Windows sormadan mı güncelliyor?

CHIP Online
29-06-2009, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Windows'unuz siz istemeseniz bile bazı güncellemeleri yüklüyor olabilir. İşte bu durumun nedeni...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/wind ... celliyor_13606.html

Resimlerle: Windows'u yeniden kurmak artık kabus değil!

Windows işletim sistemlerinin olmazsa olmazı otomatik güncellemelerle ilgili yeni bir sorun ortaya çıktı. Her ne kadar Microsoft, otomatik güncelleme uygulamasında son 10 aydır hiçbir değişiklik yapmadığını açıklamış olsa da, özellikle son zamanlarda meydana çıkan bir sorun kafaları karıştırıyor.

Bildiğiniz gibi Windows güncellemelerinde kullanıcılar isterlerse güncellemelerin otomatik  olarak gerçekleşmesini seçebiliyor veya güncellemelerin indirilmesini ve kurulması için kendisinden onay alınmasını tercih edebiliyor. Eğer ikincisini seçtiyseniz, Windows güncellemelerinde ortaya çıkan bir hata yüzünden işletim sistemi sizin onayınızı beklemeden güncellemeyi kuruyor olabilir.

Özellikle güncelleme kontrolü esnasında yoğun trafik nedeniyle yarım kalan işlemlerden sonra Windows güncelleme merkezinin bu yarım kalan güncellemeleri, Windows yeniden başlatıldığında kendiliğinden kurduğu gözleniyor. Microsoft, Windows XP ve Vista'larda bu sorunun ortaya çıkabildiğini kabul etti ama henüz bir çözüm bulunamadı.

Tüm konu: Windows sormadan mı güncelliyor?

İzleyin: Aile koruması

Resimlerle: Windows'u yeniden kurmak artık kabus değil!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Siz Windows güncellemelerinizi otomatik olarak mı kullanıyorsunuz?

ParanoiD
29-06-2009, 00:56   |  #2  
ParanoiD avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,900 mesaj

Evet otomatik kullanıyorum.

samsamsa
29-06-2009, 03:02   |  #3  
Yıllanmış Üye
677 mesaj

kota yiyor ttnet sağolsun kapatıyorum düzenli olarakta internet cafeden indirdiğim sp leri yüklüyorum.

Blackinred
29-06-2009, 04:51   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
356 mesaj

Bilinçli bir kullanıcının windows güncellemelrini kapattığını sanmam (kota sorunu dışında tabii). Hatta arada bir diğer programlarında güncelliğini kontrol etmek gerek. Her zaman bir açık buluyor çünkü kötü adamlar...

Fireman_109
29-06-2009, 08:27   |  #5  
Fireman_109 avatarı
Üye
93 mesaj

bilinçliyim kapalı ve neden kapalı oldugunu söylemeyim anlamışsınızdır herhal

genelde xp yi internetten indiriyom onlarda güncellenmiş oluyor olmadı formatlıyom indirdigim xp yi kaspersky ile taratıyom bazı zaman başka programlarıda taratıyom  genelde arkadaşta denedikten sonra bir sorun yoksa o indirdigim xp kullanıyorum sorun olmadıgı görünce içim rahatla onu kuruyom rahat oluyor 
hemde güncelleme yapınca özel xp ler eski xplere dönüyorlar diger sebebi söylemiyim anlarsınız

PcMaKeR
29-06-2009, 10:13   |  #6  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

otomatiktir standart benim.
De anlamadığım birşey neresi ilginç bunun. ellemesinlerde windowslarda güvenlik açığı mı çıksın.

Toxic
29-06-2009, 13:16   |  #7  
Yıllanmış Üye
3,600 mesaj

otomatik olarak kullanıyorum

Feel Good
29-06-2009, 13:19   |  #8  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj
Alıntı: CHIP Online  
Tartışıyoruz: Siz Windows güncellemelerinizi otomatik olarak mı kullanıyorsunuz?
Hayır otomatik kullanmıyorum. Bana bildirmesini istiyorum.

Kapalı Hesap (53751)
29-06-2009, 13:22   |  #9  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj

Genellikle yılın az bir bölümünde PC kullandığımdan güncellemeler kapalı, IE8 falan yüklerken bir kaç güncelleme eksik uyarısı alırsam Windows Update Tek Başına Yükleyici'yi kullanıyorum:))

sakallıoğlu
03-07-2009, 21:22   |  #10  
sakallıoğlu avatarı
Yeni Üye
48 mesaj

Güncellemeleri otmatik alıyorum, doğrusu şikayetçi değilim zira sistemin eksiklerini tamamlaması açısından gerekli buluyor, otomatik almaya devam diyorum, nede olsa kul yapısı illiki eksik olacak. saygılarımla.

PrQmatHeuS
03-07-2009, 21:26   |  #11  
Yıllanmış Üye
280 mesaj

Bende otomatik değil bana sorup bildiriyor. Güncellemelere önce bakarım malum kota sorunu. Güvenlik güncelleştirmesi ve önemlilerin haricindekileri iptal edip bilgisayar kapanınca o işaretlediklerim yükleniyor.