Windows Live Messenger - için DUYURU !

moon
01-09-2009, 05:34   |  #26  
moon avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
113 mesaj

msn 9 u geciniz, sacma bir surum. ozellikle birisi ile konusurken yaninda nokta cikiyor falan, acayip igrenc bir tasarim. bu zorunluluk olacaksa msn 7.5 e gecerim olur biter

_eFeKenTLi_
01-09-2009, 06:19   |  #27  
_eFeKenTLi_ avatarı
Yıllanmış Üye
716 mesaj

ben msn 8.5 kullanıyorum  hıc surum yukseltmeye yeltenmeye nıyetım yok zaten msn den basım belada . msn adresımı actıgımda modemın ısıgı sankı  dowloads yapar gıbı yanıp sonuyor 5 dk boyunca durmadı aktıflık .  bende anlamadım ne oldugunu .   yanlız kucuk bır karede surumu yukseltmem ıcın ufak bır pencere acılıyor msn ılk acılısta sızde nasıl bılmıyorum . sımdıye kadar zorunlu surum yukseltmem ıcın gırısımde bulunacak mesaj gelmedı . belkı fake dır arkadaslara gelen mesajlar .  duydugum haberlere gore hotmaıllere saldırı gelecegını duydum ne cesıt bıl saldırı bılmıyorum saldırı ruslardan gelecegı soylenıyordu ne kadar dogru bılemem belkı  sahte bır surum yukseltme mesajıdır .
--------------------
belkıde bu modemdekı sorun uyarmak ıstedıklerı seydır yada ben farkında olmadan surum yukseltıyor olmasından kaynaklanıyor olabılırmı acaba . sorun duzelmeseydı savcılıga gıdecektım bugun sınırımden bu saate kadar uyumadım . ben  hacked saldırısı olarak dusundum ama halen daha gozum modem uzerınde .   xD 

Son Düzenleme: _eFeKenTLi_ ~ 01 Eylül 2009 06:24
Trance
01-09-2009, 09:55   |  #28  
Trance avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,058 mesaj

teşekkürler hemen yüklicem.

world_pc
01-09-2009, 11:25   |  #29  
world_pc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,359 mesaj

Güncell edim...

Turkish Developer
01-09-2009, 12:34   |  #30  
Turkish Developer avatarı
OP Yıllanmış Üye
671 mesaj
Alıntı: _eFeKenTLi_  
......... belkı fake dır arkadaslara gelen mesajlar .  duydugum haberlere gore hotmaıllere saldırı gelecegını duydum ne cesıt bıl saldırı bılmıyorum saldırı ruslardan gelecegı soylenıyordu ne kadar dogru bılemem belkı  sahte bır surum yukseltme mesajıdır ...........
--------------------
belkıde bu modemdekı sorun uyarmak ıstedıklerı seydır yada ben farkında olmadan surum yukseltıyor olmasından kaynaklanıyor olabılırmı acaba . sorun duzelmeseydı savcılıga gıdecektım bugun sınırımden bu saate kadar uyumadım . ben  hacked saldırısı olarak dusundum ama halen daha gozum modem uzerınde .   xD 

Merhaba.
Açıklamalarınıza Teknik olarak cevap vermek gerekirse;
Hiç bir şekilde, saldırı yapılmadan önce , saldırı yapılacağı bilgisini saldırgan  asla belirtmez (istisnalar hariç).
Kaldıki bu saldırı Hotmail ve Windows Live hizmetlerine yapılacağını düşünürsek, olasılık çok daha düşüktür,ve  Hotmail üniteleri zaten saldırılara karşın oldukça  korumalıdır.
FAKE - (sahte) asparagas içerikli e-posta'lardan   başka bir şey değildir.

Diğer probleminize gelince;
İsteğiniz ve uygulamalarınız olmadığı sürece MSN kendi kendine güncellemeyecektir ! Bu yüzden her iki tahmininizde malesef yanlıştır.

Bir sunucu hizmeti barındırmıyorsunuz sisteminizde sanırım , ve bilgisayarınıza özel bir saldırı gerçekleşmeside düşünülemez.Sisteminize girilmeye çalıştığını düşünüyorsanız ; Veri tabanı güncellenmiş, Güvenlik programlarını kullanmanız,  İşletim sisteminin tüm güncellemelerine sahip olduğunu unutmayınız.  WLAN ışığı veri akışı gerçekleştirirken  farklı sürekliliklerde yanıp söner zaten.

İnternette Güvenlik için kapsamlı ve detaylı bir anlatım konusu mevcut BURADA

Kolay gelsin.

EbRaR ErDeM
01-09-2009, 17:50   |  #31  
Yıllanmış Üye
1,217 mesaj

Paylaşım için teşekkürler.

m_in10
01-09-2009, 19:16   |  #32  
Taze Üye
17 mesaj

Sağol, güncelliyorum...

m_in10
01-09-2009, 19:33   |  #33  
Taze Üye
17 mesaj

ben güncelledim ama çoklu msn için kurduğum eklentiyi kurimmi yoksa yeni eklenti falan mı çıkacak orayı anlamadım :)

Turkish Developer
01-09-2009, 20:40   |  #34  
Turkish Developer avatarı
OP Yıllanmış Üye
671 mesaj
Alıntı: m_in10  
ben güncelledim ama çoklu msn için kurduğum eklentiyi kurimmi yoksa yeni eklenti falan mı çıkacak orayı anlamadım :)

Sürüm güncellemesini gerçekleştirmişseniz, başka bir eklenti çıkmayacağından çoklu oturum açma yamasını , ( veya Patch - Msn Plus - Discovery gibi uyumlu araçları ) kurup çoklu oturum açabilirsiniz.

m_in10
02-09-2009, 14:48   |  #35  
Taze Üye
17 mesaj

sağol :)

freqency
06-12-2009, 19:42   |  #36  
Taze Üye
14 mesaj

arkadaşlar bi yardımcı olun lütfen msn de arkadaşlarımdan dosya müzik filan almaya yada ben onlara atmaya kalktığımda msn kapanıyor sildim bidaha yükledim olmadı yardım edermsiniz lütfen:(

Semih Özyurt
06-12-2009, 23:09   |  #37  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj
Alıntı: freqency  
arkadaşlar bi yardımcı olun lütfen msn de arkadaşlarımdan dosya müzik filan almaya yada ben onlara atmaya kalktığımda msn kapanıyor sildim bidaha yükledim olmadı yardım edermsiniz lütfen:(
konuyla ilgili olarak konunuzu mesajlaşma yazılımları kısmına açarsanız konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlarımız size daha iyi yardımcı olacaklardır.