windows xp - formattan sonra kasma

narlin01
07-09-2012, 17:52   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Sistem Özellikleri:
Intel pentium e2180  2.00ghz 2.00 ghz
1.00 gb ram 
geforce 9500 gt nvıdıa 1. gb lık ekran kartı
pc Asus Windows XP

bilgisayara format attırdım bilgisayarcıya.fakat evde açtığımda baktımki kasıyor.cs ye giriyorum oyun kasıyor sonra sildim c.s falan su an bilgisayarda yüklü olan tek oyun metin2 . onu bile 2 tane açınca biraz kasıyor önceden 3 tane açardım çok az kasardı.speed fan indirdim sıcaklık ölçmek için hiç bir değer 50 dereceyi geçmiyor.driverlarda eksik vardır dediler slimdrivers ı önerdiler bi kaç tane driver wardı onları yükledim bişey değişmedi.ccleaner ile geçmişi faln temizledim. çalıstırdan msconfig e girdim.başlangıç sekmesindeki her seçili olanı kaldırdım.bişey değişmedi.bir program indirdim sorunlarını çöz diye bir sekmesi wardı ve tarama yaptırdım.bir sürü hata geldi.

activex ve klas sorunları hkey_classes_root diye bir baslığın altında 

hkey_local baslığı altında olanlar

hkey_local_machine\software\microsof\windows\current version\directdrawex[eskiyazılım] diyor

hkey_current_user baslığı altında olanlar

hkey_current_user\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\fileexts\.pf\openwithlist"n/a=
[kullanılmayan dosya uzantıları] 

taramada bunlar çıktı eksik olan ne ve neyi yüklemem gerekiyor bir resim atıcam ama olucak mı bilmiyorum ilk defa bi forumda konu açıyorum.

quyin
08-09-2012, 01:55   |  #2  
quyin avatarı
Taze Üye
17 mesaj

Kardeş aslında kasması ilginç NOD32 var mı yoksa yüklet adama da bilgisayarın eski büyük ihtimalle 1gb ekran kartı 1 gb ram olan bilgisayarda anca ekran kartının yanmasıyla olur. Karizma

narlin01
08-09-2012, 21:13   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj
Alıntı: quyin  
Kardeş aslında kasması ilginç NOD32 var mı yoksa yüklet adama da bilgisayarın eski büyük ihtimalle 1gb ekran kartı 1 gb ram olan bilgisayarda anca ekran kartının yanmasıyla olur. Karizma

Daha önce zaten ekran kartım yanmıştı zaten yanınca görüntünün nasıl bişey olduğunu biliyorum.Ekran normal gösteriyor.Bi bozukluk yok.