Windows XP'yi seviyoruz; peki ya Windows 7?

CHIP Online
18-08-2009, 11:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Dev araştırma: XP'den vazgeçemeyenler Windows 7 hakkında ne düşünüyor? Yeni Windows'a geçecekler mi?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/wind ... indows-7_14688.html

Resimlerle: Windows 7 Final - Yeni Windows'tan görüntüler

Konu kullanıcı sadakati olduğunda; herhalde Windows XP'nin eline su dökecek bir işletim sistemi yoktur. Kısa süre öncesine kadar Vista'yı yaymak için elinden geleni yapan Microsoft, hep eski yıldızı Windows XP'ye çarptı. XP kullananların bir türlü Vista'ya geçmek istememesi, belki de Vista'nın önünü tıkayan en büyük engel oldu.

Ve şimdi sırada Windows 7 var... Vista'ya burun kıvıran XP kullanıcıları acaba Windows 7 hakkında ne düşünüyor? Artık Windows XP'yi terk etmenin zamanı geldi mi? Technologizer sitesinde 5000 Windows XP kullanıcısı ile yapılan araştırma, işte bu ve buna benzer bazı soruların cevaplarını bulmayı amaçlıyor. İşte o sorular ve ortaya çıkan ilginç oranlar...

Tüm konu: Windows XP'yi seviyoruz; peki ya Windows 7?

İzleyin: Windows'un tarihçesi

Resimlerle: Windows 7 Final - Yeni Windows'tan görüntüler

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Windows XP, Windows 7'nin satış başarısını da etkiler mi?

jppc
18-08-2009, 11:46   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
60 mesaj

ben windows vistayı kullandım ve nefret ettim şuan xp kullanıyom windows 7 sistem yetmez diye korkuyom 512 mb ram ve 1.60GHz yetermi

PcMaKeR
18-08-2009, 12:01   |  #3  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Biraz kullandım beğenmedimler var orda.

Birde kullanmadım beğenmedim var.

Size Soru?

Windows XP çıktığımda; Windows 98 de takır takır oyun oynarken Windows XP ye çamur atmıyor muyduk!!!

Sistemi yavaş olan adamlar 98 de menunum canavr gibi çalışıyor demiyormuydu.

İlla birşeye çamur atacaz. Vista çoğu insan kullanmadan kötüledi. MS Susturamadı bunları. Ucuz yapsaydı susarlardıda. Windows 7 de bunları uyguladı hep. Şimdi Win 7 ezecek XP yi.

eolos
18-08-2009, 20:06   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,036 mesaj

hayır etkilemez kesinlikle nedeni insaların ikisi arasında secim yapacak olmalarıdır. Bilgisayarla ilginen insanlar kesinlikle bir yerden windows 7 nı edinecek ama diğerleri xp de kalmaya devam edecek

EbRaR ErDeM
18-08-2009, 20:23   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,217 mesaj

Ektileyebilir.

AkyüzCan
18-08-2009, 23:24   |  #6  
Yıllanmış Üye
278 mesaj
Alıntı: jppc  
ben windows vistayı kullandım ve nefret ettim şuan xp kullanıyom windows 7 sistem yetmez diye korkuyom 512 mb ram ve 1.60GHz
   Şu anda konfigirasyon bilgisini verdiğin -ki ekran kartın bilgin yok umarım onboard değildir- sistemle kullandıysan vistayı sevememen çok ama çok normal. Gelelim windows 7 de sistemin yeterlimi ? benim görüşümce ramlerini minimum 512mb X 2=1024  le anakart ve biosun destekliyorsa dual channel olarak değiştir.Ekran kartın aero özellikleri için önemli ekran kartında sorun yoksa eğer windows 7 de fazla sıkıntı çekmezsin, sistem kaynaklarından kullanımda windows 7 oldukça iyi  konumda tabiiki  RTM  değerlendirmesi ile,seninde farkında olduğun gibi sistemin çok iyi değil, ama ekonomik durumun iyi olduğunda idareten değil gerçekten güçlü sistem alıncaya kadar seni karşıya geçirir hem de windows 7 kullanarak.Windows 7 256 mb ram ile pentium 2 de bile çalıştı :) 
   Forum sorusuna gelince ,tarihsel süreç içinde teknolojik gelişme ve yenileşmeye  hiç bir kalenin surları dayanmadı...Makus talih bir gün XP  içinde gelecek bu kaçınılmaz bir teknolojik evrim. Bu gün bir haberde mozillanın firefox 3.5 için servis pack 2 Xp desteğini çektiğini yazıyordu ;sırada servis pack 3 e destek çekme var o da gelecek bir gün ...Aramızda window 98 kullanan var mı ??? :)
  Etkilermi bu bir dönüşümse vistayı etkilediği kadar olmayacak bu etkileme direnme katsayılarının çözüldüğünü haberdeki araştırmada zaten anlamış olmamız lazım... 

Son Düzenleme: AkyüzCan ~ 18 Ağustos 2009 23:36
nadir akdag
19-08-2009, 10:45   |  #7  
Yıllanmış Üye
204 mesaj

bence insan değişiklige ihtiyaç duyuyor ayrıca windows 7 , xp den daha canavar bir sistem ondan dolayı windows 7 ,xp yi ezicek 22 ekim den itibaren

ismet35
19-08-2009, 13:31   |  #8  
ismet35 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,037 mesaj
Alıntı: PcMaKeR  
İlla birşeye çamur atacaz. Vista çoğu insan kullanmadan kötüledi. MS Susturamadı bunları. Ucuz yapsaydı susarlardıda. Windows 7 de bunları uyguladı hep. Şimdi Win 7 ezecek XP yi.
<
Çok doğru..
Milletin aklı fikri hala xp'de.Ya 8 sene olmuş çıkalı bence artık hiç bi hayır gelmez bu işl.sisteminden..
Gül gibi Vista vardı yok orası böyle burası böyle diye karaladılar Güzelim Vista'yı..
Şimdi ezsin WIN 7 xp'yi...

H@ckerCesur
22-08-2009, 11:29   |  #9  
Yıllanmış Üye
1,881 mesaj

etkiler tabi. Halen p3 kullanan adamlar var piyasada. Windows 7 p4 bir sistemde bile kasıyor... Denedim yani. P4 3.0 işlemci 1 gb DDR ram ile her ne kadar çalışsa da verimli degil.

Fattur
11-09-2009, 03:30   |  #10  
Yıllanmış Üye
5,768 mesaj

Tartışıyoruz: Windows XP, Windows 7'nin satış başarısını da etkiler mi?
IDK.............

agirmas
06-02-2010, 22:30   |  #11  
Yeni Üye
30 mesaj

okuduğum bi haberde, Microsoft'un yaplığı açıklamaya göre : Türkiye'de şu anda 1 milyon Windows7 kullanıcısı varmış. Bu sitenin haberlerinde görmüştüm eğer yanılmıyorsam...

Windows Vista'nın verimli çalışması için 2GB RAM gerektiği vurgulanıyordu,
Bence Windows 7'nin verimli çalışması için de 2GB veya fazlası gerekli

512mb ram ile denedim, olmuyor :D
gibip 1 gb ram aldım, bi sorun da olmadı şimdiye kadar...

ben şahsen windows7'yi sevdim =)
Görüntü kalitesi olarak xp'den önde olduğu kesin...

cafercer
07-02-2010, 14:51   |  #12  
Yıllanmış Üye
135 mesaj

Bence vista windows 7'nin betası oldu :D Ama windows 7'yi beğendim.Netbook'lara bile kuruyorlar artık

Son Düzenleme: cafercer ~ 07 Şubat 2010 14:52