windows xp acilmiyor

HPQ-User
28-06-2008, 08:17   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

bruno sormuş:
windows xp aciliyor diyor ve ekran donuyor

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
e-system marka 248 mgb ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727)

SaGoPa KaJMeR.
28-06-2008, 08:25   |  #2  
SaGoPa KaJMeR. avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,547 mesaj

Büyük bi İhtimal Sisteminize Virüs bulaşmış !
Nod32 veya Kis7 = Anti-virüs yazılımlarıyla güvenli kipte taratmanızı Tavsiye ederim. Dedigim gibi sisteminizde virüs olabilir. Bu tür hatalara neden oluyorlar !

OnnuuR
28-06-2008, 09:11   |  #3  
OnnuuR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,675 mesaj
byburak2008
Büyük bi İhtimal Sisteminize Virüs bulaşmış !
Nod32 veya Kis7 = Anti-virüs yazılımlarıyla güvenli kipte taratmanızı Tavsiye ederim. Dedigim gibi sisteminizde virüs olabilir. Bu tür hatalara neden oluyorlar !
Haha sistemi oraya kadar geldikten sonra virüs temizleme hikaye bence...
Format at eğer dosyalarını kurtarmak istiyorsan güvenli modda açıp D:\ sürücüsüne kaydetmek istediğini kaydet...
(o dosyalarından bi kaç taneside virüslü olabilir dikkat et)

neverofnever
28-06-2008, 12:56   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
507 mesaj

Katılıyorum banada pek farklısı olmamıştı.Fakat benimki Biosu geçmiyordu.Açılıp bios ekranını gördükten sonra biraz zaman geçince tekrar başlıyor tekrar başlıyor ve tekrar başlıyordu.Ama ben virüs bulaştığını biliyordum çünkü virüsü bulduktan ve silemedikten sonra reset atmıstım o son reset atışımdı.Yani arkadaşlar haklı güvenlimodda girip kurtarmak istediğiniz dosyalar varsa ki bence bu resim,müzik,pdfler falan olsun sistem dosyaları arasında kurtarmak istediğinz varsa bence hiç dokunmayın(Örn/ProgramFiles).Kurtardığınız dosyalarıda kurduğunuz yeni işletim sistemine virüs taraması yaparak alın.Belki onlarada bulaşmıştır.Yani güvenlimodda girip sağlam bir antivirüs programıyla virüs taraması yaptırın.Eğer sorununuz düzelmiyorsa format etkili çözüm...