Windows XP Kurdum İnternete Bağlanamıyorum ???

Kaan614
01-08-2009, 17:40   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
61 mesaj

Windows XP Professional SP3 kurdum bilgisayara. Fakat hiç bir driveryüklü değil... DriverGuide DriverScan programından driverlarıyükletebilirim sanıyorum ama internete bağlı olmam lazım. Bunun içinethernet kartı driverı modem driverı falan gerekiyor sanırsam?

Neler yapmalıyım ?   Modemimin markası Zoom 5x, Bilgisayar Hp Pavillionm9150.tr Masa Üstü.      Başka pcden driverları bulup yeni kurduğum xpye yükleyip nete girmek istiyorum. Bu driverları yükleyince direkgirebilecek miyim? Hangi driverları yüklemeliyim?

Yardımlarınızı bekliyorum

ferik_58300
01-08-2009, 17:49   |  #2  
Yeni Üye
24 mesaj

ilk başta modemin cd sini kurman gereklidir daha sonra nete baglanabilirsin tabi diriverlarıda kendi cdlerinden yüklemeni tavsiye ederim

Son Düzenleme: ferik_58300 ~ 01 Ağustos 2009 17:49
Erhan Tiryakioğlu
01-08-2009, 17:56   |  #3  
Erhan Tiryakioğlu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
4,716 mesaj

Çözüm Önerisi : Formattan Sonra Direkt Olarak Anakartın CD'sini Takıp Anakartı Ve Ses Kartını Yüklemelisin Sonra (Bilgisayarını Yeniden Başlatmak İsteyecektir Ve Yeniden Başlat) Sonra Grafik Kartının CD'sini Takarak Grafik Kartını Yükle Ardından (Yeniden Başlatma İsteyecektir Yeniden Başlat ) Ethernet Karını Yükle ve Sonra Modemin Cd'sini Takarak Onuda Yükle ardından Bilgisayarını Tekrar ve Son Kez Yeniden Başlat Ve İnternete Bağlanmayı Dene Yüksek İhtimal Olacaktır...

Metal_Milita
01-08-2009, 18:09   |  #4  
Metal_Milita avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,011 mesaj

Driver yüklemesinde takip edilecek sıra her zaman şöyledir Öncelikle Chipset driver yüklenir sonra ses sonra ethernet, ve grafik olarak gider bu sıralama  modemin olayla hiç bir ilgisi yoktur  modem sadece USB üzerinden bağlanırsa driver ister onun haricinde gerek yoktur

ziruzeber
01-08-2009, 20:16   |  #5  
Taze Üye
18 mesaj
Alıntı: helios_ptera  
Driver yüklemesinde takip edilecek sıra her zaman şöyledir Öncelikle Chipset driver yüklenir sonra ses sonra ethernet, ve grafik olarak gider bu sıralama  modemin olayla hiç bir ilgisi yoktur  modem sadece USB üzerinden bağlanırsa driver ister onun haricinde gerek
başka bişey demeye gerek yok yanıt verilmiş, inşaallah arkadaşımız çözmüştür olayı :) ayrıca bende bir sorunla karşı karşıyayım inşaallah benimde konum ile ilgilenen olur :)

FCWARE
02-08-2009, 23:11   |  #6  
Yıllanmış Üye
205 mesaj

çok guzel sorununa kesın cozum donanımının marka we modelını ozellıkle (LAN ETHERNET) kartının marka we modelnı ogreneblırsın Everest Ultımat ı ındır kur rapor al pc nden sonra gıt bı ıntrnt cafeye yada arkadasına indir netten...

stalone
04-08-2009, 12:01   |  #7  
stalone avatarı
Yıllanmış Üye
264 mesaj

-ıss den ayarları otomatik algılayı seç.
-başlat çalıştırdan ping at örneğin google ye
-ağ bağlantılarımdan onarma çek
-ethernet yeni driverı yükle
-kabloları kontrol et vs
bir sürü çözüm vardır.