Windows kullanıcıları bu dosyayı indirin !

HİPNOZUM
29-08-2008, 02:37   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
870 mesaj

Microsoft bilgisayarlarımızın daha az enerji tüketmesi için bir uygulamayı kullanıma sundu.

Microsoft, Windows Vista ve Windows XP kullanıcılarının masaüstü enerji yönetimlerini geliştirerek daha fazla enerji tasarrufu yapmalarını sağlayan bir uygulama başlattı.

Microsoft'tan yapılan açıklamada, ücretsiz olarak indirilebilen Verdiem's Edison uygulamasınn, işletim sisteminin mevcut güç ayarlarını daha fazla enerji tasarrufu yapabilecek şekilde geliştirdiği, tüketici dostu, kullanması ve yönetmesi kolay bir kullanıcı arayüzü sağladığı belirtildi.

Bu ufak uygulamayı hemen buraya tıklayarak http://s3.amazonaws.com/verdiem.com.download/Edison_Installer.exe VERDIEM'in internet sitesinden ücretsiz olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Ayrıca Söz konusu uygulamayla ilgili Microsoft'un sunduğu bilgilendirmelere de http://www.microsoft.com/environment/campaign_edison.aspx adresinden ulaşabilirsiniz.

Uygulamayı bilgisayarınıza indirdikten sonra kuruluma geçebilirsiniz. Kurulum aşaması bittiğinde bilgisayarınızı kapatıp açın ve size programa katılmak için sorulan başvuru bilgilerini girin.

Bu işlemin ardından bir aktivasyon e-postası alacaksınız. Aktivasyon e-postasında yer alan linke tıklamanız gerekiyor.

Linke tıkladıktan sonra karşınız bir internet sitesi gelecek ve kaydınızın başarıyla tamamlandığını belirten bir mesajla karşılaşacaksınız.

Artık bilgisayarınızın sağ alt köşesindeki o minik yaprağı tıklayarak "I'm Activated butonuna" basabilirsiniz.

Sistem gereklilikleri
Kişisel bilgisarınıza Verdiem's Edison uygulamasını kurmak için Windows XP (Service Pack 2) ya da Windows Vista işletim sistemine ihtiyaç vardır.

Ayrıca bilgisayarınızda en az 256 MB RAM, 7 MB boş sabit disk alanı ve en az Internet Explorer 5.01 sürümünün kurulu olması gerekmektedir.

Son Düzenleme: HİPNOZUM ~ 29 Ağustos 2008 02:43
deadly_saw000
29-08-2008, 02:46   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
487 mesaj

peki kardeş sen denedinmi bunu (tabi xp ise sistemin)?arkadaşlarından falan ben yükledim işe yaradı.diyen oldu mu?ne kadar tasarruf sağlıyor?bilgilendirme amacıyla link vermişsin ancak ingilizce... Emin değil

viking20
29-08-2008, 02:47   |  #3  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

saat 02:45 hala mesaj peşindesin,boşverin uymayın bize.

deadly_saw000
29-08-2008, 02:51   |  #4  
Yıllanmış Üye
487 mesaj

sen neden burdasın peki katibim...Deli

HİPNOZUM
29-08-2008, 02:55   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
870 mesaj
deadly_saw000
peki kardeş sen denedinmi bunu (tabi xp ise sistemin)?arkadaşlarından falan ben yükledim işe yaradı.diyen oldu mu?ne kadar tasarruf sağlıyor?bilgilendirme amacıyla link vermişsin ancak ingilizce... Emin değil
Dün itibariylen yayınlanan bir haber !!.....programı kurup denicegim bakalım nekadar bir enerji tasarrufu sağlıyoruz tabi bu hemen belli olacak bir iş deil altını cizeyim !!!

Son Düzenleme: HİPNOZUM ~ 29 Ağustos 2008 04:48
Kapalı Hesap (34907)
29-08-2008, 08:13   |  #6  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 5
1,440 mesaj

eline sağlık kardeş HİPNOZUM Ömer araştırmış bulmuşsun.,proğram daha çok laptoplarda ihtiyaç olur her halde.

Osgn
29-08-2008, 08:45   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
349 mesaj

Verdiğin link microsoft'tan olsaydı güvenebilirdim ancak şimdilik indirmeyeceğim.

dostca
29-08-2008, 10:51   |  #8  
Yıllanmış Üye
175 mesaj

Arkadaşım bu konu bir haberden alınmış dün haberi bu konu açılmadan okumuştum linkini buldum fakat başka siteye yönlendirdi birde kayıt olayları neyin nesi bunun nasıl tasarruf sağladığı neye yaradığı belli değilki.
PC yi sık kullanmıyorsam güç ayarlarından ayarlıyorum bu da bir tasarruf sayılır.

uGuR.uK
29-08-2008, 11:23   |  #9  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj

düşünce güzel de biraz daha teknik acıklama yapsalarmış keşke, tam olarak sistemde ne gibi değişiklikler yapıyor bilseydik. ki bu microsoft yazılımı degil verdiem adlı sirketin yazılımı MS sadece tanıtımda destek vermiş. ama yinede deneyenlerin ve dikkate deger degisiklikler görenlerin yorumlarını okumak isterim...

DaRWeLL
29-08-2008, 19:22   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,851 mesaj
suat666
proğram daha çok laptoplarda ihtiyaç olur her halde.
zaten masaüstünde niye tasarruf yapacaz ki??üstelik tasarrufla performans ters orantılı değilmidir..paylaşım içinde teşekkürler

uGuR.uK
29-08-2008, 22:15   |  #11  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj

burdaki tasarruf daha az elektrik tüketimi ve dogayı koruma amaclı bi tasarruf ve her daim yapılması gerekmiyor zaten. tam güce ihtiyac olmadıgı zaman düsük güc modunu secip daha az elektrik tüketimi saglıyorsunuz.

leeyan
29-08-2008, 22:43   |  #12  
Taze Üye
3 mesaj

slm beyler bnm xp parola cozmm lazım ansıl olur açıl cvp

myilmazer
13-09-2008, 21:32   |  #13  
Yeni Üye
22 mesaj

bu programı hata edip benim gibi kurmayın sakın, kaldırdıktan sonra bilgisayar kapanmaz hale geldi ayarlarmı değişti ne oldu bilmiyorum ama bilgisayarı ilk seferinde kapatamıyorum kendi kendine tekrar başlıyor.ancak 2.defada kapanıyor

yalmann
26-09-2008, 02:45   |  #14  
Yıllanmış Üye
143 mesaj
myilmazer
bu programı hata edip benim gibi kurmayın sakın, kaldırdıktan sonra bilgisayar kapanmaz hale geldi ayarlarmı değişti ne oldu bilmiyorum ama bilgisayarı ilk seferinde kapatamıyorum kendi kendine tekrar başlıyor.ancak 2.defada kapanı
WALLLA SATEN YÜKLEMİCEKTİM PEK GÜVENEMİORUM VE GEREKSİZ BULUYODUM HELE ŞİMDİ SENİN BU YAZIDAN SONRA HİÇ YÜLMEMEM TŞK...