Windows XP Ethernet kart problemi

HPQ-User
27-05-2009, 10:16   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

BICKIN sormuş:
Merhaba; Bu sorum başıma 4. kez geliyor ve nasıl çözüleceğinide biliyorum ama nedini bir türlü bulamıyorum.

Sorun şu. XP makina zaman ve nasıl gerçekleştiğini bilmediğimn bir zaman içinde ethernet kartı 10 Mbit olarak çalışmakta ve kabloyuda çeksem aynı bu şekilde kalmakta. Bilgisayarı tekrar kapatıp açsamda sorun devam etmekte. Taki bilgisayarı kapatıp elektriğini çekersem sorun düzelmete fakat yılda belki bir veya 2 defa bu olay olmakta. ve Farklı bilgisayarlar üzerinde olduğunu gördüm. ethernet kartı markaları ve mekanları ayrı olarak gerçekleşmişti. Bu olayın nedeni nedir?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Intel ve Broandcast Ethernet cart. HP dc5100 sff, Dc 57000 sff, d330 ve d310 ethernet kartları

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; Trident/4.0; GTB6; Avant Browser; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; FDM; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30618; InfoPath.2)

Süleyman.
27-05-2009, 11:10   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Ethernet kartı sürücünüzü güncelleyin. Bilgisayarınız o işlem sırasında donuyar gibi gözüküyor. Bunun bakımla veya XP'nin uzun zaman formatlanmaması nedeniyle ağırlaşmasından kaynaklanması ihtimali söz konusu olabilir.

bickin
27-05-2009, 19:37   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba;

Bilgisayar donuyordan kastınızı tam anlayamadım freshing olarak anladıysanız bilgisayarımda herşey normal olarak çalışmakta sadece ethernet kartı kendi kendine sanki kablo takılı imiş gibi 10 Mbit olarak görünmekte. Uzun süre format atılmadığından olabilir demişsiniz fakat aynı pclerden yaklaşık 50 den fazla ve farklı ortamlarda (yerleşim ve mekan olarak) ayrı yerlerde çalışmakta. Ayrıca elektrik olarak tanımlarsanız yanyana aynı marka ve modeldeki bilgisayarlardan sadece bir tanesinde olmakta. Çok ilginç bir sorun olarak görünmekte.

Yinede düşünceniz için teşekkür ederim.