Windows kuramıyorum..

kadir_21
17-04-2008, 11:45   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Herkese slmlar abilerim kardeşlerim şu ana kadar 50 defa format atıp windows kurduğum pc me şu an windows kuramıyorum problem şöle başladı dün akşam pc ye format attım windows xp sp 2 kurdum windows açılınca driverları kurdum modem ekran kartı falan derken net freworku kurduktan sonra bilgisayarı baştan başlattım sonra açılmadı bi driverin bulunamadığını ve kurulumu tekrar açıp onar seçeneğini seçmemi söleyen bi hata mesajı aldım ve sonrası..

1.Yarım saat öncesinde boot edip kurulum yaptığım Lisanslı xp cdm ile tekrar boot edemiyorum ancak biraz önce başka bir bilgisayarda denedim oluyor.Pc de iki tane rom var biri dvd writer diğeri dvd rom Aklıma dvd rom da bi problem olabileceği ihtimali gelsede her ikisinde de çalışmaması bu ihtimali imkansız kılıyor.
2. Kopya vista cd si ile boot ettiğimde bir problem yok gayet güzel boot yapıyor ve kurulum ekranı geliyor buradaki ms komut sisteminden xp cd sine girdiğimde kur seçeneği silik çıkıyor buda sanırım vista dvd sinden komut sistemini çalıştırığım için xp kurulumuna müsade etmiyor vista da kurmak istemiyorum sonuçta elimde lisanslı xp varken ne diye vistanın crack ve ilerde ne olacağı belli olmayan sorunları ile uğraşayım?
3. Biraz önce win98 başlangıç disketi ile boot ettim ancak her iki rom da da cd içeriği için "dır" komutu yazdığımda not ready benzeri bir hata alıyorum.

Şimdi arkadaşlar ne olur yardım edin ne yapabilirim başka bi çare gelmiyor aklıma yardımlarınızı bekliyorum saolun şimdiden...

asertas
17-04-2008, 14:32   |  #2  
Yıllanmış Üye
353 mesaj

Vista kur sonra da xpye geç.

kadir_21
17-04-2008, 14:48   |  #3  
OP Taze Üye
7 mesaj
asertas
Vista kur sonra da xpye geç.
Onu nasıl yapacaz hocam oluyomiki öle

Borga-x
17-04-2008, 15:05   |  #4  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Her ıkı CD surucusu tek kablo ılemı bağlı bılgısayara (IDe kablosu ıle) Eger oyle ıse IDe kablonu değitir birde kurulum bıtene kadar bır tanesı bağlı kalsın dıgerını sök. Sata kablosu ıle bağlı ıse sata kablonu degıs. Zaten sata kabloları cok laçka oluyor en ufak bır oynatmada hemen temazsızlık yaratıyor

Son Düzenleme: Borga-x ~ 17 Nisan 2008 15:06