windows Xp öğrenmek istiyorum

HPQ-User
01-08-2009, 00:25   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

esma sormuş:
ben bilgisayar bilmiyorum  daha yenini tuşları tanıyorum bana
bilgisayarı öğretirseniz sevinirim işim yokiş ararken bilgisayar
biliyormusun diye soruyorlar ben de yok bilmediğim için iş bulamıyorum bana yardımcı   olursanız sevinirim bilgisayar

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
bilgisayarım eski olduğu için onunula idare ediyorum

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; GTB6; .NET CLR 2.0.50727)

Süleyman.
01-08-2009, 00:33   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Chiponline'da çok güzel bir bilgisayar kursu var. Oradan başlayabilirsiniz:

https://www.chip.com.tr/bilgisayarkursu/

PcMaKeR
01-08-2009, 00:45   |  #3  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Zamanım olsa yardımcı olayım diyeceğim ama nasıl olacak merak ettim kendi kendime.
Şöyle birşey var kendiniz tek başınıza öğrenmek yerine şunu deneyin. Halk eğitimde bilgisayar kursları oluyor. Çoğunlukla ücretsiz bildiğim kadarıyla yada çok düşük fiyata.

Orada Windows XP, Office 2003, Internet i etkin kullanma, Bilgisayar donanım(basit düzeyde) gibi bilgiler öğretiliyor. En güzelide sertifika veriyorlar. İş bulurken baya etkili olabiliyor. Özellikle muhasebede(Office öğrettikleri için) ve Sekreterlikte(yine office ve windows öğrettiklerinden).

Başka türlü aklıma gelmiyor. En zor yöntemi kendinizin windows xp kurarak öğrenmenizdir çok bocalarsınız ama Halk eğitim kurslarındakinden daha fazla bilgi sahibi olursunuz. Biraz hırs ve azim yeterli olur aslında. Umarım işinizi görür.

Mustafa@PC
01-08-2009, 00:49   |  #4  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Windows olarak XP değilde Windows 7-Vista öğrenmeye başlayın artık...

Diğer yandan işyerlerinde size sorulan bilgisayar biliyormusunuz sorusu genelde Office biliyormusuna denk gelir. Tabi bir bilgisayarın kapanıp/açılması, dosya kaydetme/kopyalama...gibi temel işlevlerinide öğrenmelisiniz.