Windows XP veri şifreleme Sorunu

HPQ-User
11-03-2008, 17:39   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Shadow sormuş:
merhaba  benim sorunum biraz garip masaüstü bilgisayarımda xp kurulu ve şifreli bir kullanıcım vardı şifrelerken xp nin içerik şifrelensinmi sorusuna evet dedim ve sizinde bildiğiniz gibi diğer kullanıcılardan belgelerime falan ulaşılamıyor fakat geçenler bir oyun kurmam sonucu kullanıcı çöktü ve girmemeye başladı tıkladığımda güvenlik sorunu gibi bişey çıkıp guest hesabı gibi bir hesaba yönlendiriyordu başka yönetici hesaplardan ve güvenli kipteki administratordan da denememe rağmen xp nin şifrelediği içeriğe ulaşamadım bende format atmaya karar verdim fakat hala dosyalara ulaşamıyorum özelliklerden gelişmiş i seçip veriyi şifrele seçeneğini kaldırıyorum ama erişim engellendi diyor.resimde ekleyeyim. bundan kurtulmamın bir yolu varmı acaba bilgilendirirseniz sevinirim.resimde ekle den kullanıcı seçmeyi de denedim ama liste boş gözüküyor

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
p4 3.2 ghz işlemci
512mb ram
256mb ati radeon ekran kartı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.8.1.12) Gecko/20080201 Firefox/2.0.0.12

gkhankz
11-03-2008, 18:38   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
357 mesaj

Verilerine ulaşman imkansız gibi birşey.Şifrelediğin dosyalar o işletim sistemi tarafından şifreleniyor ve bir kullanıcının kırmasıda imkansız görünüyor.Ama microsofta gönderiyorsun verilerini 5 yıl içinde çözerlerse gönderiyolar.Çözemezlerse bırakıyolar.