windows update 80073712 hatası

HPQ-User
22-03-2008, 00:03   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

serdarhancii sormuş:
uzun zamandır çözemedim bu problemi. yardımcı olursanız çok sevinirim.
reg delete HKLM\COMPONENTS /v StoreDirty
Karşınıza çıkan uyarıda "Y" yazın ve ENTER'a basın.
bunları ve bir de
Bu hatanın öncesinde [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] hata ile karşılaşacaksınız ve o konudaki yöntemi uyguladıktan sonra bu konudaki hata ile karşılaşacaksınız.Çözüm için aşağıdaki yolu takip etmeniz yeterli.

1

Komut satırını yönetici yetkilerinde çalıştırın ve aşağıdaki komutu verin.

takeown /f C:\Windows\winsxs\pending.xml

2

Tekrar komut satırını çalıştırın ve CD/ yazarak ENTER'a basın.Aşağıdaki komutu kendinize göre düzenleyerek yapıştırın.

C:\Windows\winsxs\pending.xml /G >ICEEXOL<:F

3

C:\Windows\winsxs\ klasörüne giderek pending.xml dosyasını silin.

4

Son olarak Windows Update'e girerek *Windows Update* yazılımını yükleyin veya direk [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
tıklayın. Windows Vista 64 Bit kullanıcıları ise [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] tıklasınlar

bunları denedim hiç bi sonuç alamadım.
son olarak da yine çözemezsem vista sp1 ile bu sorun çözülecek mi.
çok teşekkür ederim.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
vista home premıum

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; InfoPath.2)

Banned
22-03-2008, 01:17   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Bilgisyarımda aynı hata ile iki defa karşılaştım (bir tanesi dün) ikisindede karşılaşmadan önce yaptığım iki şey 1. si bitloker isteğe bağlı güncelleştirmesini yükledim 2. gereksiz gördüğüm servisleri devre dışı bıraktım.Fakat ne yaptımsa (saydığınız çözüm yöntemlerinden çok daha fazlasını denememe rağmen) sorunu çözemedim. Bende kısa zaman önce almış olduğum sistem yedeğini geri yükledim.Hemen belirteyim sp1 zaten kurulu.Siz ne yaptınız bilmiyorum ama tavsiyem devre dışı bıraktığınız tüm servisleri eski haline almaya çalışın yaptıysanız son güncelleştirmeleri kaldırın.