windows live messenger sorunu

HPQ-User
07-04-2009, 14:49   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

mütevazi sormuş:
sayın arkadaşlar, benim sorunum windows live messengerla ilgili. kısaca şöyle anlatayım problemimi. ben messengeren en son versiyonunu kullanıyorum. bu sorunum mesengerde görüntülü konuşma sırasında oluşuyor. birde her kişiyle konuşurken bu sorunu yaşamıyorum. özellikle benim için değerli olan bir arkadaşımla konuşurken bu sorun ortaya çıkıyor ve buda benim canımı çok sıkıyor. çok uzatmadan sorunumu anlatayım. görüntülü konuşma sırasında başlarda sanki hiç bir sorun tok gibi konuşurken birden ne oluyorsa sesin denetimi benim elinden çıkıyor. çok rahatsız edici ses yükselmeleri, ses kaybolmaları yaşanıyor. ses denetim çubuğuna baktığımda kendi kendine hareket ediyor. bir aşağı bir yukarı inip çıkıyor. anlayacağınız hiç bir tat bırakmıyor insanın ağzında. acaba diyorum ben adsl modem kullanıyorum, karşı tarafımdaki ise çevirmeli bir şekilde internete bağlanıyor bunun bir etkisimidir. ben vista kullanıyorum karşı taraf xp, ben mesengeren en son versiyonunu karşı taraf önceki versiyonu gibi değişikliklerden kaynaklanır mı? bana yardımcı olursanız çok sevinirim. şimdiden çok teşekkürler ediyorum. sağlıcakla kalın.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
windows vista, sp1, 516 mb geforce 7100 gs ekran kartı, 3 gb ram, 250 gb hard disk.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; tr; rv:1.9.0.8) Gecko/2009032609 Firefox/3.0.8 (.NET CLR 3.5.30729)

Süleyman.
07-04-2009, 17:19   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

İlginç bir sorun gerçekten. Bunun internet bağlantı şekli, messenger sürümü ve modemden kaynaklandığını sanmıyorum. Standart birkaç şeyi denemenizi öneriyorum öncelikle. Messenger'ı kaldırıp yeniden kurun. Ses kartı sürücünüzü güncelleyin. Ve sisteminizde virüs taraması yaptırtın. O sorun tekrar ettiği zaman messenger içinden ses ve görüntü kurulumu ayarlarını denetleyin. Hiç karşılaşılmayan türden bir sorun olduğu için net birşey söylemek, şundandır demek çok zor.