WİNDOWS XP İÇİN YARDIM LÜTFEN

Banned
02-03-2007, 08:12   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
170 mesaj

Merhaba Sevgili arkadaşlar sanırım bir çoğumuzun başına gelen konu bazen hata olduğu zaman bilmem nedendir mavi ekran beyaz
yazılar geliyor tekrar tekrar açıp kapatıyorum bir türlü
gitmiyor şöyle yazıyor.Bir sorun Algılandı ve bilgisayarınızın
zarar görmesini önlemek için windows kapatıldı F8 basın ve
güvenli modu seçin falan ama yinede düzelmiyor acaba bilen
var ise ne yapmalıyız çoğu zaman bu hata yüzünden format yapıyorum selamlar.

The_Colt
02-03-2007, 10:44   |  #2  
Yeni Üye
42 mesaj

merhaba arkadaşım. bir parçan arızalıdır. o da büyük ihtimalle RAM dır.

Banned
02-03-2007, 12:27   |  #3  
OP Banlandı
170 mesaj

Teşekkürlerde yapacağım nedir

beltan
02-03-2007, 13:26   |  #4  
Üye
57 mesaj

The_Colt A katılıyorum Büyük ihtimalle ram lerin hsar gormuş olabilir SD ram kullanıyorsan bu ihtimal daha da büyük çunku aynı hata benim başıma da tam 1 hafta once gelmişti bilgisayar ilk açılışta ramleri algılıyor her hangibir hata sesi vermiyor ama tam işletim sistemine geçileceği sırada sen de olduğu gibi gıcık hatalar vermeye başlıyor ne Linux nede win98 neyş yüklediysem kar etrmedi işin komik kısmı bir teknik servise gittiğimde bana bordumun bozulduğunu soledi fakat kasayla çaresiz bir şekilde eve geldiğimde 2x128 lik ramlerden birini sökütümde problemim çözülmüştü şimdş makinam canavar gibi çalışıyor MAŞALLAH

TayfunCan_19
02-03-2007, 21:45   |  #5  
Taze Üye
14 mesaj

beltan arkdasım doğru söylüyor teknik serviste calıştım sıralar aynı sorunu bende gördüm bu bazen ekran kartından da yapabilior ok

BOOMFUNKMCS
02-03-2007, 22:01   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj
The_Colt
merhaba arkadaşım. bir parçan arızalıdır. o da büyük ihtimalle RAM dır.
arkadaşıma katılıyorum.eğer RAM lerin 2 parçaysa birini çıkar değişmeli şekilde sök çıkart yaparak RAM leri kontrol et.mümkünse sağlam bir başka RAM i pc inde dene.slotlarda da sorun olabilir.

başarılar...

GRaNZaT
03-03-2007, 20:28   |  #7  
Yıllanmış Üye
4,234 mesaj

Sistemindeki bir çok parçadan meydana gelebilecek bu sorunun bana göre en büyük kaynağı sabit diskin olabilir diye düşünüyorum. Eğer kasanı salladıysan parçaların hepsini söküp tekrar tak. Yakında bir arkadaşının bilgisayarı varsa, harddiskini söküp onun bilgisayarına slave (köle, ikincil) olarak tanıt. Açılıştaki CHKDSK taramasını atlama.

Ayrıca

adresini de incelemeni tavsiye ederim...