Windows Vista A4 Tech Pc Kameram Bozuldu

HPQ-User
15-05-2008, 22:59   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Kameram Bozuld sormuş:
Windows Vista kurulu olan bilgisayarımda yaklasık altı aydır A4 Tech Pc Kamera kullanıyordum. Bugun windows otomatik bir güncelleştirme yaptı. hiç dikkat etmedim. az once arkaasımla kamera açmak istediğimizde benim kameram açılmadı. yeniden yükledim yine olmadı.

güncelleştirmeleri kontrol ettiğimde VIMICRO -image- VIMICRO USB Pc Camera(VC0303)  adında bir güncelleştirme yüklendğini gördüm. ne işe yaradığını bilmiyorum ama kameramın çalışmamasına neden oldugunu düşünüyorum. web kameramı yeniden nasıl kullanabilirim.

Not: Bu konularda çok acemiyim. özellikle ingilizce kelimeler kullanmaktan kaçınırsanız sevinirim. ikincisi yine acemi oldugum için yapacağım işlemleri adım adım anlatmanız kameramı kurabilmem için buyuk kolaylık sağlayacaktır.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
bilmiyorum.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506)

popomundo39
15-05-2008, 23:26   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

kullanıcı şifremi unuttugum için misafir olarak yazmıştım. arkadaslar bu sorun şuan benim için acil çözüm bekliyor.

hepinize çok teşekkür ederim.

Banned
15-05-2008, 23:48   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Eğer sorunun bahsettiğiniz güncelleştirmeden kaynaklandığını düşünüyorsanız; denetim masası- program ekle kaldır- yüklü güncelleştirmeler seçeneğinden bahsettiğiniz güncelleştirmeyi seçtikten sonra kaldır seçeneğini tıklayarak kaldırabilirsiniz.Bir diğer yöntem vistada sistem geri yükleme özelliği açıksa bu tür sürücü niteliğinde güncelleştirmelerden önce mutlaka sistem geri yükleme noktası oluşturulmaktadır.Başlat- tüm programlar- donatlar- sistem araçları- sistem geri yüklemeyi seçerek sistem geri yüklemeye girebilir ve buradan soruna sebeb olan işlemlerden önceki zamana bilgisayarınızı geri yükleyebilirsiniz.Sorun devam ederse yazarsanız sürücüsünü kaldırıp tekrar yükleriz.