Windows'un kendi içindeki rekabeti...

Turkish Developer
10-02-2010, 00:06   |  #1  
Turkish Developer avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
671 mesaj

Windows kendi işletim sistemlerindeki rekabet...

Microsoft , Windows 7 ile bir yepyeni bir başarı sayfasını açacağını, BETA  ve özellikle RC sürümleri finale dayalı çalışma  sürecinde, kullanıcı yoğunluğunun Windows 7 ye ilgisinden tahmin ediyordu. Bu ilgininde hüsran ile bitmeyeceği için olabildiğince herşeyi yapmayı göze alıyordu.

Windows 7 satışları henüz yarım yılına bile girmeden , rekora doğru yol alıyor, ve bu yönde büyüme gerçekleştiriyor.

Emektar olan ve bir türlü ekseninden çıkmayı ihtiyaç duymayan Windows XP kullanıcılarında da son aylarda Windows 7 ye ciddi bir geçiş içerisinde oldukları gözlemlendiği rapora yansıyor.

Windows işletim sistemlerinin dağılımında, Windows XP birinci sırada yer almasına alıyor.Fakat; Her ne kadar emektar kullanıcısı olsada ,  Windows 7 rüzgarından sonra %-50 oranının da altına düşmekten kurtulamadı. (Windows XP , Son ay istatistiğine göre %-2.63 düştü)

Bir önce piyasaya çıkan Windows Vista düşüş içerisinde, ve kan kaybetmeye devam ediyor. Bir piyasası bulunan Windows Vista , Yeni çıkan işletim sisteminin de altına düştü. (Windows Vista , Son ay istatistiğine göre %-2.8 cetvelini aşağıya çekti)

Windows 7 de dikkat çeken, 64 Bit kullanıcısının 32 Bit kullanıcısından fazla olması. Bu oranı tetikleyen unsur 64 Bit in daha performans gösterdiği, Oyun üzerinde daha akıcı hızlı etki göstermiş olması,ve yeni nesil donanımın 64 bit desteklerine sahip olup, uyumlu yazılımların hızlıca kullanıcılara sunulmasıdır. (Windows 7 , Son ay istatistiğine göre %-5.47  yükseliş gerçekleştirdi)

İşte Windows dünyasındaki oranlar;

Tüm işletim sistemi dünyasındaki son durumlar ve yılın son analizlerini BURADAN inceleyebilirsiniz. 

TURKİSH DEVELOPER

58zarali
10-02-2010, 00:24   |  #2  
Üye
80 mesaj

bende xp kullanıcısıyım 7ye geçeğim ama 32 bit

bosluk
10-02-2010, 01:42   |  #3  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Bilgisayarınız çift çekirdeklilerden değilse hiç değiştirmeyin bence.

ferroburak
10-02-2010, 22:51   |  #4  
Yıllanmış Üye
145 mesaj

Vista'nın menüleri daha karışık xp'ye göre..

DEXTER 26
17-02-2010, 00:30   |  #5  
DEXTER 26 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 26
1,018 mesaj

KİM NE DERSE DESİN ULKEMIZDE EN YAYGIN OS BENCE XP DİR HENUZ DAHA VİSTA kullanımı yaygınlasmaya basladı ferrolburak arkadsım sana katılmıyorum bence vista menusu tamamemem kullanıcıya itham edıyor öncelerı bende sen gıbı koyu bır xp kullanıcısıydım hatta forumlarda bu konular cok hareretı yuksek olacak bıcımde cok tartsıldı ama kullansan xp ye gore daha ıyı oldugunu anlarsın misal:xp de dx10 kullanamassın hem xp ler o kadar elden gectıkı sole tam calısan modıfıyesız bir xp bulmakta cok zor benim gorusum bu

bosluk
20-02-2010, 01:57   |  #6  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

XP yüklenmiş bir bilgisayar nispeten eski bir donanıma sahiptir. P4 ya da eski Athlon'lar ile Windows 7 kullanmaya çabalamak kendine işkence etmek gibi birşey :)