Windows İşletim sistemlerinde Güncelleme Çıkmazı

mustafa2116
09-01-2012, 01:43   |  #1  
mustafa2116 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

SOn günmlerde forumda güncelleme yapmayın hata alırsınız yada benzeri bir çok yazı okumakta olduğumdan burda  bu konuyu açmayı düşündüm.

Sevgili arkadaşlar güncelleme yaptığınızda bilgisayarınızın yavaşlamasının nedeni kullandığınız uygulamların eski sürüm olması olabilir ama  buna güncelleme neden olmamaktadır.

Bilgisayarınızı güncelleyip güncellememek  isteiğinize bağlı  ancak güncelleme pc yi sadece güncelleme anında ve sonrasındaki 15 dk için   kasabilir bunun nedeni hdd ve işlemcinin kullanılması Güncelleme  bilgisayrınızın hızlanmasına yada yavaşlanmasına etki etmeyebilir ama yeni uygulamalara olan  uyumluluğunuzu artırır.  Bilgisayarınızın hızlanmasına yada yavaşlanmasına ancak bu şekilde etki edebilri ama çok az %2 kadar bir şans ile yavaşlama yaşayabilrisiniz.

Güncellemeyle parola ve güvenlik durumlarınız korunur.
Güncellemeyle uyumluluk artar.
Güncellemeyle Ek parti uygulamaları alırsınız bunların bilgisayarınıza kurmak yine sizin elinizdedir.
Güncellemeyle Windowsun orijinal uygulamaların yeni sürümlerini alarak bişlgisayarınızın güçlenmesini sağlarsınız.
Bilgisayarınız daha kararlı hale gelir.

Bilgisayarınızı yavaşlatan güncelleme değildir bunda siz etkilisinizdir ve bunu görmeniz için sistemi biraz incelemeniz yeterlidir.
Güncellemek  ve sistemi güncel kullanmak Daha iyidir.

Kapalı Hesap (153334)
09-01-2012, 01:54   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

Güncellleme yapınca mutlaka bir sorun çıkıyor en güzeli cd veya dvd ye kendin entegre etmek böylece sorun kalmıyor.

Kapalı Hesap (172709)
09-01-2012, 01:58   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 48
2,757 mesaj

SOn günmlerde forumda güncelleme yapmayın hata alırsınız yada benzeri bir çok yazı okumakta olduğumdan burda  bu konuyu açmayı düşündüm.

Güzel düşünmüsünz güncellemlerin ne işe yaradığın ufakta
olas açıklamışınıs artı her güncellemeyl ne için yapıldığının
bilgiside veriliyor  bilmeyenler güncelleme yapmıyor.

mustafa2116
09-01-2012, 20:19   |  #4  
mustafa2116 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

Sene1903  Desteğin için teşekürler Konuyu açma nedenimde bu.
Bir çok bilgisayr desteğine gidiyorum ve karşılaştığım sorun kuracağım uygulamaların çoğunun bilgisayarlarda güncel olmayışndan kurulmaması  yada virüs nedeniyle kurulmaması oluyor.

ÜStüne forumda  güncellem yapmayın diyenlerin artması bir tür rus ruletine döndürüyor işi.

Güncellemeyle nasıl virüs koruyucunuz daha kuvvetleniyorsa aynısı işletim sistemi içinde geçerli.
sonradan kurulan güncellemler bilgisayarımı yavaşlatıyor diyorlar sorun kurulan güncellemelerden değil kurmuş olduğunuz yazılımlardan kaynaklanıyor.

%90 nın üzerinde hız kaybı veren uygulamalar bizim elle kurduğumuz uygulamlar ve verimi %80 ler kadar  düşürüyor.
Güncellemyeler ancak %3-5 arası bir hız kaybı yaşanıyor onunda olma şansı %1-2 arasında.

Aklımıza hep gelen şu donanım arızalı uyumluluk vermiyor. Hemen internetten güncel sürümünü indir.
Bu aklımıza geliyorda neden işletim sisteminde aynısı geçerli değil sorun ne?

Bu nedenle açtım konuyu.