Windows XP Home Edition Boot Cdsi

HPQ-User
21-07-2008, 23:13   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Simbad sormuş:
Sayin Uzmanim,
Ben yurtdisinda calisiyorum.(Afg.) Bilgisayarimi optimize ettim. Ama bu esnada recovery bolumunu yanlislikla sildim. Her turlu cokmeye karsi hazirlik yapmak uzere ucretsiz DriveImage XML programi(() ile imajini aldim. Ancak bu program Boot CD istiyor.Bunun icinde PEbuilder programini oneriyor. Bu program ile Boot CD yapmaya calistim ama program windows icinde setupldr.bin dosyasi bulamiyor. Elimde lisansli olan Windows programinin Cd sini HP vermedi sadece etiketi var. Sorum su; Bu bilgiler isiginda nasil Boot Cd si yapabilirim. Bu konu cok onemli. Cunku bilgisayari ilk aldigimda recovery Cd leri hazirlamistim ancak yanimda degiller. Sizden cozum bekliyorum. Simdiden tesekkurler.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
HP CompaqNX6310-CoreDuo,1,5 GB.Ram.80GB HD.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; InfoPath.1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506.30)

Mehmet-
21-07-2008, 23:32   |  #2  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,296 mesaj

Size söyleyeceğim şey derdinize derman olur mu bilemem ama şunu bir deneyin;
Denetim masasından bölge ve dil seçeneklerine girin dili ing.(A.B.D) yapın. Sonra boot cd oluşturmaya çalışın bakalım olacak mı?
Evet saçma gibi görünüyor ama şundan dolayı dedim; Ben de sistem yedeği olarak acronis true image kullanıyorum. Bir süre boot cd si oluşturamadım. Sonra tesadüfen okudum yukarıda bahsettiğim ayarları yapıp hatasız bir şekilde boot cd oluşturdum. Umarım bu da bu şekilde düzelir. İyi çalışmalar.

crixallis31
22-07-2008, 00:53   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
596 mesaj

Tek tek resimleri upload etmek zor geldi bir seferde rapid'e atim dedim xp iso buster adlı program laptoplardan kurulum cd'si yapabiliyormuş daha önce hiç denemedim ama lazım olur diye anlatımı almıştım pc'me programı indrip kurulum cd'si yapmayı denerseniz belki işe yarar.Elinizdeki kurulu sistemde hatalar varsa cd'ye aktarılacak sonraki formatlarda da devam edecektir.Muhtemelen size sistem geri yükleme cd'si vermişlerdir onu bulun ya da aldığınız yere başvurun size sistem geri yükleme cd'sini temin edeceklerdir. Bahsettiğim program hakkında resimli açıklamalar nasıl yapacağınıza dair resimlerle içinde tekrar ediyorum denemedim.O yüzden programı kurduktan sonra elde ettiğiniz cd'ile format falan atacaksanız önce bir sanal makina kurup onda deneme yapmanızı tavsiye ederim ne olur ne olmaz.

viking20
22-07-2008, 01:12   |  #4  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/Acr ... zirlama_t57217.html

nero ile yapılanını forumda vermiştim ama maalesef yerini bulamadım.
(BULDUM)

---------------------------------
özetle
Ashampoo Burning Studio 2007, CD/DVD İmajı (iso) Yazmak, Resimli Anlatım :

ISO Dosyaları Neroyla CD'ye Yazma(yakma)

DAEMON Tools Lite v4.12.3 + RESiMLi ANLATIM

ERD Commander 2005[video ;görsel anlatım]

Nero ile Windows XP [boot CD oluşturma]

Son Düzenleme: viking20 ~ 22 Temmuz 2008 01:46
erdem0181
29-01-2010, 18:32   |  #5  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

arkadaşlar bende basit bi soru sorcam.
 sorum su
Windows XP pro sp3 indirdim.  kalıp olarak yani boot edilebilir olarak yazdıracaktım. inen dosyanın icerisinde iso dosyası yok  bende veri olarak yazdırım. icersinde ; setup, autorun, boot vs vs.. 7-8 dosya var yani bir kurlum cdsinde olması gerekenler var bende veri olarak yazdırdım ama ön yükleme yapmadı , xp kurulumuna gecmiyor. direk pc açılıyor bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi. yanlışı yazdırdım cdyi  tşrkelr