Windows XP: İşte Service Pack 3'te bunlar var

CHIP Online
24-04-2008, 00:13   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

CHIP Online XP Service Pack 3'ün final sürümüne sizin için göz attı. İşte ortaya çıkan sonuçlar...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Wind ... unlar-var_6522.html

Microsoft, Windows XP işletim sistemi için üçüncü Servis Paketini dağıtım kanalları aracılığıyla OEM üreticilerine ve kurumsal müşterilerine gönderdi. 29 Nisan 2008'den itibaren ise tüm kullanıcılar SP3'ü internetten indirebilecek. CHIP Online bu güncelleme paketi içinde nelerin gizli olduğuna göz attı.

Service Pack 3 ile (SP3) Microsoft, halen kullanılmakta olan Vista selefi için bir kez daha büyük bir güncelleme paketi sunuyor. Paketin "standalone" sürümünün boyutu 580 MB ve beraberinde sayısız hata düzeltme, güvenlik, performans ve stabilite güncellemesi getiriyor.

XP'ye birçok yeni özellik ekleyen Service Pack 2'ye karşın Microsoft, SP3'te öncelikli olarak şimdiye kadar çıkmış yamaları bir araya getirmeye odaklanmış. Bu devasa paketin sadece 70 MB'lık kısmı "yeni" olarak tanımlanabiliyor ve düzeltilmiş XP fonksiyonları barındırıyor.

Tüm konu: Windows XP: İşte Service Pack 3'te bunlar var

Kaynak: https://www.chip.com.tr

Sizce SP3 Windows XP'nin ömrünü uzatır mı?

ZombieNation
03-05-2008, 18:41   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
119 mesaj

hayır. artık vista ipleri eline aldı

mahmut.aras
04-05-2008, 16:07   |  #3  
Taze Üye
1 mesaj

güzel arkadaşım vista ipleri eline aldı da ben memnun değilim ve benim gibi düşünen bir çok insan var

M3ric
07-05-2008, 09:29   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
385 mesaj

Microsoft'un amaci XP'nin omrunu uzatmak degil, tam tersine vadesi doldu deyip rafa kaldirmak. Yoksa yeni isletim sistemini pazarlayamayacak. Vista cok yuksek sistem ihtiyaclari ile donanim guncellemesini zorunlu kiliyor. Ustelik performans acisindan cok kotu, stabil degil. Esdeger makinelerde cok farkli hizlarda calisiyor. Fiyati asiri yuksek. Ureticilerin ozellikle cok sayida Vista onyuklu notebook icin "XP Downgrade" paketi urettigini gorebilirsiniz. XP'deki guvenlik aciklari oldugu gibi kalmis. Mesela guvenlik duvari disaridan gelen saldirilara karsi korurken iceriden yapilan baglantilarda etkisiz kaliyor. Bu duzeltilmemis gorunuyor. Gozle gorulen tek degisiklik Vista aglari ile yasanan problemlerin asilmaya calisildigi. Ustelik buyuk ureticiler ve sistem yoneticileri hala Vista'ya soguk. Guvenlik acisindan UAC ise atilabilecek en kotu adimlardan biri. Sinirli kulanici olarak oturum acilmis bir sistemde nerede ise fare tusuna bastiniz, onayliyor musunuz gibisinden sorular gelmesi insana sistemin aslinda hic te guvenli olmadigi hisssini veriyor. Tum bunlarin yaninda asiri yuksek fiyati ile cep yakiyor. Vista icin varolan bu olumsuz sartlarda Microsoft nicin XP nin omrunu uzatmaya calissin ki?

FREeESTYLEeR
09-05-2008, 00:31   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

vista görsel olarak çok iyi ama performans diyince elbette xp ama ben artık xp nin bu temasından sıkıldım en azından sp3 le böyle görsel bişey yapabilirlerdi ve sene başında böyle bi söylentide vardı ama hayal kırıklığı oldu benim için ömrünü uzatırmı derseniz vista piyasayı önümüzdeki seneler eline alıcaktır ve bi kaç sene sonra xp yi mazide yada bir fincan kahvede hatırlarız gibi geliyor:)

compdeath
10-05-2008, 12:00   |  #6  
Taze Üye
7 mesaj

SP3 de gözle görülen tek fark : Gerçekten Hızlı.