Windows ta korsan a son

chiemsee111
13-02-2007, 05:15   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
388 mesaj

Arkadaslar asagida gördügünüz özeliklere sahip XP Media Center DELL 11.2006 (Almanya)da aldigim bi masa üstü pc ye sahibim. Elimde ise eski makinelerime ait hepsi %100 orjinal olan 1 adet XP Home Edition, 1 Adet XP PRO, 1 adet 2000, 1 adet 98 var. Bu yeni makinemde ne boot edip format atmak (DELL in makineye yerlestirdigi bi özellik olsa gerekki bu makineye ait orjinal XP den baska hic bir sistemi kabul etmiyor ve boot ettikten sonra tam enter+F8 zamani geldiginde mavi ekran ve hata) nede Xp media center acikken baska bir makinede aktive edilmis orjinal daha yüksek sürüm olan PRO kabul edilmiyor ve key in yanlis oldugunu söylüyor.
Tamamen eski günleri yad amaci ile ara sira nostalji yaparim; bi bölüme 98, bi bölüme 2000 yükleyim dedim ama nafile. imkansiz. Microsoft un korsana karsi verdigi savasi ne kadar hakli bulsamda diger makinelerimle gelen orjinal XP leri bu makinede kullanmak hakkim diye düsünmüstüm kendi capimdaKahkaha.  Önümüzdeki günlerde bizi daha neler bekliyor acep? Karizma Eger sizde eski sistemlerinizi yeni makinelerinizde kullanma amaci güderseniz toplama pc yapin ki DELL gibi MS in bu yeni koruma sistemini destekleyen marka pc ler kesinlikle cogalacaktir.
Paylasmak istedim.
Herkeze kolay gelsin.

gokhan2413
13-02-2007, 12:39   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
519 mesaj

ilk defa duyuyorum böyle bişey ama eğer gerçekten doğruysa dell in satışlarında düşüş yaşanır diğer taraftan çok da önemli bi şey değil çünkü dell gibi marka pc aldığında yanında orijinal xp geliyo korsan yüklemene o kadar da gerek kalmıyo
önemli olan bunun toplama pclerde uygulanabilmesi