine olmadı ekran kartı driver yeni sürümünü indirdim yine olmadı . Mkv dosyalarını oynatırken ekran kapanıyor siyah ekran sonra güzenli başlat işte windows  yeniden başlatılıyor 25 30 saniye içinde .Şu an tüm format attım virüs prog da tarattım C yi Kaspersky ile yine kapanıyor açılıyor.Mp4 film izlerken yapmıyor .Ekran kartım mı bozuldu desem çalışıyor anlamadım bir türlü yardımlarınızı bekliyorum . Bs player de denedim gom player de denedim yine aynı .Eskiden olmuyordu şimdi böyle bir sorun çıktı.Teşekkürler.