Windows kuramıyorum(Help me)

cenk_cix
23-07-2008, 17:15   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
26 mesaj

Arkadaşlar kasma format atıp xp kuramıyorum;
anakart:Biostar 865
Başka bir hdd ile denedim(sataII windows kurulu) ondada açılmadı sorun anakartta mı? çözemedim bios güncellemesi denemedim

Fatih_ARMAĞAN
23-07-2008, 17:35   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

sanırım sorun anakartınızın sata driverları ile ilgili... xp anakartınızın sata sürücülerini isteyebilir..

edpresident
23-07-2008, 17:40   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
225 mesaj
sakarboy
sanırım sorun anakartınızın sata driverları ile ilgili... xp anakartınızın sata sürücülerini isteyebilir..
Ewt büyük ihtimalle. Anakartınızın chipseti VIA mı? Diski tanıyıp tanımadığına BIOStan bakabilirsin. Açılışta f2 ya da del tuşuna bas. İlk menüde olması lazım.

cicin_61
25-07-2008, 17:35   |  #4  
Yıllanmış Üye
275 mesaj

sorunu tam anlamıyla anlatamadın arkadaşım mesela xp cd sini takarken ekran nasıl oluyo daha önceden hardiskinde xp kurulumuydu ve sen bunu kullanıyomuydun.bence sen anakrtına jumber reset at ve ramleri çıkarıp tak belki bir sonuç alırsın.

Fatih_ARMAĞAN
25-07-2008, 18:45   |  #5  
Yıllanmış Üye
2,804 mesaj
cicin_61
bence sen anakrtına jumber reset at ve ramleri çıkarıp tak belki bir sonuç alırsın.
böyle bir çözüm ilk defa duydum..

Fatih_ARMAĞAN
25-07-2008, 18:53   |  #6  
Yıllanmış Üye
2,804 mesaj

sorununuza genel anlamda bir cevap vereyim sorun büyük ihtimalle sata driver ları ile ilgili yani xp kurulumu yaparken xp bazı anakart modellerinin anakart üzerindeki sata donanımının sürücülerini istemektedir bunun içinde genellikle yapılan işlem anakartın orjinal cdsi içersindeki sata dosyalarını bir diskete atıp xp kurulumu başlarken disketi pcye takıp kuruluma devam edilir.

alternatif çözüm ise sata sürücülerini elinizdeki xp cdne Nlite vb. programla entegre edip oluşturduğunuz cd ile kurulum yapmaktır..

diğer başka bir alternatif ise anakartınızın bios modelini bilmediğim için genel olarak söylüyorum çoğu anakartın bios ayarlarında hhd ayarlarında sata mode vb şekilde bir takım ayarlar bulunmaktadır burdaki sata ayarlarından disk mode u sata değilde ide olarak değiştirirseniz xp işletim sistemini sata sürücülerine ihtiyaç duymadan yükleyebilirsiniz...

Banned
25-07-2008, 19:01   |  #7  
Banlandı
1,447 mesaj
sakarboy
sorununuza genel anlamda bir cevap vereyim sorun büyük ihtimalle sata driver ları ile ilgili yani xp kurulumu yaparken xp bazı anakart modellerinin anakart üzerindeki sata donanımının sürücülerini istemektedir bunun içinde genellikle yapılan işlem anakartın orjinal cdsi içersindeki sata dosyalarını bir diskete atıp xp kurulumu başlarken disketi pcye takıp kuruluma devam edilir.

alternatif çözüm ise sata sürücülerini elinizdeki xp cdne Nlite vb. programla entegre edip oluşturduğunuz cd ile kurulum yapmaktır..

diğer başka bir alternatif ise anakartınızın bios modelini bilmediğim için genel olarak söylüyorum çoğu anakartın bios ayarlarında hhd ayarlarında sata mode vb şekilde bir takım ayarlar bulunmaktadır burdaki sata ayarlarından disk mode u sata değilde ide olarak değiştirirseniz xp işletim sistemini sata sürücülerine ihtiyaç duymadan yükleyebilirsiniz...

BeğendimBeğendim